Hčerin 16 rojstni dan

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

tema odprta - 25. okt 2005 20:54 | ogledi: 3.206 | odgovori: 7

Hi,

po treh letih rojst. dnevnih praznovanj v pizeriji, si je hčera zaželela praznovati spet doma (seveda brez tastarega) v krogu prijateljic in prijateljev.Dogajalo se bo v "kmečki sobi", tako da imajo na razpolago šporhert ,hladilnik , mikrov... Termin : 05.11.05 od 19"> 02" (upam , da ne dosti dlje !?). Zdaj k bistvu: kaj jim pripraviti , da bodo samostojni glede hrane in ne ostali lačni. Čokoladna torta (Noa) bo sigurno, ker ji je full všeč, ampak to pride proti koncu čage , kaj pred torto ?

Temo je spremenil(a) pouhek dne 12. dec 2007 14:11:40

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

25. okt 2005 21:16

Jaz za sinove rojstne dni, ki jih je praznoval v lovski koči nisem prav veliko komplicirala. Najbolj so šli v promet rogljički s šunko in sirom, pitulice in "pohančki". Naredila sem manjše pohane zrezke, skoraj grižljajčke. Pa salama ni smela manjkati, kisle kumarice in domač kruh ter par "francozov". Mulci sploh ne komplicirajo. Za jest pa morajo imet, da imajo kaj br... (he,he) lp Tina

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

26. okt 2005 7:31

Ja jaz bi tudi naredila pohančke, pa kakšno zelenjavno pito, makaronovo solato, lovska pečenka,... pač vse kar lahko prej pripraviš in se lahko je tudi hladno. ANJA

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

26. okt 2005 8:15

SIBA, mene pa zanima, kakšna je to čokoladna torta Noa??? (Imam rada sladice...) Jaz bi za praznovanje pripravila še kakšno francosko solato. Pa dobro bi bilo hčerko vprašat, če ima kaj vegetarijancev med povabljenimi - potem lahko pripravite kakšne sojine zrezke, mogoče celo gobove kanelone, je oboje dobro tudi hladno. smrketa

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

26. okt 2005 8:35

Uuuuuu, smrketa, recept za gobove kanelone bi te prosila. To je res super zadevica. SIBA, vse kar prej pripraviš, si lahko pogrejejo tudi v mikro... Solatke kot so francoska, riževa ali testeninska res ne smejo manjkati. To mladi obožujemo. Mogoče pripraviš kakšne kruhke in ko se jim zahoče, samo postavijo v pečico in to je to. In res, čim manj komplikacij. Pa vse naj naj hčeri in lepo praznovanje, tebi pa mirne živce in lepo noč tisti večer oziroma noč Elen

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

26. okt 2005 9:04

Pa kaj šestnajstletniki praznujejo tako pozno? Lumpica

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

26. okt 2005 9:18

Ojla, smrketa! Torta po Noinem receptu je božanska, mož pravi, da se vse druge čokoladne torte skrijejo. O kupljenih pa sploh ne razmišljamo. Aja, pa še link na forum, kjer je Noa zapisala ta recept: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2093 . Lep pozdravček & dober tek! P.S.: Noa, če slučajno bereš tole, pa namig: pošlji tole tortico med recepte, je škoda, da ostane samo v forumu. Harmonija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

26. okt 2005 10:26

Siba, za otroške, no zdaj že mladostniške rojstne dneve je treba mularijo malo potipati, kaj jedo in česa ne. Če jaz sinu omenim narezek pride v poštev samo pršut, o kakšni pečenki ni govora. Zato mu moja mama ocvre na kilograme piščančjih filejev, narezanih na trakove, kar se je lahko tudi hladno. Zraven pa morda francoska solata, čeprav mi prakticiramo brez tega. Kaj pa toast, premazan s kečapom in potresen s sirom, eni z dodatkom tunine ali šunke, drugi brez, tako da bo za vsakega nekaj? V dveh pekačih bo jed hitro pripravljena, pa tudi v naprej se pripravijo in potem samo pogrejejo. Pa skleda kakšne zelenjavne solate (mešanica brokolija, cvetače in korenja, potresena z zelišči in pripravljena kot solata, bo primerna tudi za vegetarijance, če je kdo iz hčerine družbe tak). Kaj pa kakšna mesna pita? Speče se v pekaču in nareže na koščke (imam en super recept - mešanica krompirja in meltega mesa), je se topla ali hladna. Lahko pa uberete malo bolj "nobel" varianto in spečete rostbif. Postreže se tanko narezan na pladnju ali pa se naredijo rolice z beluši , hrenom ali čem podobnim. Ena varianta so še krekerji z najrazličnejšimi oblogami (losos, šunka, kuhana jajca, olive, sir...). Naj hčera pove, kaj pričakuje in predvsem koliko se namerava s kuho ukvarjati ziroma koliko je hrana na tej zabavi sploh pomembna. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti