Vegetarijanska kosila

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

23. okt 2006 14:33

kakšna pa je to "čupava pita???" MissLady

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

24. okt 2006 11:49

čupava pita 40 dag moke, 5 jajc, 4 žlice sladkorja, pecilni prašek, 25 dag margarine, 16 dag narezanih orehov, 25 dag sladkorja vprahu testo zmešaj 5 rumenjakov, sladkor in margarino. dodaj moko s pec.praškom.naredi testo in ga razdeli na dva dela, en del pa še na dva dela. ta dva kosa zmrzni. večji kos testa zarvalljaj, daj v pekač in namaži s 3 žlicami marmelade. krema 5 beljakov stepi v sneg, dodaj 25 dag mletega sladkorja in 16 dag orehov.polovico kreme namaži na testo, nato naribaj prvi zmrznjen kos testa, namaži drugi del kreme in naribaj še drugi zmrznjeni kos. speci in pojej. buča

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. okt 2006 12:23

Danes bo paradižnikova juha in bučkin kiš s parmezanom. Za čez pa verjetno kaka vroča čokolada, če bo mraz ali pa sladoledna kupa, če bo toplo. Veri

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

24. okt 2006 14:05

buča... hvala, hvala!!! Danes bom jaz delala: tople kumare MissLady

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

25. okt 2006 9:33

kaj pa je bučkin kiš? me zanima ker obožujem biče. danes bo sladko zelje s krompirjem. buča

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. okt 2006 9:56

Bučkina pita, bi se dalo reči po domače. Kiš izhaja iz francoskega quiche. Pri nas bo danes gratiniran brstični ohrovt in zelena solata. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. okt 2006 10:13

Res je, quiche je ala pita, ki zgoraj ni pokrita s testom. Na dnu je krhko testo (lahko začinjeno), ki ga že prej na slepo spečeš, da je suho, no, čezenj naložiš glavno sestavino, karkoli že to je (gobe, bučke, sir in olive, morski sadeži, ribe,...), potem pa vse skup prelito z začinjeno mešanico jajc, smetane in/ali mleka, lahko še potreseno s sirom,... Potem vse skup spečeš, pri tem nadev lepo naraste in vroče na mizo - njami! Fajn je pa zato, ker ga lahko ješ tudi mrzlega, pa lepo se pogreje v mikrovalovki. Za kiš je značilno krhko testo in mešanica jajc in smetane, brez tega ni quiche ampak pita ali tart ali kaj drugega pač;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. okt 2006 10:27

bučkin quiche za testo sem dala kar na pamet: - 200 g moke - 100 g margarine - 3 žlice vode V multipraktiku na hitro zmiksaš moko in na kose narezano margarino, da se naredijo ala drobtinice, dodaš še vodo in čisto na hitro zmešaš (s pulz tipko, če jo vaš multipraktik ima), da se testo malo sprime, ampak se še ne formira v kroglo. Vzameš testo ven, ga z rokama oblikuješ v kroglo, razvaljaš v krog, velikosti vašega pekača za pite (moj je 22 cm, iz te količine testa pa mi je ostalo še za enega malega, cca 10-12 cm premera), obložiš pekaš, narediš lep rob, napikaš z vilicami , daš čez testo peki papir in ga napolniš s stročnicami, kamenčki,... skratka obtežiš in spečeš (cca 15 min pri 190 st., potem vzameš stročnice ali kamenčke s pekijem vred dol in prazno pečeš še cca 10 min. nadev: - 1 čebula, nasekljana - 30 g masla ali rastlinske masti - 1 zelo velika bučka (zelena) - 125 ml kisle smetane - 2 jajci - 30 g naribanega parmezana - sol, poper Med tem narediš nadev: opereš bučko in jo narežeš na zelo tanke kolobarčke, en kos pa na malo debelejše, te bojo za okras na vrh. Čebulo prepražiš na maslu. Jajca stepeš in jim primešaš smetano, čebulo, parmezan (lahko ap ga potrosiš po vrhu, če ti je tako bolj všeč) in začiniš (lahko v vse skup zamešaš še na tanko narezane bučke, ali pa jih razporediš in preliješ, kakor ti je lažje). Ko je testo toliko pečeno, da je suho, ni pa še rjavkasto, naložiš nanj bučke, poliješ s to svojo jajčno mešanico, potrosiš s parmezanom, če ga nisi že prej not zamešala in lepo v krogu naložiš bučkine koleščke (tiste ta debelejše) po robu. Daš nazaj v pečico in pečeš še kake slabe pol urce 820 - 30 min). naj ti tekne! Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. okt 2006 21:13

Za kosilo danes smo jedli kavro in kruh, za posladek pa jabolčni zavitek. Za večerjo je bil falafel. lp Vesna

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

26. okt 2006 8:35

ja kaj je pa spet to "kavra" in "falafel". same čudne jedi. danes bo krompirjeva juha z jurčki in jabolčni štrudel. ajdi čao! buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti