Vegetarijanska kosila

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. jan 2007 14:38

Pa malo za nazaj. Špageti s pesto omako, zraven pa mešana solata (radič, endivja, zelje, bob). Pizza s sirom, šanpinjoni, suhimi paradižniki, olivami, mozzarelo in pinjolami. Segedin s sojinimi koščki, čebulna ciabatta, jabolčni zavitek. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. jan 2007 15:51

lidka, hihi, brca že nekaj časa, samo samo jaz čutim, na ven se je samo enkrat čutilo, pa še takrat fant ni mel roke na mojem trebuščku:( Bo moral počakat na naslednjič... Ne, slabosti še ni konec, še kar pridno bruham, ampak vsaj lahko malo več jem in pijem:) Tako da nisem več shirana nosečnica, hehe:) Ma, samo da bo zdravo (spola še ne vem). Danes pa me je LadyL navdahnila, da se mi je zaluštalo palačink, bom mogoče kaj v tej smeri ukrenila:) Veri

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

23. jan 2007 7:59

Zelenjavna pizza,krof andreja č.

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. jan 2007 21:18

mi smo pa danes verino koruzno juho, jaz sem si dodala še malo čilija, prav fajn je bilo (Veri, ne poskušaj, če nočeš, da te mali orng brcne!), naprej pa šnitke (stare žemlje, narezane na snežake, namočene v mleku in jajčki pa spečene). Me je mož malo čudno gledal, pojedel je pa le. Mcmaya, kako pa zgleda kislo zelje s tuno? Se mi zdi hecna kombinacija... jasna

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

23. jan 2007 21:25

Sojini čufti v paradižnikovi omaki, kruh in solata. Jutri bo zelenjavni ričet in jabolčno-skutni zavitek. Za porabit imam par večjih porov.Ima kdo kakšno zanimivo idejo? Sicer jih še vedno lahko nasekljam in dam v zamrzovalnik za zelenjavne juhe, ampak jaz bi poskusila kaj drugega. Vsem lep večer. Pesnica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. jan 2007 21:29

Pesnica, prazolio naredi, če želiš, ga lahko narediš še za v skrinjo, če imaš res toliko pora. In če ne jeste mesa, daj pač sojo... Recept je v bazi. Kako narediš sojine čufte? Enako kot z mesom, ali dodaš še kaj drugega? Mi bomo pa jutri piro z zelenjavo...pa kakšno solatko zraven. jasna

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

23. jan 2007 22:34

Veri, gratinirane njoke sem naredila po sistemu pospravi hladilnik: skuhala sem njoke (kar kupljene, nisem pri tapridnih za te zadeve). Posebej sem na čisto malo olja popražila malo zmrznjenih šampinjonov (svežih nisem imela) in jim dodala gobovo omako, ki mi jo je dala mama. Noter sem vrgla še par ostankov sira, ki so deleli nered v hladilniku. Dodala sem še malo svežega nasekljanega peteršilja in v to kolobocijo zamešala kuhane njoke. povrh sem naložila še malo (beri: kar precej, da je bilo vse pokrito) ostankov sira in vrgla v pečico za toliko časa, da se je sir lepo stopil. Jasna1, zelje s tuno se res hecno sliši, ampak meni je fajn. Sploh za takrat ko si tako laaačen, da lahko samo še konzerve odpiraš, rabiš pa kaj konkretnega... Vzameš kislo zelje, zraven daš konzervo tune z oljem vred, soliš, popraš, zmešaš, poješ. Jaz običajno to jem samostojno s kruhom, lahko bi bila pa tudi solata. Je zelo izdatno... pa še moja kosilca: nedelja: polnjena bučka, slani rogljički s feta sirom, motovilec ponedeljek: vodni vlivanci s sirom, radič v solati s paradižnikom danes ni zneslo drugače kot burek pri prvem Albancu maja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. jan 2007 23:02

Mcmaya, če te prav razumem, je to potem ena vrsta solate? Poješ hladno? To bi pa šlo, ja, tople si pa te jedi res nisem znala predstavljati! Hvala! jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. jan 2007 23:04

Jaz , sem še enkrat prebrala tvoj odgovor in zdaj mi je jasno. Prsti prehitevajo glavo, to ni dobro... jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. jan 2007 15:54

danes smo na hitrco špagete s paradižnikovo omako... jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti