Vegetarijanska kosila

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

10. mar 2007 11:22

Majamarko, ni mi zneslo prej, tako da recept za hariro pošiljam šele zdaj. Meni je zelo dobra, tale juhca (sem bila pa zelo šparovna pri kumini in ingverju, sem ju dala komaj za vzorec). Recept sem sicer dobila na spletni strani www.chefkoch.de HARIRA (maroška juha iz čičerike) Sestavine (za 6 oseb): 4 čebule 1 konzerva čičerike 2 konzervi pelatov 2 pesti leče 2 pesti testenin (za juho) šopek peteršilja šopek mešanih zelišč 5 strokov česna oljčno olje sol poper ingver mleta kumina 1 kozarec moke 1limona voda Čez noč namočimo lečo. Nekaj ur pred kuhanjem tudi pripravimo "gostilo": moko zalijemo z 1,5 kozarca vode in sokom limone, premešamo, pokrijemo in pustimo stati nekaj ur. Čebulo drobno sesekljamo in popražimo na oljčnem olju, da postekleni. Dodamo drobno sesekljan peteršilj in zelišča. Dodamo namočeno lečo in čičeriko in kuhamo 2-3 minute. Dodamo narezane pelate, solimo, popramo, dodamo še kumino in ingver. Zalijemo z vodo in dobro premešamo. 25 minut kuhamo v loncu na pritisk. Nato dodamo še jušne testenine in pri majhni temperaturi normalno(ne na pritisk) kuhamo nekaj minut. Vzamemo gostilo in odlijemo vodo, ki stoji na vrhu (prej ne mešamo!) , nato premešamo in zlijemo v juho. Juho znova pomešamo, če je pregosta , jo malo zalijemo. Postrežemo. Hariro jedo v Maroku v času ramadana vsak dan kot prvi obrok dneva. maja

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

10. mar 2007 11:28

Katti kako narediž riž s sirom? Reca tebe bi pa prosila, da mi poveš, kako narediš pečene gobe s smetano. pri meni je bila v torek ajdova kaša z zelenjavo, zraven radič v solati v sredo in četrtek sem trpela ob bruseljski hrani (povsod tlačijo koriander, ki je meni ) včeraj je bila ogromna skleda regrata z jajcem in kruh danes bo pa spet regrat z jajcem , zraven pa verjetno pečene bučke z ovčjim sirom maja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. mar 2007 12:54

Mc maya hvala je že printano, bomo stestirali naslednji teden... p

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. mar 2007 19:05

Danes so bili falafli z vso možno zelenjavo, jutri bo pa po mojem gobova juha in ajdovi žganci. Mc maya pri gobah je čisto enostavno. Operem jih in jih narežem na malo večje kose. Segrejem oljčno olje, dam gobe gor in jih prepražim, da gredo precej skupaj. Začinim in osolim jih tik pred koncem. Ko je vse to narejeno jih izklopim in dam na njih kislo smetano in dobro premešam. Ne segrevam več. Serviram jih na krožnik in posujem z veliko sesekljanega svežega peteršilja. Zraven paše kruh. Pa še to ti povem, da je bil meni koriander tudi ogaben. Zdaj ga stolčem v možnarju in se sploh ne čuti, če imaš pa svežega, pa tako ni problem. lp Vesna

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. mar 2007 11:07

Jaz pa samo še goljufam ta vikend, ker je povsod meso... lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 11. mar 2007 11:08:08

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

11. mar 2007 13:01

Reca meni je svež koriander (listki) ogaben, tistega v zrnju pa obožujem. Svežega pa ne spravim dol, razen če bi šlo za življenje ali smrt... maja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. mar 2007 18:52

maya, fant je bil podoben, ni maral svežega koriandra, tistega v zrnih pa obožuje. Zdaj se je sicer v nekaterih jedeh tudi na svežega že navadil, samo ga nikoli ne dam veliko, ker vem, da mu ni najljubši, če ga je toliko, da niti ne ve, mu je pa všeč:) Sicer tudi meni ni to najljubša začimba, ampak mi pa ni bljak. Sicer sem pa danes naredila in se ravno peče quiche iz polnozrnatega krhkega testa in sicer pastinakov in korenčkov s sirom z modro plesnijo. Aja, bagelsi prihajajo v bazo. Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. mar 2007 11:25

gobice z rumenjaki in petršiljem, zraven pa brusketa z mini paradižnički in inčuni. Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. mar 2007 14:19

Sobota: zelenjavna mineštra in slivovi smoki 

Nedelja:bučke in melancani na oljčnem olju s mini peresniki, solata

Ponedeljek: moj postni dan - sadnozelenjavni sokovi.

 

 

Loni Makaroni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. mar 2007 14:56

Danes: špageti gobami, paradižniki in parmezanom, za sladico pa še zadnji koščki baklave. Za večerjo bodo palačinke. Jutri: fižolova mineštra, sezamove štručke, pohorska omleta. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti