Vegetarijanska kosila

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

27. avg 2012 18:25

menola,malo pozno prihaja odgovor,pa vseeno upam,da še vedno dovolj zgodaj.

Leča v pikantni omaki: Lonček kuhane rjave ali zelene leče,malo naribanega korenja,2 pesti pora,2-3 pekoči feferoni,čili v prahu,pol rdeče ali rumene paprike,sol,poper,česen.

Na olju prepraži 3 stroke česna,dodaj naribano korenje,narezan por in papriko. Malo popraži,dodaj sesekljane feferone,čili in začimbe. Dodaj malo vode in pokuhaj 5-10 minut. V to mešanico dodaj kuhano lečo in še 5 min. pokuhaj,da se okusi prepojijo.

Odlična omaka za k rižu,polenti...

Danes: zelenjava  v pečici-recept na kul slo in paradižnikova solata

jutri: lazanja z bučkami in malancani,zelena solata

linolina

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. avg 2012 18:42

Jaz sem to poletje praktično vegetarijanka. Ob obilici paradižnikov, bučk malo manj, a dovolj, kumaric, paprik, krompir in testenine mi sicer ne rastejo. Kuham bučkino juho, zelenjavno, delam omake iz paradižnika in čebule, jih kombiniram s testeninami, z rižem...Pečem bučke, tenstam bučke...

Zadnjič sem napekla bučke in mi jih je precej ostalo, zato sem jih shranila v hladilnik. Naslednji dan sem naredila sočno omako iz velike čebule in fajn zrelih paradižnikov, začinila s soljo in poprom in že hotela vzeti jajca, ko sem zagledala pečene bučke. Stresla sem jih v omako in malo pregrela. Poslej bo to moj sataraš. Za prste polizat. Jedla sem jih brez kruha, brez krompirja ali testenin.

Kumarice so na jedilniku v obliki solate s krompirjem, v omaki s pire krompirjem.

Malo pa že pogrešam zeleno solato.

Zdaj sem se odločila, da bom pogosteje pekla še kruh.

Sladkam se s pirinimi palačinkami, sladoledom, lubenicami, grozdjem.

Evo, tole je moj prispevek k vegetarijanskim kosilom.

 

 

 

 

 

naor

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

1. sep 2012 16:53

Hvala Liminol( bom probala) sedaj sem prebrala, lečo sem popražila na čebuli n potem sem jo dodala tudi zeleni solati , moji žal niso pristaši zdrave in vege prehrane.

danes sem jedla vege ražnjiče ( za moje mesojedce sem dala v normalen menu )z majonezno gorčično prelivom , mešano solato : endivijo, radič, rukolo, pomidorčke in motovilc.

kasneje bom jedla ananas .... mogoče sladoled

menola

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

1. sep 2012 17:34

menola

Beatric  

član od: 13.6.2007

sporočila: 46

4. sep 2012 12:35

Lazanja s špinačo, popečenimi jajčevci in obilico paradižnikove omake. Skleda solate, vinček.

Beatric

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

16. sep 2012 12:15

Malancani s feta sirom kot sendvič,kumare in paprika v solati s kislo smetano,doma pečen irski polnozrnati kruh-recept na kulslo.

linolina

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

19. sep 2012 18:14

Dušene bučke s česnom in na koncu dodane kocke dimljenega tofuja. Zelena solata. Pa še elstar jabolka za desert.

menola

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

20. sep 2012 11:29

Žepki iz listnatega testa filani z mocarelo in papriko, čili omaka in rezine paradižnika - isto kot včeraj ;)

OlivaB

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

23. sep 2012 15:32

Popečene bučke in riž

 

Za posladek pa melona na kocke narezana

,je to meniii dobrooo

vd007

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

23. sep 2012 15:55

 

Za sladico grozdje, kava in piškoti.

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti