Ločevanje živil 90. dni - 5. del

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

6. maj 2009 14:43

Živjo, punce.

Vidim, da se oglašate stare forumašice. Kako nam je bilo lepo ob čveku tukaj.

Marjetka, Rožica in ostale vsem, s katerimi smo delile skupne težave in slabe dni pošiljam en lep sončen pozdrav.

 

Gobica

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

6. maj 2009 15:51

No,no pa se res stare hujšarce vračamo. To pomeni, da spet kaj grešimo in moramo ponovno začeti. Jaz sem nekaj izgubila, ampak zdaj se mi je ustavilo. Je pa tudi pri meni problem z miganjem. Saj vsak dan delam kot nora( imam tako službo, da moram laufat sem in tja), ampak vseeno to ni to. Ampak, saj bo. Ni vrag, vsem želim veliko uspeha in vas lepo pozdravljam. LP,Rmeli Rmeli

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

6. maj 2009 16:03

Ja, kar nekaj strani sem sedaj prebrala ampak jih je toliko, da mi ne bo uspelo vseh. Moram se malo oglasiti, ker sem bila šest let nazaj tudi sama na tej ločevalni dieti. Pred začetkom sem pri svojih 160cm imela 72kg, kar je bilo groza, saj sem jih imela tik pred porodom 67. Pa sva se s sodelavko tudi odločile, da skupaj začneva in si dajeva voljo. Pa nama je uspelo, jaz sem prišla na 57kg. Oh, kok fajn sem se počutila in kar sama sebi sem bila všeč. Toliko kilogramov sem namreč imela 20 let nazaj, preden sem zanosila. No, sedaj je od te diete 6 let in kilogrami so se sploh ne vem od kod in kje pripopali nazaj in še malo dodatnih prinesli s seboj. Tako da imam danes 80kg. Volje nimam več za to dieto , pa vem da bi morala shujšati. Sedaj probavam na lunine mene in v enem mesecu mi je uspelo shujšati 3 kg. Upam, da se bom uspela držati vsaj na lune. Ne bi rada vzela volje kateri izmed vas, da me ne bi narobe razumele. Čestitke vsem, ki se držite te diete, vem da je hudo, ker sem probala. Ampak problem je potem to obdržati in meni ni uspelo, ker rada jem.. Vsem skupaj želim veliko veliko uspehov in stopljenih kilogramov. Če mi bo uspelo z mojo luno pa se vam tudi oglasim. Lep dan še naprej.. angie

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

6. maj 2009 16:11

Ja res nas je zgleda veliko od stare klape, ki se ponovno iščemo. :) meni so ostali poporodni kilogrami manjkata mi dva kg pa bom na tisti teži izpred prvega poizkusa te diete. Zato se moram spravit v red. kosilo je v želodčku zdaj pa hitim v službo. Upam da dan hitro mine, čeprav imam zvečer čokolado. Komaj čakam da bo nekaj dni zamano. Takrat upam da mi bo lažje, zdaj sem še polna nekih luštov. In ker je navada železna srajca, kar naprej brskam in iščem kaj za pod zob. pa hvala bogu ostaja le pri brskanju. Vsakokrat se spomnim oz. pomislim na to da mi bo vedno bolj jasno od kje odvečna kilaža. Ker sem se nevede basala ..... grem papa.

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

6. maj 2009 20:40

kje ste moje sotrpinke, pozdravljene. Jaz sem danes na sadju, pa me kar precej daje lakota, tako da sem se začela tolažiti z vodo. No bo pa jutri bolje, saj bo malo meseka pa veliko solatke z domačega vrta. branka, a redno tečeš, jaz razen miganja na vrtu ne uspem narediti kaj več, bo pa se potrebno drugače organizirati in tudi kaj narediti kaj tudi v tej smeri. upam, da bomo zdržale. tudi jaz sem že bila nqa tej dieti, vendar ne več kot 90 dni, potem skušala vzdrževati, nekaj časa dokaj uspešno, potem mi je kar ušlo. Nisem nazaj dobila vseh kg, tako da upam, da bom kmalu na željeni teži. Sem pa se navadila od takrat, ko sem prvič imela to dieto, da zajtrkujem sadje, ps tudi dopoldne, če sem lačna pojem sadje. zdajšnjim in prejšnjim hujšaricam vse dobro v tej prelepi pomladi in pozdravček regica

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

7. maj 2009 0:07

Juhuhu,se vidi da je tu pomlad, ko vsak bi izgubil kako kilo rad, saj že kaže nam vso cvetje, da bo kmalu tu poletje, ko treba obleči bo bikinke, a kaj ko nagajajo nam mišelinke. Zatorej hitro zategnimo pasove in se podajmo na diete nove, da bodo izklesane naše postave, še preden se začno poletne zabave! Naj vsak dan bo s soncem obsijan

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

7. maj 2009 0:08

Aja,lep pozdrav Rožici,Lisički in seveda vsem ostalim! Naj vsak dan bo s soncem obsijan

branka171

sporočila: 218

7. maj 2009 6:36

Ne ne ne regica54, tako pridna je sabina69,ki jo prav lepo pozdravljam. Jo najraje prebiram ker piše tako pozitivne misli. Zjutraj pred službo malo stepam(poleg rač.),popoldan je na prvem mestu vrt(za dušo in telo), zvečer pa hitra hoja ali lauf odvisno kdo gre z mano in s čim (rolerji al kolo) Najraje grem +s katerim od otrok, marsikaj povedo na takem sprehodu. Zato obrnite dieto sebi v prid in mislite name, jutri je moj 1. vodni dan. Razvajala se bom pri frizerju, v soboto grem pa na poroko-to pa ne vem kako bo šlo branka171

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

7. maj 2009 10:11

O, punce moje drage, od kod ste se pa ve vzele? Jaz - tudi nekdanja 3md forumašica - sem zaidem le še občasno, skoraj bi lahko rekla iz sentimentalnih razlogov, da vidim, če se katera stara javi. Tudi za kulinariko ni časa, opazila pa sem pa tisto odštevanje do konca okoli 1.4. in sem šla hitro par priljubljenih receptov še sprintat - za vsak slučaj, ker nisem vedela, za kaj gre. Ti, ti, Jernej! In kako je z mojo težo in prehrano? Svoj zadnji krog, ki je trajal le 1 mesec, sem tekla junija 2006, ko sem tudi zanosila in do poroda še kar nekako upoštevala ločevanje v okviru obroka, a vendarle vse manj in vse bolj poslušala svoje telo, kaj rabi. Sem bila po svoje kar ponosna nase, da do poroda nisem dosegla svojega maximuma (88kg pri 162cm), ampak sem prišla "le" do 83kg. Zajtrki po porodu niso bili več sadni, ostali obroki pa tudi ne več ločevani. Sem se pa bolj čudno prehranjevala, tamala je imela krče in si nisem upala jesti večine sadja in tudi precej zelenjave. Ko so krči minili, pa smo kmalu ugotovili, da ima hči alergijo na kravje mleko, zato sem iz prehrane izločila KM in jajca. To je pospešilo topljenje mojih odvečnih kg, tako da sem v nekaj mesecih prišla na svoje srednješolske kile izpred 20 let, celo malo pod težo pred nosečnostjo. No, jajca smo potem uvedli, črtali pa pšenico (alergija!) in občasno si sedaj privoščim kak jogurt ali sladoled, ker tamala nima več alergije na KM, ima pa intoleranco na laktozo (mlečni sladkor), zato še vedno omejitev. Sedaj, ko je tamala stara že 2 leti, in se alergije umirjajo (sicer še čakam pisno potrditev in navodila, ampak menda tudi alergije na pšenico ni več), bova počasi zaključili z dojenjem, ki seveda tudi pripomore k vzdrževanj teže. Sicer še ne vem, kako bomo to izvedli in kako bo takrat z mojimi kg, predvidevam pa, da bom malo večkrat semle pokukala in morda en mesec kar držala dieto, da vzpostavim nek nov red, po vsej verjetnosti pa bo to bolj mila oblika diete, saj mi tokrat ni treba izgubiti 30kg, ampak bi jih rada le okoli 5. Danes imam 64kg (pozimi sem pridobila 2-3), ravno toliko, da bi rada shujšala kilo ali dve, saj se pri 62-ih že prav fino počutim. Aja, še to, čeprav ne ločujem več načrtno, si velikokrat privoščim kak tak obrok, ker mi je enostavno super, ena takih zimzelenih jedi je npr. pečen krompir z bučkami in veliko skledo solato. Ko pa jem mešan obrok, vedno gledam na to, da ne pojem obojega ful, ampak je vedno več krompirja recimo in le malo mesa, ali pa veliko ribe in le malo riža. Pa obvezno solata in morda še kaka zelenjavna priloga. Sedaj si vse večkrat spet privoščim sadni zajtrk, a je potem kmalu na vrsti še kaj drugega, ponavadi riževi ali koruzni vaflji ali pa domači kruh iz brezglitenske moke. Včasih mi sadje tudi ne paše in začnem s čim drugim, pač upoštevam počutje. Za potešitev lakote med obroki prav tako uporabljam prav to dvoje (sadje, najpogosteje jabolka in vaflji). Je pa dieta, tako kot pri Rožici, prinesla tudi veliko drugih pozitivnih sprememb v prehrani obeh oziroma sedaj lahko rečem cele družine (uživanje sadja, pitje vode, izbira temne čokolade namesto mlečne, odkritje vafljev, čakanje med obroki...). Lep pozdrav vsem starim in seveda tudi "novejšim" forumašicam. Vsake toliko še pokukam v naš album, pa vidim, da ni kaj novega... Encijan

top.verbena  

član od: 7.5.2009

sporočila: 26

7. maj 2009 15:42

Pozdravljene! Že kar nekaj časa vas prebiram, pa sem se skorajžila, da tudi sama napišem par besed. Na ločevalni sem že skoraj dva meseca in mi kar gre. Do sedaj mi je šlo dol 9 kg in močno upam, da mi bo šlo še kaj do konca. Na jedi sem se kar navadila, ampak še zmeraj mi je najhujše na sadnega in ta je ravno danes. No bomo že preživeli, saj smo jih že nekaj. Se še kaj tipkamo. top.verbena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti