Vegetarijanska kosila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. sep 2006 12:51

Reca, zakaj pa dodajaš v tortilje pecilni? Ma kak poseben namen? Jaz ga ne dam, pa dobijo lepe mehurčke, a tvoje narastejo ali je kaka druga fora? Veri

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

25. sep 2006 22:03

Reca hvala. Bom definitivno poskusila. Sicer sem pa te dni jedla: enolončnico iz različnih stročnic in zelenjave, jabolčno-marcipanove muffine polnozrnate špagete z omako iz jajčevcev, paprike in bučk; solato iz paradižnika, paprike in bazilike veliko skledo stročjega fižola v solati, dve črni žemlji (ni se mi dalo preveč s hrano ukvarjat) pečene paprike s smetanovo omako, polento, radič v solati jutri bo z gobicami polnjen krompir, radič v solati maja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

26. sep 2006 14:09

Ljube vegetarjancice in vegetarjancki! Bi bil kdo tako prijazen in mi napisal recept za pripravo okusnega sojinega golaza? Tudi za kaksno drugo okusno jed iz sojinih kosckov se priporocam! Hvala! P.S. Poskusam uzivati cim manj mesa in mi je poleti to zelo dobro uspevalo, vendar se pojavi problem, ko imam treninge in telo krici po beljakovinah. In potem se nabutam z mesom, vendar je problem v tem, da sem iz zelo hudega mesojedca (tudi po 3x dnevno meso) presla na izjemno zmernega in se vsakic, ko se nabutam z meskom pocutim grozljivo. Ravno zato zelo lepo prosim za kaksen dober vegetraijanski recpet (predvsem zanimiv), ki bo temeljil na beljakovinah. Hvala! fresh

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

26. sep 2006 16:32

SOJIN GOLAŽ 50 g sojinega mesa (v kockah) 1 žlička vegete 2 dcl vode 1 manjša čebula 100 g paradižnikove kašice (lahko tudi tista, ki je že pripravljena za pico) začimbe (sol, čili, poper, rdeča paprike) 1. 2 dcl vode zavremo, dodamo ji vegeto in sojino meso. Vremo 5 min. Odstavimo in pustimo stati nekaj minut. Nato odcedimo. Vodo shranimo! 2. Čebulo prepražimo. Dodamo sojino meso in nahitro prepražimo. Dodamo še paradižnikovo kašico. Zalijemo s tekočino, ki nam je ostala pri sojinem mesu. Po okusu začinimo in kuhamo 15 min. Po potrebi dodamo vodo. Tak sojin golaž je zelo enostaven in vsaj zame zelo okusen MissLady

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

26. sep 2006 16:45

HVALA! Najbrz bo ze jutri na mizi! Sicer bom poskusala vegeto nadomestiti s svezo zelenjavo, ker nisem prevelik ljubitelj tega zvarka, vseeno pa 100X hvala! fresh

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. sep 2006 20:53

Veri mene so podučili, da to tvoje niso tortilje ampak kristusov kruh. Pride malenkost bolj na zob. Če dodaš pecilni prašek so malo mehkejše. Sicer pa tudi jazz največkrat pecilni prašek izpustim. Danes so bile na mizi tortilje polnjene s svežo zelenjavo, mehiškim fižolom in sirom. lp Vesna

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

26. sep 2006 22:52

Jaz sem danes pripravila: piro z zelenjavo MissLady

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. sep 2006 9:34

Svašta, no potem bomo pa jedli kristusov kruh, hehe:) Čeprav mi ni jasno, ali misliva iste, ker so moje pšenične tortilje, ki sem jih dala v bazo čisto mehke, sploh ne na zob... Sicer original tortilje itak niso s pšenično moko, tako da nobene od njih niso v resnici tortilje, te delajo iz mase harine, ki jo dobijo tako, da posušena koruzna zrna namakajo v apnenici, da se odlušči povrhnjica, potem pa poberejo te luščine dol in ostalo precedijo, tako da ostane ta namočena koruza, ki jo stolčejo na kamnitih ploščah s kamnitimi valjerji (bazaltnimi se mi zdi, vsekakor vulkanskega izvora), kar naj bi dalo tortiljam še posebej dober okus in precej mineralov. Se že vse preštudirala, da se bom enkrat spravila, ampak mislim, da moraš met kar cel vikend časa samo za tole se mim zdi... Pa nisem še pogruntala, kako bi stolkla oz. zmlela tisto koruzo... V multipraktiku pravijo, da ni dovolj na fino, mlinček za žita sva prav zato kupila, pa ni delal, sva ga nesla popravljat, pa še vedno ni mlel in sva ga nesla nazaj. pa itak baje ne smeš dat mokrih stvari not (kar ta koruza definitivno je), da ne zapacajo kamnov, tako da ni primerno... Tako da zdaj nimam nič takega... Ideje dobrodošle, hehe:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. sep 2006 9:43

fresh, moj prvi fant je bil vege in pravi, da lahko sojine koščke (prej namočene, seveda) uporabljaš kot navadne koščke mesa, za golaž, karkoli v bistvu, v itstih receptih. Samo okus pa seveda še zdaleč ni isti... uf, 3x na dan meso, tega pa jaz ne bi spravila vase... Že 1x dnevno bi mi bilo čisto preveč... sicer pa danes sirov fondi Veri

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. sep 2006 14:43

Naredila sojin golaž po receptu MissLady. Vanj sem vrgla se cesen, svez majaron, petersilj- NORO DOBRO! Ja, Veri, jaz sem bila najnemarnejsi mesojedec na tem planetu (domacim se je mesalo, ko so me gledali za mizo), lansko leto mi je uspelo skoraj celo poletje preziveti brez mesa, zdaj pa ga pocasi, ampak zelo vztrajno rinem iz jedilnika. Hvala punce! Kosilo bo odlicno! fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti