Ločevanje živil 90. dni - 5. del

daby  

član od: 7.2.2008

sporočila: 73

7. maj 2009 20:20

Naj še jaz napišem pesmico za vzpodbudo, ko se je Marjetka-Cvetka že tako potrudila....... Spet prišel je tisti pomladni dan , ko treba dat bo zimske gate stran, si treba bo nadeti tangice in lepe pisane rozaste špangice. Saj zdaj je konec dolge zime, fantje že cedijo sline, zato le pazi draga punca, da se špeh okoli pasu ne gunca ! Naj vam bo v cvetju........................ daby

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

7. maj 2009 21:21

Marjetka cvetka in daby, se pa res vidi, da je pomlad raprla svoja krila in sta pesniško razpoloženi, bravo, pa še kakšno zapišita. top verbena, na sadni dan si lahko skuhaš tudi kakšno zelenjavno juhico, pa potem gre lažje, tudi meni je včeraj bil sadni dan muka, sicer imam rada sadje. Le korajžno, da bomo "zimske" mišelinke zamenjale za kakšne "letne" gume. pozdravček regica

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

7. maj 2009 23:27

Daby to je verz pesmi Ki jo je spesnila Marjetka pred leti, ko je naša stara klapa skupaj hujšala. Marjetka morala sem napisat, ker vem da si ti preskromna inpremalo ceniš vse svoje hudomušne pesnitve. Zdaj je pa res že čas da spraviš pesmice v kakšno vezano obliko in se podnje PODPIŠEŠ!!!!! Tu je še nekaj pesntev iz starih časov vsem v spodbudo in za zabavo. Se nas je kar nekaj na enem forumu zbralo, nekaj ljudi, ki je le eno željo poznalo: imeti okoli ritke in berdc centimetrov bolj malo. Imeli smo željo silno, da bi postavo svojo malce preobilno, naredili bolj sekaspilno. Smo vedeli, da ne bo enostavno in niti malo zabavno, ko se bo začela druga pesem s hrano, ko bo vse naprej že določeno in izbrano. Vsi skupaj smo se malo bali, ker nismo vedeli, kaj bi od diete 3 MD lahko pričakovali, saj nas je večina že katero poizkusila in si pri tem zobe obrusila, kile pa niso nobene trajno presahnile, tudi tiste, ki so šle dol, so se hitro nazaj vrnile. Ampak sedaj je bilo drugače, vsi smo upali čez mesece na manjše hlače. Dieta je bila zelo enostavna, pravzaprav za vse zabavna. Smo začeli hrano med sabo ločevati, nič več ga nismo smeli sra…. Vsak dopoldan vitamini, ki so jim en dan sledili proteini, naslednji dan pa škrob, da le ne bi bil preveč prazen naš drob. Pa tu so bili še hidrati, ki so nam dovolili tudi željo po sladkem pocrkljati, potem pa spet ves dan vitamini, vse to pa z obilo vode začini…. In tako je šlo dan na dan, vsakdo je bil zaradi izgube kil iz dneva v dan bolj zagnan. Seveda smo zraven tudi veselo migljali, da bi kakšno kapljo znoja od sebe dali, da bi kilogrami hitreje z nas zdivjali. Tu in tam je bila kakšna kriza, ker je pač ob napačnem dnevu bila prepolna miza, pa smo se hitro s pomočjo drugih hujšarjev naučili, da smo res preveč bedarij naredili in se takoj na pravo pot vrnili. Vedno več nas je, ki nas družijo odvečne kile, ki so nam v življenju že marsikaj hudega storile. Ampak mi se ne damo, saj drug drugega imamo, da plezamo čez hribe in doline, čez kuščarjeve jame, naj odvečne kilograme hudič vzame ! Postajamo drugi ljudje in pri tem nam kar dobro gre. Vsi prihajamo počasi proti cilju in izgubljenih kilogramov je v obilju. Saj še sami ne moremo verjeti, kako lahko takšna dieta preseneti. Postali smo po srcu in duši srečnejši, od zunaj pa za oko milejši, saj krasi nas vitek stas, ki je bil namenjen za naš novi JAZ !!! Skupaj smo šli skozi dobro in slabo, skupaj se je tudi jokalo, zato je to forumovanje prava zasvojenost postalo in nam ogromno lepega za nadaljnje življenje dalo. Res smo postali novi ljudje, ki so se veliko naučili, veliko novega znanja za življenje pridobili, in si obljubili, da bodo takšni tudi ostali, zato se bomo večkrat zbrali in še kaj lepega našemu življenju dodali. Bodimo srečni, da se poznamo, da se, čeprav preko računalnika, radi imamo, da si iskreno lahko povemo, kako dosti ali malo, pravilno ali grešno jemo. Naj bo tako tudi naprej, pa se tu in tam kar dobro najej, samo naj ti ne pride v navado, da bi vsak dan jedla kruh, krompir in marmelado, sicer bo kmalu konec, ker tvoja tazadnja bo spet kakor lonec !!!!! Lahko noč vsem ! marjanca45 Hej,punce vesele, 3md-jevke nič več debele! Le pridne bodite in čimmanj grešite, da kile stran gredo, ve pa se počutite lepo, da boste ponosne nase, ko ne bo več maščobne mase, da bodo dedci zijali in v vrsti stali, ko boste svetu kazale, kakšne lepotice ste postale. Le dvignite ponosno glave, naj vsak na tem svetu izve, da me smo punce glavne, 3md-jevke slavne! Juhej Marjetka cvetka Kdo je najbolši frajer na svetu, kdo hodi lažji po tem planetu? Kdo sam sebe je v roke vzel in veselo hujšat začel! To smo 3md-jevci pravi, ki nam je nakaj kliknilo v glavi! Smo se na kulinariki zbrali in se posvetili svoji postavi. Smo veseli in nič več debeli bomo skupaj pesem zapeli, mi smo najbolši,mi smo taglavni, mi zares smo zdaj postavni! Juhej! Marjetka cvetka Spet prišel je tisti pomladni dan, ko treba dat bo zimske gate stran, si treba bo nadeti tangice in lepe pisane rožaste špangice. A kaj se čudo čudno tu godi, tangice premajhne so za številke tri! Le kako se je to zgodilo, da telesce se je tako poredilo? Je bilo predolgo zimsko spanje, zdaj pa je porazno tole stanje Nič ne pomaga jok in stok, treba bo v nov naskok! Zdaj sta na vrsti regrat in solata, da bo spet manjša zadnja plata, pa treba stopit bo na planine, da lepše bodo te obline. Saj zdaj je konec dolge zime, fantje že cedijo sline, zato le pazi draga punca, da se špeh okrog ne gunca... IN TAKO SEM ODGOVORILA: Pri meni se vseskozi gunca, tud' kmet ma raj' debel'ga junca, airbag je tud' priporočljiv, če hočeš biti manj ranljiv. In pa: vemó, da suhe babe so prepogosto volje slabe, nataknjene in neprijazne in mlahave kot vreče prazne. Poskusi sam in videl boš, kako lahko gre vse na nož, če moraš dan za dnevom biti sestradan in z vrvico v riti. Marjetka Cvetka Ja res imam same lepe spomine na ta forum. Punce vztrajajte!!!! Lp.

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

7. maj 2009 23:56

Hojla! Joj,Rožica,hvala! Kajne,kako lepi časi so to bili. Ni bilo recesije,ni bilo prašičje gripe,sam piščanja! Pisal smo pesmice,hujšali,se zabavali.... Ja,tisto pesmico sem napisala februarja leta 2007 in se nahaja na 589 strani tega foruma. Ta je bila res popularna,saj je prišla celo na radio. Enkrat je bil hec,ko je moja sodelavka prinela to pesmico v službo in mi jo dala za prebrat.Jaz pa jo vprašam,če slučajno ve,kdo je pesem napisal.Seveda ni imela pojma,ko pa sem ji povedala,da sem jo jaz napisala,mi pa sploh ni verjela,no na koncu sem jo le prepričala,sploh ker tudi sodelavkam stalno pišem verze za kakšna praznovanja in me tudi poznajo kot pesnico. Daby,Daby,ti,ti ,ti...... Mejte se lepo ,čim manj jejte in čimveč migate!!!! Naj vsak dan bo s soncem obsijan

sabina69  

član od: 20.12.2008

sporočila: 127

8. maj 2009 0:18

Krasen dan je za nami, kot naročen za tangice in pisane špangice.Če gledaš na življenje iz svetle plati, se mnogo lažje in lepše živi. Dan mi je še dodatno polepšala lešnikova in makova potička za kosilo in jogurt s smetano za večerjo. Jutri pa seveda nagrada za pojedino. Branka171, bom jutri mislila tudi nate pa bom tudi jaz čim manj pojedla. V načrtu imam itak samo malo sadja. Leo pozdrav tudi vsem ostalim in veliko dobre volje še naprej! sabina69

daby  

član od: 7.2.2008

sporočila: 73

8. maj 2009 9:24

joj, joj, se opravičujem Marjetka-Cvetka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ni bil moj namen nekoga spravit v slabo voljo, jaz sem to pesmico dobila preko SMS, pa mi je bila tako srčkana, da sem jo hotela deliti z vami.........pa sem naredila samo zmedo se še enkrat opravičujem,pa lep pozdrav daby

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

8. maj 2009 11:38

Joj,Daby,pa ne se zdaj sekirat.Ti obljubljam,da te ne bom tožila za avtorske pravice! Saj to je bil moj namen,da čim več ljudi spravim v dobro voljo. Sicer pa,kako si sploh mogla vedet,kako je s to pesmico. Sem prav vesela,da so ti verzi še vedno in! Upam samo,da se vas bodo ti verzi čimbolj dotaknili in da ne boste vrgle puške v koruzo ampak vztrajale na svoji poti k bolšemu počutju in lepšemu videzu! Pa še nekaj čist mojih receptov za bolj pestro prehranjevanje: http://kulinarika.net/recept.asp?ID=8393 http://kulinarika.net/recept.asp?ID=7017 http://kulinarika.net/recept.asp?ID=6089 http://kulinarika.net/recept.asp?ID=6024 http://kulinarika.net/recept.asp?ID=5741 http://kulinarika.net/recept.asp?ID=5670 http://kulinarika.net/recept.asp?ID=5052 http://kulinarika.net/recept.asp?ID=5010 http://kulinarika.net/recept.asp?ID=4894 Uživajte v zdravi prehrani,pojdite na sprehod,predvsem pa se mejte lepo! Naj vsak dan bo s soncem obsijan

sabina69  

član od: 20.12.2008

sporočila: 127

8. maj 2009 23:28

Jutri so na vrsti beljakovine, se mi že cedijo sline. A kaj, ko je polna luna, zaželjena ni niti tuna. Na ta dan naj se pije samo voda, to učinkovita shujševalna je metoda. Meni brez mesa živeti ni, zato kljub luni pojedla bom zrezke tri. Prvič v življenju sem napisala pesmico sabina69 Sporočilo je spremenil(a) sabina69 dne 08. 2009 23:29

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

9. maj 2009 20:59

pa še lepo se ti rima regica

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

9. maj 2009 22:33

Ha,ha,ha,Sabina69,dobro si to napisala,sem se od srca nasmejala! Naj vsak dan bo s soncem obsijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti