Vegetarijanska kosila

nena55  

član od: 19.1.2007

sporočila: 45

2. okt 2007 15:27

Danes: zelenjavna juha: brokoli, stročji fižol, bučke, korenje; makaroni in pečene bučke v pečici, paradižnikova solata nena55

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

2. okt 2007 19:17

Danes- fižolova juha s testeninami, radič ter solata iz bučk včeraj- krompirček iz konvekcijske, vložen stročji fižol- recept iz baze in kumare kot solata, orehova potica katti

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

2. okt 2007 21:02

zelenjavna juha, slivovi cmoki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. okt 2007 16:05

Joj, že 100 let nisem napisala, da ne boste mislili, da zdaj nič ne jeva - sploh jaz jem ko volk, skoz lačna, groza! NO, evo, tole sva jedla na morju (joj, kje je že to!): - igle (ribe), sveže, stare 2 uri, ujel najboljši oči na svetu, v pečici s krompirjem in paradižnikovo-kumarično solato zraven - pire krompir in tople kumare - testenine z žajbljem - narastek iz testenin in zelenjave - sirove vlivance - proseno kašo (za zajtrk) - rižoto z bučkami - pico - grisek (za zajtrk) - palačinke (za zajtrk:) - hrenovke v testu (za zajtrk) - špagete karbonara (ups, to ni čisto vege) - pašto s tuno (mislim, da metuljčke) - polnozrnate peresnike s paradižnikovo omako - črn in basmati riž z omako iz stročjega fižola in mascarponeja - divji riž z bučkami - mlečni riž (za zajtrk) - vaflji ... več se ne spomnim, to sem mela napisano, hehe... Evo, pa še tele kruhke sem naredila na morju: - polentino-polnozrnat hlebček - polentine štručke z ovsenimi kosmiči in divjim rižem (super, samo navadit se je bilo treba pečice, da peče samo zgoraj;) - maroška ksra (ploščati kruhek, zelo dober še vroč:) - rižev kruh (zelo rahel) - polnozrnate žemljice (itak poznate;) - makova štruca (res rahel in ful dober kruhek) - čebulna fokača (ploščata, slana, ni lih za evrokrem zraven;) - čabata (poznate;) - bavarska slivova pogača (to je v bistvu sladkarija, ampak je kvašeno) - kruh s česnom, orehi in zelišči (ta je bil res njami!) ... Sem ziher še precej pozabila, pa za občutek bo, hehe;) No, doma sva pa tudi jedla... Zdaj se pa nič ne bom spomnila... Danes je prebranac, včeraj je bil oče na obisku in je bilo mesno;), prej pa, hmmmmm, parkrat cvetačna juha, kaj za čez, se pa ne spomnim. Parkrat testenine, bom zdaj bolj pridna in sproti pisala. je pa mala včeraj malo spala popoldne, rezultat je poln zmrzovalnik sladoledov: - čokoadni gelato (to je it. sladoled brez smetane, je pa zelo kremast, ker je not 12 rumenjakov... itak je en čokoladni sladoled obvezen, brez tega ne gre - to je bolj obvezno kot kruh in mleko;), - ananasov sladoled (ima nepričakovano močen okus po ananasu) - kokosov sladoled (žal nisem mela svežega kokosa, sem dala kar kokosovo moko) - slivov sladoled (treba izkoristi, dokler so slive) - marelični s kardamomom (neverjetno, kako kardamom paše zraven!!!) - stračatela (to je obvezna sestavina zmrzovalnika, ker je to najljubši sladoled mojega lubija) - kostanjev (seveda tudi treba hitro izkoristit prve kostanje, meni je njami!!!) - pomarančna granita (zamrznjen pomarančni sok + sladkor) A sem se malo oddolžila za nazaj? Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. okt 2007 16:10

Danes je prebranac, sirovi mafini, za čez pa ingverjevo-bananin kolač in ledena kava pa še banana split z domačim sladoledom. Ja, res sem skoz lačna;) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. okt 2007 12:42

Danes bodo jajčevci po mediteransko, jutri bo zelenjavna enolončnica in malo kasneje pečen kostanj, v nedeljo pa sataraš in riž. Tako za vmes bom delala različne solate in razne kruhke. Letos nam je jesen tako bogato obrodila in nam še vedno daje da se bojim, da bo tehtnica jokala. lp Vesna

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

6. okt 2007 18:17

hojla, po stotih letih bom pa še jaz malo napisala, kaj jem (ne, nisem presedlala med mesojedce, samo med ta lene ) V zadnjem tednu je bilo na sporedu - Brstični ohrovt s sirom, zelena solata s paradižnikom - losos in široki rezanci, grška solata - polnjen jajčevec "po grško" (s paradižnikom, feta sirom in črnimi olivami) - ohrovt s krompirjem - tortelini (kupljeni) s špinačno omako, solata iz paradižnika češnjevca - tortilje z zelenjavnim nadevom - danes je bilo pa dušeno rdeče zelje, kruhovi cmoki in zelena solata. Reca, kako narediš jajčevce po mediteransko? maja Sporočilo je spremenil(a) mc maya dne 06. okt 2007 18:20:22

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. okt 2007 21:02

Jajčevce operem, olupim na tanko narežem in posolim. Dam jih na cedilo, da se odtečejo. Povaljam jih v ostri moki in na hitro opečem z obeh strani. V vsakega zavijem košček sira in jih lepo zložim v skledo za dolato. Nato prepražim nakoskano čebulo da oveni, dodam na kocke narezano bučko, olupljen paradižnik in strt česen. Vse malo prepražim in zalijem z malo vode in kakim dobrim kisom. Pustim da zavre in prelijem čez jajčevce. Koliko boš solila in katere začimbe boš dodala pa je odvisno od tebe kaj imaš rada. Pri meni ne sme manjkati bazilika, peteršilj in seveda origano. Lahko dodaš rdeč poper. Dobro ohladi in popapaj. Jajčevce lahko polniš tudi s čim drugim. Odvisno od okusa in želje jedcev. lp Vesna

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

7. okt 2007 10:17

Včeraj kalamari , krompir, rdeča pesa danes file lista ,pečen krompir , solata, sladoled andreja č.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. okt 2007 22:50

ajdova kaša z gobami, ledena kava, bananin kolač in torta s suhim sadjem. Včeraj smo jedli pri "tašči" in ni bilo čisto vege: zelenjavna juhica, pire krompir, zelena in paradižnikova solata, gobova omakica in pohane marele s sirom (in šunko pa še ena nevege zadeva;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti