Vegetarijanska kosila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. apr 2007 16:25

danes: brusketa s ciabatto z jajčevci, papriko, paradižnikom in mocarelo, seveda vse začinjeno itd... Zraven pa hren, redkvice, polnjeni feferoni v olju,... Pa kostanjeva krema (kostanjev pire, stepena smetana, sladkor in po želji mleta čokolada) in sadna solata (melona, jagode, jabolko, kivi, banane,...) za čez. Zvečer bojo mogoče postrvi v voku, če bo fant kaj ujel:) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. apr 2007 9:55

Pečeni šanpinjoni na rukoli s parmezanom in ciabatta s pistacijo. Za povrh pa še prekmurska gibanica. lp Vesna

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

9. apr 2007 10:21

gobova kremna juha, bučke v omaki, pečen krompir, solata

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. apr 2007 15:25

No, fant bil uspešen, zvečer so bile res postrvi v voku, po kitajsko:) In pa zelenjavni racclette z mladim krompirjem (sva imela obiske). Torej na mizi sproti popečena zelenjava (melancan, bučka, korenček, mlada čebulica, kalčki,...) in kuhan mladi krompir, tudi popečen, vse gratinirano z različnimi siri (sir za racclette, sir za fondi, je ravno ostal mali košček, pa še appenzeller, sva ga zadnjič dobila od mami:) Za prilogo pa cepkane paprike od stane.r, pa olive, feferoni, kisle kumarice (seveda sem bila glavni potrošnik jaz, hehe:) Za čez pa melonin zmrznjenček (nekakšen zmrznjen melonin shake brez mleka). Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. apr 2007 15:34

Danes pa pašare in zelenjava v voku, zraven pa verjetno riž, zraven pa še regratova solata z jajci in mladim krompirjem, pa mogoče še pletenica v obliki srčka zraven. Za čez pa še kak šejk in seveda ledena kavica:) Mogoče bom naredila potičko, odvisno od tega, če nama bo že kdo drug jo turil, bi jo rada naredila, samo ne, da se potem valja, ker vsi od povsod nosijo potice... POtem jo rajši naredim kdaj drugič, ko so je vsi veseli:) No, sicer bi itak delala drugačno kot jo dobimo;) Vsekakor moram naredit en čokoladni sladoled, če bo prostor v zmrzovalniku pa še vanilijevega. Ampak čokoladnega pa nujno, ker ga bo danes zmanjkalo in čokoladni sladoled je eno od osnovnih živil, kot moka, mleko, jajca... Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. apr 2007 21:26

Jutri bo pasulj. Kaj za zdraven, nimam pojma, saj bom do zvečer zdoma. Kuha pa mož, ki je na bolniški...

Zdajle sem pekla medenjake, v hladilniku so švedski piškoti in pa makovi z limono. (Čakajo na jutrišnjo peko).

lidka

Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 09. apr 2007 21:32:07

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. apr 2007 20:43

Danes je bil improvizirani zelenjavni vok in polnozrnate testenine (svedrci), za čez pa čokoladn-ovseno-orehovi kukiji. Joj, kak paše, da je enkrat sama zelenjava, zadnje čase sva res jedla veliko mesa (ribe štejem pod meso, čeprav pišem ribja kosila tudi sem:) Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. apr 2007 14:13

ah, moja lenost je šla danes v Paninoteko po šampinjon sendvič in za zraven radič z domače njive. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. apr 2007 21:38

Zdele bova jedla dušene artičoke. Njami... (sem dobila od sorodnikov z juga Italije!!!)

 

Jutri bo narastek iz artičok in pečene paprike v solati. Čebulni kruh. Pa cela paleta domoačih piškotov. 

lidka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2007 22:11

hihi, nama se je mudilo v šolo za starše in sva si naredila kar mlečni riž z brusničnim kompotom (od mami), je prav pasalo, če mi ne bi bilo tako slabo (ampak bruhala pa le nisem, hehe:) No, pa še par sendvičev sva stisnila vmes, medtem, ko se je riž kuhal:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti