Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Pia  

član od: 21.1.2002

sporočila: 21

22. jan 2014 8:18

Danes imam beljakovinski dan, včeraj preživela sadnega z majhnim grehom po telovadbi. Privoščila sem si banano in žlico medu. Ampak s stanjem na tehtnici sem danes zjutraj zelo zadovoljna - 68 kg, torej 1,5 kg manj. Res je, da je bila prejšnji teden polna luna in takrat mi ponavadi kaže skoraj 1 kg več, ampak manj pa je!

Tako, da imam vso motivacijo in vztrajam!

Danes si bom privoščila solato s tunino in jajci. Za večerjo pa solato samo z enim jajcem.

Lp,

Pia

 

Pia

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

22. jan 2014 13:26

Slive, grozdje, mandarine, kompot, sladkan s stevio,  kremna zelenjavna juha (korenje, cvetača, brokoli), listi zelene solate....

Včeraj nisem večerjala nič, ker sem šla na odbojko in prišla domov ob pol 9. Prikrajšala sem se za sladico in čokolado.

marjja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

22. jan 2014 18:31

Emelie, zgoraj desno je sonček na palički s črko S, klikneš in najdeš čuda smeškov.

Nepričakovano sem oluščila pest arašidov, na vrh pa grozdje. Želodček se sicer nekaj buni, pa nič zato, vse je v okvirih sadnega dne.

marjja

katiiika  

član od: 8.1.2014

sporočila: 30

22. jan 2014 18:48

Tudi pri meni danes sadni dan.. Za zajtrk so bile tri mandarine, za kosilo dve jabolki, ravnokar sem pa povečerjala zelenjavno juho. Jutri pa spet mesek, komaj čakam.

 

Lep večer še naprej

katiiika

Vesna1A  

član od: 19.12.2011

sporočila: 28

22. jan 2014 20:44

oooo jaz imam tudi sadni dan Marjja hvala za info za smeškote, jaz sem jih tudi iskala..... hehehee Emelie zelenjavno tortiljo sem pripravila tako, da sem naredila prvo šugo (paradižnik na čebuli plus en mali lovorjev list) in dodala šampinjone. Dušila sem toliko časa, da je se naredila rest gosta omaka. Papriko, rdečo čebula in bučko sem narezala na tanke trakce (home made julienne ). To sem popekla na olivnem olju in dodala sojino omako. Enih 5 minut, pa še manj sem tako pražila. Ko se je vse ohladilo sem pa začela zlagat. Prvo sem namazala na tortiljo paradižnik s šampinjoni, posula z ribanim surovim korenčkom (malo mora hrustat) in na trakce narezano solato ledenko. Po vrhu še zelenjava. In to je to. Zavila v ''rolico'' in pol ovila še v folijo. Drugi dan sem vzela iz hladilnika in imela za kosilo v službi. Res je bila dobra

Danes pa sem itak jedla sadje, za kosilo sem si pripravila kar eno fino sadno kupo. Melona, ananas, borovnice in jagode. Spet sem toliko pripravila, da smo tri sodelavke jedle Zvečer pa sem pojedla eno pest (khm khm dve pesti) oreščkov.

Ok mogoče pretiravam z smeškoti

Lep večer še naprej :)

Vesna1A

Rakica07  

član od: 9.1.2014

sporočila: 15

23. jan 2014 10:33

Dober dan,

pri meni je danes Š dan ...zelenjavna rižota. Ker sem zbolela in jemljem AB zjutraj ne jem sadje ampak nekaj skladn z dnevom ki je na sporedu, danes sem imela riževe vaflje in ajvar.

Pa sadni dan bom verjetno preskočila, bom imela 2x beljakovinskega - ne gre drugače. Saj zadnjo dozo vzamem v torek, potem pa brez grehov dalje.

Rakica07

Vesna1A  

član od: 19.12.2011

sporočila: 28

23. jan 2014 21:38

Pozdravljene punce

Danes sem jedla za kosilo polpete z zeljem plus solata. Sem se tako najedla, da sem pol komaj delala naprej....

Emelie jaz sem uporabila svež ananas, ne maram kompotov... preveč sladkorja dajo notri. Če že, ga raje sama dodam (npr. nesesonske jagode sem posipala z kokosovim sladkorjem - odlično). Ananas zrežem in dm v hladilnik in ga vzamem kolikor pač rabim. Ananas pomaga pri zgubljanju teže (tako kot zeleni čaj) Čez dan spijem nekje 2 do 3 zelene čaje (zjutraj na tešče, po kosilu in večerji - in pijem ga pa vedno 30 minut do 1h po obroku, ker tako pospešim prebavo - to sem prebrala na več spletnih straneh in res pomaga)

 

Lep večer še naprej

 

Vesna1A

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

24. jan 2014 13:12

Danes žal grešni dan, od veselja, ker sem se zjutraj stehtala (-3 kg).

Dopoldne v službi pečena grešna rebrca s krompirjevo solato in grešni puding, za kosilo in večerjo bo pa kazenska majčkena porcija zelenjavne rižote in zelena solata.

Jutri  pa nadaljujem z nečim polnozrnatim, morda ponovim pico, ampak ne

 

marjja

katiiika  

član od: 8.1.2014

sporočila: 30

24. jan 2014 14:32

Živiijo punce,

pri meni 18/90 

danes škrobni dan; zjutraj sem pojedla dve jabolki, za kosilo sem naredila pasirano zelenjavo in pečen krompir, za večerjo bom pa kar pest orehov.

katiiika

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

24. jan 2014 22:18

Danes sem imela beljakovinski dan in sem imela meso, ponavadi pa raje kaj mlečnega (pred dieto sem pojedla vsaj dva navadna jogurta na dan ali kefir). Spekla sem kose zajca, zraven pa endivjo pa radič pa korenček sem nastrgala gor. Uporabljam pa samo olivno olje pa limono za solato, pa tudi za peko. Za kosilo še kos kruha zraven, pa obvezno še 3 dl čiste juhe, vedno na koncu. Lahko je tudi iz kocke. Za večerjo pa pol manj, a brez kruha in juhe. Na 13.dan imam 3,8 kg manj. Zelo dobro, glede na to, da sem vmes tudi "grešila", kajne?

Jutri pa bo zelenjavna rižota s solato, pa šampinjone bom dala tudi v rižoto. Pa najmanj 3 litre vode na dan popijem. Upam, da bo šlo tako naprej. Tudi vsem ostalim želim, da ne izgubite volje. Lep vikend vam želim.

NETTY

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti