Vegetarijanska kosila

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. feb 2008 16:01

Na žaru pečeni šanpinjoni s čebulo in mlad olimski sir, popečene bučke in malancani, različne solate (radič, regrat, endivja, motovilec), domače koruzne štručke. lp Vesna

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

27. feb 2008 18:41

zelenjavna enolončnica, jabolčna torta

katti

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

27. feb 2008 20:14

pica s sirom in bučkami

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. feb 2008 21:19

Julya, ribjih polpet ni težko naredit: vzameš ribje fileje (brez kosti oz. če so, naj bojo vsaj majhne, kakršne paličnjak zmore zmiksat;), dober kos starega kruha, eno jajce, malo petršilja, soli in popra in če je preveč vodeno še malo drobtin in vse skup zmiksaš zgneteš v tako gosto maso iz katere potem oblikuješ poletke ali kroglice, ki jih ocvreš v olju. Se mi zdi, da so to ribe na tak način, na kakršen bi jih tudi kaki neriboljubci in otroci jedli... Danes pa sem KOOONČNO spet naredila domače raviole: testo je bilo pirino-pšenično, nadev pa iz buče in čebule, oboje popraženo na maslu, skute, topljenega sirčka in še dveh drugih sirov (je bilo treba malo hladilnik pospravit:), začinjeno in spravljeno v lepe žepke:) Zraven pa koleraba v smetanovi omakci po moje in za čez vroča čokolada in apple crumble (jabolčni drobtinček), ki se trenutno še peče. Veri

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

27. feb 2008 21:42

Polnozrnati sirovi štruklji in regrat v solati. Ninja24

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

28. feb 2008 9:12

Veri je napisal/a:
Julya, ribjih polpet ni težko naredit: vzameš ribje fileje (brez kosti oz. če so, naj bojo vsaj majhne, kakršne paličnjak zmore zmiksat;), dober kos starega kruha, eno jajce, malo petršilja, soli in popra in če je preveč vodeno še malo drobtin in vse skup zmiksaš zgneteš v tako gosto maso iz katere potem oblikuješ poletke ali kroglice, ki jih ocvreš v olju. Se mi zdi, da so to ribe na tak način, na kakršen bi jih tudi kaki neriboljubci in otroci jedli...Danes pa sem KOOONČNO spet naredila domače raviole: testo je bilo pirino-pšenično, nadev pa iz buče in čebule, oboje popraženo na maslu, skute, topljenega sirčka in še dveh drugih sirov (je bilo treba malo hladilnik pospravit:), začinjeno in spravljeno v lepe žepke:) Zraven pa koleraba v smetanovi omakci po moje in za čez vroča čokolada in apple crumble (jabolčni drobtinček), ki se trenutno še peče.Veri

 

Veri, najlepša hvala.

Julija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. feb 2008 13:05

Karpačo iz črne redkve z bučnim oljem, koruzne štručke (še tople), marlenka. lp Vesna Ps.: Veri, si me pa zdražila z ravioli, kolerabe imamo pa tudi še kar nekaj.

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

28. feb 2008 15:29

Reca tale karpačo iz črne redkve me zanima.

 

Danes- špinačni ravioli in zelena solata, češpljev kompot

jutri- pečena postrv in blitva+ krompi

katti

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. feb 2008 10:37

Redkvico olupi in nareži, bolje naribaj na tanke šnite po celi površini. Posoli in premešaj, pusti toliko časa, da redkvica spusti malo soka. Naloži na krožnik in vmes in povrhu pokapljaj z bučnim oljem. To jed sem prvič jedla pri moževih starših na Štajerskem in bila mi je zelo všeč. Zraven paše koruzni kruh, vsaj nam. lp Vesna

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

29. feb 2008 11:06

Hvala, bomo probali.

Pri nas jo radi jedo v solati s fižolom, drugega recepta pa nimamo.

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti