Vegetarijanska kosila

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

27. maj 2006 8:22

nabodala iz šampinjonov, polnjenih z ovčjo skuto, solata iz pšenice, paradižnikova solata testenine peresniki z omako iz jajčevcev in paprike, zelena solata gobova juha, narastek iz bučk, mešana solata velike testenine (školjkice), polnjene s skuto, tuno in koruzo, solata maja

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

27. maj 2006 10:17

juha iz rdeče leče in bučk,palačinke s čemažem in grahom, pirine kroglice lep dan bela

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

27. maj 2006 15:02

bela prosim ta recept za pirine kroglice hvala maja

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

27. maj 2006 15:52

Mc Maja, dober recept za pirine kroglice je prispevala Aki: http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6379 Jaz jih delam podobno, le da spreminjam dodatke, tokrat so bile čokoladne (z grenkim kakavom). lp bela

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. maj 2006 16:43

Mc maya prosim če izdaš recept za školjkice polnjene s skuto, tuno in koruzo, pa še nabodala iz šampinjonov in ovčje skute - a je ovčja skuta kaj začinjena? Drugače pa je bila danes kar klasika - špinačna lazagna, jutri pa rižota z beluši, posladek pa jagode s sladoledom. p, m

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

28. maj 2006 22:45

Krompirjeva pita z gobami, mešana solata. lep začetek tedna! bela

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

28. maj 2006 23:58

majamarko, školjkice s tuno in koruzo sem naredila tako, da sem skuhala kakih 10 tavelikih školjk-testenin, vmes pa pripravila nadev iz cca. 100 g skute, 1 male pločevinke tune iz slanice (slanico odlila), nekaj žlic koruze, pa zdi se mi, da sem dala eno čajno žličko ribanega parmezana. Dodala še sesekljan peteršilj, solila, poprala. Pripravila tudi redek bešamel in ga polila po dnu z maslom namazane jenske posode (ravno toliko, da je bilo na dnu), pa gor razporedila s tunino maso polnjene testenine. Dala v pečico za kakih 10 minut (200 stopinj). Tale recept je bil stvar trenutnega navdiha, zato ti tudi vse govorim na približno :) ovčji skuti za nabodala sem dodala le čajno žličko kisle smetane, da se ni drobila. Pa malo popra in seekljanega peteršilja. kaj več pomoje pri tej skuti ni potrebno, ker je sama po sebi precej aromatična. maso sem nabasala v klobuke šampinjonov, ki sem jim prej odstranila bete. Klobuke sem nataknila na palčke za ražnjiče, tako da so en drugega zapirali (glej skico) in da nadev ni uhajal ven. Popekla na žaru in to je to še skica ---(-(-(-(-()--- Upam, da se iz tega znajdeš. Izgledajo kot hecne gigantske bube :). lp, maja

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

29. maj 2006 14:24

Danes kremna juha iz belušev, pora, bučk z ajdovo kašo in ječmenovo kašo, kvašene palačinke iz ovsenih in ječmenovih kosmičev z domačo mrmelado. PACKA

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

29. maj 2006 23:08

PACKA je napisal/a:
kvašene palačinke iz ovsenih in ječmenovih kosmičev z domačo mrmelado.
To se pa sliši zanimivo... Lahko prosim za recept? lp bela

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

30. maj 2006 9:17

Palačinke naredim iz malo kvasa, mlačnega mleka, kosmičev, lanene sluzi (lahko daš tudi jajca) in ščepca soli in malo meda ali javorjevega sirupa. Zmes pustim nekaj časa, da se kosmiči napijejo in malo vse skupaj vzhaja. Potem pečem male palačinkice - po dve na enkrat. Pridejo ene take male ledvičke. Originalni recept za kvašene palačinke pa je tak: mleko, bela moka, sol, sladkor, jajca in malo kvasa. Zmešaš bolj redko zmes, jo pustiš, da vzhaja. Palačinke pečeš tako, da maso jemlješ z vrha posode in ne z dna. Masa NAJ BO BOLJ REDKA. Če koga motijo kosmiči, jih lahko tudi zmelješ in potem so bolj podobni moki. Lahko jih zamenjaš s polnozrnato moko. Kvas daš kar v maso. Upam, da ti bo všeč. PACKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti