Kosilo za ...

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

25. okt 2005 8:41

mamamia je napisal/a:
Hm, zelo dobra in zanimiva jed so puranji zrezki, obloženi z tatarskim biftekm z dodatkom kisle smetane in zeliš, oviti v listanto teso in zapečeni v pečici. Zraven se poda glazirano korenje in brokoli. Če te zanima, ti lahko pošljem recept. Za lahko sladico pa ti pripročam panno cotto - preprosta za pripravo,lahka in okusna, sploh pripravljena s kakšnim malinovim ali jagodnim prelivom ali prelivom iz gozdnih sadežev. Imam super recept, pa ti ga lahko pošljem. Mamamia mamamia
Mamamia, lepo te prosim za recept "panna cotta" Hvala. Aja, sem si ogledala slike, prav lepi ste. Lep pozdrav in še enkrat hvala za recept. Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

25. okt 2005 10:38

anamarija, eno stran nazaj je recept za panno cotto. Pa še Vilini: zrezkov ne zrolaš, ampak jih s testom obložiš ploščato - upam, da zdaj razumeš ti mene. Mamamia mamamia

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

26. okt 2005 21:16

Za mano je uspešno kosilo, polno pohval, za kar se imam zahvaliti tudi vam, posebno Mamamii. Pripravila sem: Predjed: - zelenjavni karpačo na moj način: rukola, pečene mini malencane, grobo zmleti madelji, malo soli, kaplice olivnega olja in balzamični kis in na koncu na grobo naribam parmezan - goveja juha z zlatimi kroglicami Glavna jed: telećji fileji, ki so bili dan preje marinirani( poper, gorčica, sol, čebula, domača slanina, olje) Ko so bili fileji gotovi, sem pečeno marinado zmiksala, dodala kislo smetano, šampinjone in sladko smetano. Priloga: -špecle z paršutom, sladko smetano in malo mozarelle. (pečeno 20 min v pečici) - pečena zelenjava (samo paprike) _ - kuhana zelenjava (mladi fižol, bučke, korenje) Sladica: panna cotta (osnovni recept od mamamie) polita s toplim vnskim želejem jabolčni zavitek Spekla sem moj ajdov kruh - hlebec in kvašene madžarske kifle Gostje so veliko pojedli, kar je za gospodnjo dober znak. Migla Sporočilo je spremenil(a) Migla dne 27. okt 2005 07:01:32

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

27. okt 2005 15:26

Mamamia - samo eno vprašanje! Ali se puranje zrezke pred pečenjem kaj posoli ali se smatra da je tatarc dovolj slan in ni treba dodatno soliti. Ker tale recept bo zagotovo na mizi v prihajajočih rojstnodnevnih dneh. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

27. okt 2005 15:30

Migla, zivjo. Kje si dobila zlate kroglice? julia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

27. okt 2005 17:28

Jaz jih malo poslim in popram, ampak čisto malo, ker se med pečenjem navzamejo soka in začimb iz bifteka. mamamia mamamia

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

27. okt 2005 18:55

Julija, dobrodošla. Morala bi me videti kaj vse vlačim po letalu. Zlate kroglice, svinjino, salame, pršut, ocvirke... Vse iz Slovenije. Kroglice hranim v hermetično zaprti posodi in so vedno sveže. LP pozdrav na drugi konec Evrope. Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti