Kaj beremo?

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

5. dec 2005 22:45

nena 55 je napisal/a:
Knjiga Plamen in cvet je avtorica Woodwod, ter Zimska vrtnica je avtorica Woodi Wiss K. nena 55
Ne bo držalo, avtorica obeh naslovov je Kathleen Woodiwiss (vir: www.cobiss.si). Ah, jaz imam pa to srečo, da delam v knjigarni in imam knjig na voljo še preveč, veliko preveč. Pa tudi po službeni dolžnosti moram veliko brati, tako da se včasih sploh ne vidim ven iz branja (in potem včasih po dva ali tri tedne sploh ne berem, ker ne zmorem več). So pa stranke zelo zahtevne, včasih enostavno ne morejo dojeti, da tudi knjigarji ne preberemo vseh knjig (sploh ker nas zanimajo različne stvari in si oddelke tako tudi delimo), ker jih enostavno ne moremo. Sicer pa vsem knjigožerom priporočam brezplačnik Bukla (izšla je ravno 3. številka), ki nas na podoben način kot Premiera obvešča o novitetah, objavlja intervjuje z avtorji, itd., hkrait pa je veliko bolj priljudna kot Delovi Književni listi.

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

6. dec 2005 10:17

Vedrana Rudan: Uho, grlo, noz. Osupljivo, brez dlake na jeziku - skratka zelo berljivo. (Za ljudi z mocnim zelodcem) ivonja

Na5tja  

član od: 6.12.2005

sporočila: 26

6. dec 2005 14:05

Trenutno ne berem nobene knjige, ker nimam časa. Lahko pa povem katire knjige os mi bile všeč, ki sem jih že prebrala in jih svetujem t udi vam (kolikor se jih bom pač spomnila hehe) Meni osebno dobre knjige so: Puščavska roža (govori o deklici, katere starši oz celotna družina so bili nomadi in nato nekako uspe pobegniti iz puščave. Vmes se ji zgodijo razne neprijetne in tudi prijetne dogodiščine. Knjiga je napisana po resničnem dogodku.) Puščavska zarja (nadaljevanje knjige Puščavska roža), Izpoved iz harema (govori o lepi Beograjčanki, ki je štiri leta preživela v arabskem haremu v Dubaju. S5 resnična zgodba), Dnevnik Ane Frank (Ponovno resnična zgodba, katero pa mislim da jo vsi poznate vseeno pa je zelo zelo dobra knjiga), Kljub vsemu v življenju rečem da (Ta knjiga je resnična zgodba žida, ki pristane v koncetracijskem taborišu ima pa dobro izobrazbo. Nekako mu uspe preživeti in kasneje napiše tudi knjigo. Dogodke podrobno opisuje tako da te resničo preleti srh, ko prebereš kaj vse so doživljali, čeprav vemo kaj približno se je dogajalo. Dobro pa je to zvedeti iz prve roke kot lahko v tej knjigi. Nauk knjige razberete ob koncu ampak že naslov vam pove dovolj.) V načrtu imam Davincijevo šifro ... še prej pa knjige Lanca Armstronga oz. vsaj tisto v kateri je opisal kako se je boril z boleznijo - je baje zelo dobra. Nato pa še ostale njegove. Upam da bo čim prej čas ! Lp! Na5tja Sporočilo je spremenil(a) Na5tja dne 06. dec 2005 14:22:19

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

6. dec 2005 22:10

Avtorja se ne spomnim, naslov knjige pa je "Bralec" - res priporočam. Pa tudi "Življeneje izza tančice" LP, Tanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

6. dec 2005 22:17

Bralca je napisal Schlink, mislim, da se tako napiše. Še ena njegova je zelo dobra, pa se zdajle ne spomnim naslova. Super je ena mala knjižica: Prvi požirek piva in drugi drobni užitki. take male, prijazne črtice. Ravno za na bus ali vlak, ali pa za pred spanjem v postelji. rimljanka

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

6. dec 2005 23:32

Ali lahko zvem, kje se da dobiti Buklo?
Sasenka je napisal/a:
nena 55 je napisal/a:
Knjiga Plamen in cvet je avtorica Woodwod, ter Zimska vrtnica je avtorica Woodi Wiss K. nena 55
Ne bo držalo, avtorica obeh naslovov je Kathleen Woodiwiss (vir: www.cobiss.si). Ah, jaz imam pa to srečo, da delam v knjigarni in imam knjig na voljo še preveč, veliko preveč. Pa tudi po službeni dolžnosti moram veliko brati, tako da se včasih sploh ne vidim ven iz branja (in potem včasih po dva ali tri tedne sploh ne berem, ker ne zmorem več). So pa stranke zelo zahtevne, včasih enostavno ne morejo dojeti, da tudi knjigarji ne preberemo vseh knjig (sploh ker nas zanimajo različne stvari in si oddelke tako tudi delimo), ker jih enostavno ne moremo. Sicer pa vsem knjigožerom priporočam brezplačnik Bukla (izšla je ravno 3. številka), ki nas na podoben način kot Premiera obvešča o novitetah, objavlja intervjuje z avtorji, itd., hkrait pa je veliko bolj priljudna kot Delovi Književni listi.
sila

Smukvica  

član od: 23.12.2004

sporočila: 20

7. dec 2005 7:46

Sila, Buklo se dobi v knjigarnah - ponavadi jo najdem v Konzorciju. Videla sem jo tudi na blagajni Cankarjevega doma - tam kjer prodajajo karte za predstave. Prijetno branje, Smukvica

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

7. dec 2005 9:08

Smukvica je napisal/a:
Sila, Buklo se dobi v knjigarnah - ponavadi jo najdem v Konzorciju. Videla sem jo tudi na blagajni Cankarjevega doma - tam kjer prodajajo karte za predstave.
Če pa nisi iz LJubljanskega konca (sem slišala, da jo je npr. v MB precej težko najti), pa sporoči in ti jo lahko pošljem.

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

7. dec 2005 14:55

Sasenka je napisal/a:
Smukvica je napisal/a:
Sila, Buklo se dobi v knjigarnah - ponavadi jo najdem v Konzorciju. Videla sem jo tudi na blagajni Cankarjevega doma - tam kjer prodajajo karte za predstave.
Če pa nisi iz LJubljanskega konca (sem slišala, da jo je npr. v MB precej težko najti), pa sporoči in ti jo lahko pošljem.
Hvala za informacijo. Sem iz Lj., še danes se bom oglasila v Konzorciju. Pozdrav! sila

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

7. dec 2005 20:24

Trenutno je na sporedu Tuleči mlinar. Res me je prevzela. biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti