Vegetarijanska kosila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. nov 2005 17:12

čez vikend sem si privoščila "malo" kuhanja: sobota: tajska zelenjavna juha (jedel celo brat!!!), soparjeni cmočki iz nekakega kruhovega testa, ful luštno so ratali, vsem so bili všeč - sem vesela, ker sem 1. sprobala soparilnik, pa da to ni samo moja muha... Zraven pa en zelenjavno-mesni vok - lahko bi bil tudi samo zelenjavni, pa si mami ful želi meso, ker ga nikoli ne dobi. Za čez pa ocvrte banane. nedelja: juha babice Ding (kitajska zelenjavna) - na fantovo željo, te moje juhce so mu všeč:), pražen riž z rakci, grahom, itd..., v voku popečena zelenjava z omako (tudi kitajsko) in ribji polpetki (riba jebila "morska plošča", verjetno list, se ne spoznam na ribe, sploh ne v stanju fileja...) Za čez pa indijančki, gora indijančkov, v bistvu;) danes sem na vroči čokoladi, pogreti rižoti, juhah iz vrečke,... Veri

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

30. nov 2005 17:25

Mmm, ste pa dobro jedli! Nam lahko zaupaš recept juhe babice Ding? Hvala in lep pozdrav! lunacka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. nov 2005 19:20

Tudi meni prosim,zanimajo me tudi ribji polpeti. Hvala Teka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. dec 2005 9:53

Dobita, ko pridem domov in najdem recepte (je vsak v svoji knjigi:) Da pa lahko pripravita sestavine: - juha je iz pora, mislim, da 2 ali 3 pori in 2 paradižnikov, pa še 1 jajce rabiš, pa začimbe, omake... Juha je fajn, ker jo lahko jejo tudi ljudje na dietah... - ribji polpetki so pa iz pol kile (500g) ribe, pisalo je redfish, torej ne kaka posebno dobra bela, ampak neka navadna riba, naj bo bolj trdna, da se ne spaca takoj... Saj pravim, jaz sem vzela morsko ploščo in se je super obnesla, losos bi bil po moje tudi v redu ali kateri drugi file, ki ni preveč nežen... Pa rabiš še 2 mala čilija, jaz sem dala 1 rdeč feferon, ker so ti, ki jih zdaj lahko pri nas kupiš toliko večji in ker je bil kar zelo pekoč, lahko pa daš one vložene čilije. Pa limetin ali limonin sok - se mi zdi, da ta omili čilije, ker stavr sploh ni bila pekoča! (Pa verjemi, da jaz rečem, da je pekoča, če je vsaj malo pekoča...) Ko pridem domu pa še ostalo;) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. dec 2005 10:33

krompirjevi njoki, gobova omaka. lp Vesna Vesna Milek Recko

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

1. dec 2005 11:27

pohan sir + zelenjavna priloga, predjed zelena solata nina

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

1. dec 2005 19:59

torek: cvetačna juha,paprikaš včeraj: rižota s porom in belušmi, solata danes: tortelini z gorgonzolo lp Taja

berti  

član od: 7.9.2005

sporočila: 55

2. dec 2005 11:26

Fižolova mineštra+jabolčni zavitek LP berti

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

2. dec 2005 11:53

Včeraj: cvetačna juha z zeleno lečo rižota z ohrovtom, grahom, sezamom in praženimi sončničnimi semeni lp bela

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

3. dec 2005 16:19

včeraj:zelenjavna juha,ocvrte sardele, pisana solata danes : špageti z omako iz bučk in melancan, solata jutri: ???? lp Taja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti