Vegetarijanska kosila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jun 2010 12:50

Eh, sem pozabila, da je najin račko šel rakom žvižgat in ne morem do tabele kosil. Tako da zaenkrat to, kar se trenutno spomnim: - bučkina lazanja (domača, jasno) - koruzne tortille z domačo guacamole omakco, svežo mlado špinačo, naribanim sirom, domačo pardižnikovo omakco in spasiranim rdečim fižolom (ta je bil pa iz konzerve) - piadine (podobno kot pšenične tortille, samo da je iz Italije), torej ploščati nevzhajani kruhki z omakicami in zelenjavo Danes si je pa mala že zjutraj navsezgodaj zaželela za kosilo ŠTRUKLJE. Hm - a se mi da? Ne vem če. Ampak če se bo še vedela, kaj je hotela in si isto še 1x zaželela, potem jih bo pa verjetno dobila. Ne vem, od kod ona pobira te svoje ideje... Sploh ni, da bi skoz jedli vaflje in štruklje in mafine... pa se spomni zdaj eno, zdaj drugo, zdaj tretje, prav hecno. NO, kar se štrukljev tiče, največkrat naredim ajdove s skutnim nadevom, ti so res fajn. Pa tudi sicer imamo najrašji sladke štruklje: zaenkrat sem naredila makove, orehove,pa štruklje s suhim sadjem,... In so bili vsi fajn. Večinoma iz vlečenega testa in večinoma iz knjige Štruklji od Štruklja. Na žalost ima zelo malo sladkih variant, fotke so pa super, pa recepti, kar sem jih probala tudi.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. jun 2010 13:11

Veri, kako se naredijo ti tvoji makadamijevi vaflji? Me zelo firbca,...Poleg tega me tudi firbca koliko vrst sladoleda imaš v zamrzovalniku

Jelenckova

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

10. jun 2010 14:46

Ratatouille, za danes in jutri.

Vanja

isaili  

član od: 23.3.2010

sporočila: 5

10. jun 2010 16:24

podpiram idejo o vegeterjanskih receptih sama ze 2 leti ne jem mesa bom mogoce tudi sama prispevala kaksno idejo isaili

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

10. jun 2010 17:45

škoda samo da se debata tukaj nikoli ne razvije do te mere kot na ''nevege'' oddelku palalačinka*

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

10. jun 2010 21:27

Mene pa zanima zakaj te svoje jedilnike malo ne poslikate in objavite saj jemo tudi z očmi. Tudi jaz zelo veliko kuham brez mesa in mi je zanimivo pogledati kako hrana izgleda . Lep večer vsem. irena66

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

10. jun 2010 23:14

o irena se strinjam, tvoja pobuda mi je všeč! palalačinka*

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jun 2010 13:17

Jelenčkova, pridi pogledat;) Kmalu dobim lopatko od sladoledarja, takrat bo šele veselje:) Makadamijevi mafini imajo not kokos in zdrobljene makadamije, sicer so podobni kot navadni (mleko, moka, pecilni, jajca, olje...) Včeraj so bili koprivovi njoki na žajbljevem maslu.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jun 2010 13:19

irena, fajn ideja, samo moj odgovor je: zato, ker se navadno mudi, ker smo lačni in predno bi uspela fotkat, že pol pojemo;) Pa tudi ker mam trenutno "tehnične težave" z računalnikom.

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

11. jun 2010 21:39

Veri je napisal/a:
Eh, sem pozabila, da je najin račko šel rakom žvižgat in ne morem do tabele kosil. Tako da zaenkrat to, kar se trenutno spomnim: - bučkina lazanja (domača, jasno) - koruzne tortille z domačo guacamole omakco, svežo mlado špinačo, naribanim sirom, domačo pardižnikovo omakco in spasiranim rdečim fižolom (ta je bil pa iz konzerve) - piadine (podobno kot pšenične tortille, samo da je iz Italije), torej ploščati nevzhajani kruhki z omakicami in zelenjavo Danes si je pa mala že zjutraj navsezgodaj zaželela za kosilo ŠTRUKLJE. Hm - a se mi da? Ne vem če. Ampak če se bo še vedela, kaj je hotela in si isto še 1x zaželela, potem jih bo pa verjetno dobila. Ne vem, od kod ona pobira te svoje ideje... Sploh ni, da bi skoz jedli vaflje in štruklje in mafine... pa se spomni zdaj eno, zdaj drugo, zdaj tretje, prav hecno. NO, kar se štrukljev tiče, največkrat naredim ajdove s skutnim nadevom, ti so res fajn. Pa tudi sicer imamo najrašji sladke štruklje: zaenkrat sem naredila makove, orehove,pa štruklje s suhim sadjem,... In so bili vsi fajn. Večinoma iz vlečenega testa in večinoma iz knjige Štruklji od Štruklja. Na žalost ima zelo malo sladkih variant, fotke so pa super, pa recepti, kar sem jih probala tudi.
Ha, delam isto pri svojemu malemu: se želja morda uresniči kaj za kosilo šele, če jo zna čez eno uro ponoviti;-) Me pa zanima kako pripravite ajdove štrukje s skuto, bi zelo rada poskusila... Moj mali je nor na njoke in čežano. To bi jedel vsak dan, pa še meni je fino, ker jih napravim iz polnozrnate moke, domače skute, laneno olje vse zdravo mu namešam haha...in dam zmrznit. Drugače pa smo zadnje čase čisto in do vratu v vegetarijanskih ragujih in testeninah-božansko, da dol padeš, se jih ne morem najesti-to in sveže nariban parmezan poleg...ajoj...sem že lačna)) terakota Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 11. 2010 21:40 Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 11. 2010 21:41

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti