Vegetarijanska kosila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. apr 2007 10:00

Zdaj sva dvakrat po jedla zunaj, si predstavljate? NO, pa ker je bilo v gl. vegi, va vseeno povem: predvčerajšnjim v mehiški: jaz bučkino juho, on flautas, jaz quesadillo in on mesno varianto: ene druge tortilje z zelenjavo in mesom, za sladico sladoled v kokosovi oblekici. Za prste polizat;) včeraj v kitajski: jaz juho z gobami in bambusovimi vršički (ne priporočam, ko voda v kateri so se namakale kokice, je moj ljubi zelo nazorno opisal okus juhe), on zelenjavno juho (je bila ista, samo druge stvari not namečejo, voda je ista), potem jaz hrustljave rake (optimistka sem mislila, da bo to kaj na način hrustljave race, pa so bili ocvrti raki, mastni, da se ti obrne!), on pa nek chop sui. Ni da bi glih ful pohvalila... Sva se spraševala, kako to, da nama ni več všeč v teh kitajskih, včasih nama je bilo pa tako dobro, pa ne vem, a so se oni pokvarili, ali pa sva midva malo razvajena... Potem sva ugotvaljala, da v meh. nama je bilo pa všeč, pa je fant rekel, da je to zato, ker mehiško manjkrat kuham kot kitajsko Danes greva k njegovim, družinsko srečanje, kaj bo za jest ne vem, sem pa ziher, da ne bo vegi, tako da bom tu kar zaključila. Vam javim v soboto, če bo kaj pametnega Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. apr 2007 14:38

Včeraj smo imeli prvo letošnjo roštiljado. Na mizi je bilo vse, od pečenega sira, do malancanov, gobic, mlade čebuluce.... Danes so na mizi čufti (jasno iz semen) v paradižnikovi omaki in polnozrnate štručke. Veri, ne sekiraj se, če je bilo v kitajski zanič. Jaz sem bila prejšnji teden v Monsu. Ni bilo samo zanič, bilo je za bruhat, kar se pa cen tiče, si pa potem bolan še par dni. Tja me ne bodo več dobili. lp Vesna

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. apr 2007 15:03

Evo mene!!!

Sem v ZDA ze naredila shopping v grocery store...

Vceraj sem kuhala spagete z paradiznikovo omako z grahom. (sva tok pozno domov prilezla, da ni bilo casa...) Pa cebulni kruh sem pekla... (hudica, so pecice cisto druge, tko da mi tudi pretvornik za temperature ni dosti pomagal. Sem mal prekladala iz enega nivoja pecenja v drugega, pa je slo...)

 

Moja kolegica pac ne zna kuhat in sta oba cisto navdusena!

 

Danes kuham rizoto iz spargljev z buckami, (da bomo jedli veliko zelenjave!), kumare v solati. Za sladico pa Ben&Jerry sladoled!!!!!!!!! Ni vredno jit v ZDA, brez da bi se basal s tem sladoledom...

 

Pa en pozdravcek vsem!!!

lidka

Paula  

član od: 28.3.2007

sporočila: 35

26. apr 2007 16:44

Reca, kako in kateri sirček spečeš na roštilju? Paula

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

27. apr 2007 22:24

Si drznem odgovoriti namesto Rece (če je to ta-isti sir): prodajajo sir za žar, jaz ga kupujem v Leclercu(zagotovo je tudi drugje) in sicer Olimski sir za žar. Je krasen, spečeš ga kar tako, enkrat so imeli degustacijo tega sira s tržaško omako-za vse prste obliznit. juicy

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

27. apr 2007 22:24

Sirovi žlikrofi, preliti z gobovo omako in berivka z vrta. Bilo je zelo dobro, ampak zamudna priprava. Prav zaradi tega niso pogosto na jedilniku. Pesnica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. apr 2007 23:38

Pesnica, kaj lahko recept za sirove žlikrofe? Prosim... No, če se ti da, lahko tudi za gobovo omako;) Gob namreč vedno dobiva od fantovih staršev, sta strastna gobarja;) Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. apr 2007 5:38

Midva jeva vegi, pa se meso zdraven, buh... sam je treba vse probat...

lidka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. apr 2007 21:46

hehe, rimljanka, res je:) Čeprav tu pač pišemo tudi vsejedi, kadar pač skuhamo kaj vegi (kar je recimo pri nama precejkrat, čeprav sva vsejedi bitji)... predvčerajšnjim zelenjava in mlad krompir iz pečice; včeraj vegi vok: zelenjava (brokoli, cvetača, korenje,...) v improvizirani "kao kitajski" omakci, polnozrnate testenine in solata iz mini paradižničkov in kumar, prelita z mediteranskim prelivom (s pinjolami, balzamičnim kisom, olivnim oljem in svežo baziliko) in še čokoladno-jagodna torta od mamamie (iz baze) - slednje naredil fant ČISTO SAM!!!! Jutri pice prepognjenke in sladki mafini za čez, kateri se moram še odločit;) Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. apr 2007 5:48

Rimljanka, sva na drugi strani sveta, kjer kuham vegi, pol pa se zunaj jem meso, ker sem tok firbcna in moram kaj probat. (Doma sva skoraj vselej vegi, moram priznat, da kdaj skuham meso z mojega moza).

In nisem mislila nic slabega s to izjavo, no...

Zakaj vedno takoj nekdo spikne nazaj? Vsaj tukaj, kjer sem trenutno, tega ne poznajo. Sem prav zalostna, po enem tednu ciste srece in pozitivizma, na domaci internetni strani ... No, ja... Better get used to that again...

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti