Kaj beremo?

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

5. maj 2008 19:15

Vsake toliko časa moram Browna v roke vzet-Ledena prevara-drugič lp goga

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

5. maj 2008 20:35

Je že katera brala Satanske stihe-Salman Rushide?? Mam v pripravi,pa me zanima kaka se vam je zdela. Prebrala sem Otrok Tibeta-Soname Yangchen,Annina poroka-mi ni bla preveč všeč,sedaj berem Velike zelene oči.Doma pa imam še Samo svobode sem želela in Samo mrtev moški je dober moški!Aja,pa še Pod marmornim nebom me čaka! tatam

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

5. maj 2008 20:42

Marlo Morgan in njene knjige o avstralskih Aboriginih so enkratne.Nastale so na podlagi dela z mladimi ljudmi iz te zelo nepriveligirane skupine Avstralcev . Marlo pravi,da je knjigo pozneje preimenovala v izmisljeno,ker je s tem hotela zasciti domorodce in kraje,ki jih opisuje. S strani avstralske vlade je bila hudo napadena in ta je takrat mocno zanikala nepravice staroselcev. Ni naklucje,da ravno sedaj prihaja v javnost in avstralska vlada potrjuje,kako so materam domorodcev jemali novorojencke in jih dajali v bele druzine. To je le zacetek. Potem, se vsebina njenih knjig ne bere kot izmisljena. Marlo svetuje bralcem,naj bi bili cim bolj odprti in naj si interpretirajo njeno knjigo vsak po svoje. Pozdrav daabul

Anica iz ČD  

član od: 6.11.2007

sporočila: 38

5. maj 2008 21:20

no, če znaš angleško, lahko prebereš tole: http://www.creativespirits.info/resources/books/mutantmessage Poanta napisanega je v tem, da so aboridžini sami protestirali proti tej knjigi, saj žali njihova verska, kulturna in življensko-nazorska prepričanja ter knjigo označili za potegavščino. Leta 1996 je pisateljica priznala, da je njeno delo "fiction and a fabrication" in se aboridžinom sincerely opravičila. Torej ni res, da je Marlo knjigo "kasneje preimenovala v izmišljeno, ker je hotela s tem zaščititi domorodce in kraje, ki jih opisuje" PS: Avtorske pravice je prodala za 1,7 miliona dolarjev (ko je knjiga še veljala za resnično, seve). dobra kupčija, ni kaj. Ampak žal je temeljila na laži Anica iz ČD

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

5. maj 2008 22:14

Nicholas Sparks: Trije tedni z mojim bratom - avtobiografska zgodba, zelo berljiva. Da se pa veliko naučiti iz nje.. lp, robida

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

6. maj 2008 7:18

Romana Berni: Stava

stara

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. maj 2008 8:08

Pravkar sem prebrala Desa Muck: Panika, v pripravi imam Jennifer Cruise: Spletke. katjushka

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

7. maj 2008 9:14

Angelique je napisal/a:
Trenutno berem Zgodovinarko pisateljice Elizabete Kostove. =) Zanima me, če kdo ve za kakšno pisateljico oz. pisatelja , ki ima podoben stil, kot Romana Berni? Pogrešam njene zgodbe. ;) Angelique
Prebrala sem najnovejšo knjigo Romane Berni - Zmota. Kaj je to za ena nikakva zgodba. Ostali njeni romani so mi bili kar všeč... samo ta je pa kr nekaj. Tiste, ki ste izgubile (za)upanje v ljubezen, je raje sploh ne začnite brat. O koncu niti ne bom začela razglabljat. Čakata me še Mario Puzo - Omerta in James Patterson - Medeni tedni. Klea

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. maj 2008 12:38

Karin Slaughter (kako primeren priimek) Nezvesti (krimič)... ampak sem šele na začetku. Mi je pa že "potegnila".. tako da komaj čakam kako prosto uro. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti