Vegetarijanska kosila

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. jul 2006 9:49

Pečen mlad krompirček, zelena solata. Jutri pašta fižol.

kuharicca  

član od: 13.4.2005

sporočila: 2

10. jul 2006 19:15

DEFINITIVNO SEM ZA!!! kuharicca

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

11. jul 2006 8:20

zelenjavna juha: kolerabica, krompir, korenček, bučke, začimbe stara

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

11. jul 2006 8:20

včeraj: bučkine polpete, zelena solata stara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jul 2006 12:27

hehe, sem na dopustu, pa mam čas se hecat s kosili, torej: - pon: za malico kromprijevo karijevi mafini, za kosilo morska rižota, zalivana z domačo ribjo juho. Za zraven paradižnikova solata z baziliko in za čez domači sladoled (višnjev, kavin, čokoladni, vanilijev, punč, pistacijev,...) - tor: za predjed dva gigantska raviola s špinačnim nadevaom in rumenjakom, morska rižota, ki je je bilo preveč za enkrat:) Za čez skutno višnjeva krema in domači sladoled, potem se nama je pa že mudilo:) - sre - danes: za malico polnjeni koruzni kruhki in za kosilo špinačni ravioli (normalne velikosti in brez rumenjaka), zraven šobska solata (paradižnik, paprika, kumara in sir, pa seveda začinjeno in posuto s svežo baziliko:) in za čez kaka dobra sladica (malinova, ker je lubi nor na maline) in pehtranova potička in borovničev in rabarbarin sladoled (in seveda izbira tistih, ki so še, glej zgoraj:) - čet - jutri: marinirana nabodalca z mini paradižnički in feto in bučkini zvitki s kozjim sirom in rukolo za predjed (hladna), pečen mladi krompirček z omako romanesco, za čez verjetno tak malo poseben doma narejen čokoladni puding in marelični sladoled s kardamomom. Sem rekla, da bi se tegale dopusta lahko kar navadila, pa je fant (pri kosilu) rekel, da bi se on tudi komot navadu in da je takoj za, da bi bila doma, hehe:) Veri

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jul 2006 12:40

Joooj, Veri, mislim, da bi po teh tvojih kosilih tudi jaz hitro postala vegetarijanka! Kar sline se mi cedijo! No, pri nas bodo pa... kar nerodno mi je poleg teh dobrot zgoraj... zelenjavna juha in ocvrte bučke z mladim krompirjem, če se mi bo dalo spravit dol z računalnika, bom pa še ringlojevo pito spekla. Atina

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. jul 2006 15:51

Filanne paprike, on standardne, jaz pa polnjene z ajdovo kašo, gobicami in bučkami.Za čez pa nič, ker smo v tistih letih kot piše škarpina, da naj bi jedli kar se da malo Aki

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

13. jul 2006 19:51

Veri, tvoje kuhanje mora biti božansko. Ne samo zaradi izbornih jedilnikov pač pa tudi zaradi veselja in energije, ki ju vlagaš ... Mi lahko, lepo prosim, napišeš recepta za krompirjevo karijeve mafine in polnjene koruzne kruhke? Hvala in lep pozdrav lunacka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jul 2006 20:28

joj, atina, nikar naj ti ne bo nerodno! Saj pravim, da sem na dopustu, pa sem mam čas hecat:) Ob delovnih dneh se mora tudi moj dragi zadovoljit s kakimi špageti s paradižnikovo omako, hehe:) Poleg tega pa ocvrte bučke z mladim krompirjem zveni super! Hehe, saj midva sploh nisva vege:) Res pa je, da večinoma jeva vegi, meso zelo redko, ampak nisva proti, samo nekako tolikokrarat kot bi ga dobila v naravi;) pehtranova potička je uspela kljub za moje pojme neobetavnim začetkom... (je zgledalo bolj tako tako - pa še mudilu se nama je v kino in sem se bala, da ne bo spečena pravi čas in je sploh nisem dala vzjhajat... pa me moja karma glede kvasa ni zapustila in je krasno vzhajala:) Sem naredila take mini potičkice v tistih mini modelčkih, (za otroke, kar očitno vsaj po nekaterih karakteristikah sem;) No, ni je več, je vmes prišel oči na obisk:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jul 2006 20:50

še sprememba: namesto rabarbarinega sladoleda sem danes naredila rabarbarino pito. To pa zato, ker je prišel oče in sem mu hotela naredit sladoled iz zelenega čaja in ingverja, ker ma rad zeleni čaj. Pa da je bilo obje hkrati na mizi... lunačka, zdaj je pa meni nerodno Seveda dobiš recepte, samo malo bojo po spominu, ker niso po receptu... Upam, da bo štimalo... Kromprijevo-karijevi mafini: (so iz knjige Mafini od Učil, samo sem jo posodila prijateljici, tako da približno): 300 g kromprija skuhaš, olupiš in pretlačiš, vanj vmešaš maslo (mislim, da sem dala cca 50 g), ko se mičkeno ohladi pa še jace, sol, zvrhano žličko karija in kurkume in pa v 4 žlicah mlačnega mleka raztopljen kvas (mislim da cca 10 g - pol malega - Žitovega - zavojčka). Vse skup zmiksaš v testo, ni se treba kaj preveč matrat, ravno tako, da je povezano. Napolniš modelčke in pečeš" na 200 se mi zdi. S temi kruhki je malo večji problem, ker sem pa delala čisto po navdihu - beri: ostal mi je špinačni nadev od raviolov:) Torej nekak tako: za koruzno testo rabiš 100 g koruzne in 150 g bele moke (ali pa obratno, če me ubiješ, se ne spomnim... Če ti koruzno testo dela težave, vzami rajši napisano varianto, ker rajši vzhaja, lahko pa tudi obrneš, se mi zdi, da je bil moj bolj koruzen...), slabih 10 g kvasa, lahko vse od 5 do 10 bo v redu, žličko soli in vse skup vmesiš s toliko vode, kolikor je potrebuješ. Ko sem to delala je bila ura 4 zjutraj in se mi ni dalo komplicirat niti s kvasnim nastavkom (ki ga itak nikoli ne delam) niti s poparjanjem koruzne moke (kar sicer navadno naredim, ker povdari okus). Ampak je bilo kljub temu v redu:) Torej zamesiš testo, pa pustiš vzhajat, medtem, kot ti narediš nadev, če ti že ni kaj podobnega ostalo, seveda:) Za nadev pa vzameš - hm, to je zdaj triki, ker jaz sem delala nadev za raviole in ga je prišlo veliiiko - no, bom prepolovila količine, pa upam, da bo prišlo približno prav za to količino testa - ne me ganjat, če ne bo čisto točno - pa saj lahko bolj ali manj napolniš tele kruhke, hehe:) So taki fleksibilni, fajn za napake skrivat:) Torej vzameš 150 g špinače, jo opereš, skuhaš v malo vode, zelo dobro odcediš in ožameš z rokami, da ni skodaj nič več vode not. Potem to zrežeš na hitro kar z nožem na deski, ne se preveč matrat. Daš v skledo, zraven pa še 80 g riccotte ali skute, dodaš 50 g sveže naribanega parmezana (če nse le da, ma čisto drug okus, probaj!) in začiniš z muškatnim oreškom, lahko še s soljo in poprom in po potrebi pretlačiš s paličnjakom (če uporabljaš skuto ne bo treba, pri ricotti je pa fajn, vsaj za raviole, ker je potem nadev bolj homogen in manj grudast) - ampak za kruhke niti ni treba komplicirat. Potem pa napolniš tele kruhke: testo razdeliš na kakih 10 kriglic, vsako malo sploščiš ali naredi v sredino luknjo, če imaš zelo trdo testo (jaz rajši delam z mehkim, se da lepše zatesnit), daš na sredo vsake žličko nadeva - najprej vse razdeli, da ne bo na koncu nadev ostal ali pa ga bo zmanjkalo:) in potem povlečeš robove skup in ga zapreš ko cmok. POvaljaš po rokah, da pride lepa kroglica in daš pečt na pekač, ki ga ni treba nič mastit ali karkoli komplicirat (to je najlepše pri kruhu:) jaz ne maram mastit pekačev;)... Pečeš 10-15 min. na 200 stopinj in upaš, da ne bojo počili:) Če pa kak poči, pa so itak vsi veseli, lej, tega je pa treba takoj zmazat:) Fajn za na piknik, za na teren, za v gore,... Ker ni sam kruh, je notri sočno, je zelenjava, je sir,... skratka vse v enem:) je pa vseeno čisto za nosit - ni nobenih namazov in raznoraznih zadev, ki se lahko spacajo po nahrbtniku:) Tukaj je še ena moja podobna varianta - samo da s krušno moko in polnjeni z bučkinim nadevom - ne boš verjela, spet je ostal od raviolov, hehe:) Pa tile so bili pečeni v modelčkih za mafine, zgornji pa kar kot žogice:) http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4558 Dober tek! Upam,d a ti bo všeč;) Ne se ustrašit, ni tako hudo, kot izgleda, jaz sem bila ob 5h že fertig - s pečenjem vred:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti