Vegetarijanska kosila

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. sep 2006 20:10

Veri, kar se originalnih mehiških tortilj tiče se absolutno strinjam, kar se pa tiče teh iz pšenične moke pa je vsekakor razlika če daš v njih pecilni ali ne. Jaz imam raje brez pecilnega. Tisto tvojo koruzo pa bi mogoče probala zmlet v mlinčku za kavo. Sicer ne vem kako funkcionira na mokre stvari, mogoče bi pa šlo. Jutri bom porabila blitvo in bodo po vsej verjetnosti polnjene tortilje s kislo smetano in blitvo in obilo sveže zelenjave, za posladek pa boemi. Jih že dolgo nisem delala. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. sep 2006 11:38

Sem razmišljala o mlinčku za kavo, ja, samo malo se mi zdi, da bom znorela zraven, tudi če bo delal... Si predstavljaš, kolikokrat ga bo treba praznit pa polnit, da bom zmlela dovolj za toliko tortilj, da bo moj ljubi sit?;) Malo me skrbi tale mokrota, ja, bo treba sprobat... Včeraj so bile ribe. Veri

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

30. sep 2006 16:19

Danes za kosilo: gobova juhca (iz lisičk) in zelena solata. Sem jo toliko naredila, da bo še za večerjo. :))) MissLady

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

1. okt 2006 17:40

Ja punce kje pa ste... a nič ne jeste? Danes pri nama: gosti fižol (recept iz baze) in zelena solata MissLady

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. okt 2006 10:46

V petek sva šla na falafle... ( Turški jogurt, ki ga lahko tam kupiš, ima okus, oz. vtis kot bi pill mehčalec za perilo. Sluzast, skratka... bazičen... Pa še full nekih E-jev ima notri, kar sem opazila šele potem, ko sem že poizkusila in mi ni šlo v glavo, da bi jogurt lahko kdaj bil takšen. Pač, ena slabših stvari, ki sem jih kupila na probo...) Falafli pa so krasni. Sob: Pire krompir in kumare v omaki. Zelena solata. Ned: Pirini njoki z grahovo omako. Solata Danes: Gosta fižolova juha s papriko grahom in korenjem. ( Bo za dva dni...)

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. okt 2006 16:40

Jemo, jemo, samo ni čisto vsak dan vegi:) No, čez vikend je bila pica, pa čokoladnolešnikov sladoled, danes bo jurček z jajci in ajdov kruh, jutri verjetno marelični cmoki iz zmrzovalnika. Veri

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

3. okt 2006 22:45

testenine peresniki s paradižnikovo omako z olivami, grška solata velika skleda solate z morskimi sadeži, zraven olive v polnozrnatem testu ajdova kaša z gobami iz baze (zelo dobra, priporočam), zraven radič s fižolom, jabolčnim kisom in bučnim oljem, pa kozarec domačega mošta Aja, naj se prosim kdo ne vtakne v to, da pišem olive in ne oljke, kot je prav. Si ne morem pomagat, ampak ko je govora o oljkah, si jaz pač predstavljam drevesa... Brez zamere.... maja

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

4. okt 2006 5:07

mc maya je napisal/a:
Aja, naj se prosim kdo ne vtakne v to, da pišem olive in ne oljke, kot je prav. Si ne morem pomagat, ampak ko je govora o oljkah, si jaz pač predstavljam drevesa...
Te čisto razumem (ker tudi jaz vidim pod "oljko" drevo) Lep dan in veliko se smejte

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

4. okt 2006 8:52

zelenjavna juhica, sojini kosmiči v mešani solati,kruh mc maya bi mi lahko prosiiiiiim zaupala recept za solato z morskimi sadeži, olive v polnozrnatem testu? najlepša hvala lp

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. okt 2006 9:56

Kostanjev pire in sladko zelje v omaki. Popoldan pa bomo kostanj tudi pekli in ga zalivali z jabolčnim moštom. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti