Vegetarijanska kosila

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. mar 2006 8:19

Kisla repa in ajdovi žganci + solata iz kitajskega zelja in korenja,

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

23. mar 2006 20:43

Teka: Radič razrežem po dolgem na četrtne, potem pa na ogreto teflonsko ponev pokapljano z olivnim oljem. Popečem po vseh straneh, posolim, pokapljam z limoninim sokom ali balzamičnim kisom, včasih še nadevam s paradižnikom in mocarelo (tukaj lahko uporabiš domišljijo)To je ena taka zanimiva priloga k čemerkoli, je pa precej grenka in ima kar močen okus. Bela: Bananina pena pa je tako preprosta, da me je kar sram povedati. Zmiksam eno sladko smetano, z vilicami zmečkam 2-3 banane, dodam še kakšno žlico mascarponeta (če ga imam, ni pa nujno) in vrečko vanilijevega sladkorja. To nadevam v kozarce, na dno daš lahko kakšen piškot in potreseš s čokolado ali mandlji, kokosom... Lahko in preprosto! Je pa ta krema zelo dobra tudi kot nadev za torto. danes: domača pica z rukolo, gobicami in radičem.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. mar 2006 14:23

Mogoče bom naredila dušeno cikorijo za predjed. Potem pa cvetačna juha z bučnim oljem, kruh in mlečni riž ali kompot. Lep vikend; l

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

24. mar 2006 14:37

Čičerikini polpeti, pire krompir,solata s semeni.Aja za uverturo pa seveda domača zelenjavna juhica.LP Aki

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. mar 2006 21:36

aki je napisal/a:
Čičerikini polpeti, pire krompir,solata s semeni.Aja za uverturo pa seveda domača zelenjavna juhica.LP Aki
kako se naredijo čičeikini polpeti? hvala vnaprej!! sara

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

24. mar 2006 23:33

d. hvala! Preproste stvari so pogosto najboljše :) danes: fižolova enolončnica, prosena kaša z blitvo lp bela

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. mar 2006 8:54

Včeraj: grahova kremna juha z brokolijevimi cvetki, omlete iz ovsenih kosmičev z nadevom iz krompirja, šampinjonov in korenja. splata iz kitajskega zelja, koruze in konzervirane tune. Sladica: svež ananas prelit z vročo topljeno čokolado... Danes: solata, ker sem sama...

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

27. mar 2006 10:34

Petek: zelenjavni polpeti, sataraš, kitajsko zelje s fižolom Sobota: zelenjavna juha, rižev narastek, kompot Nedelja: pica Ponedeljek: brokolijeva kremna juha, porov burek, kitajsko zelje Vanilija

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

27. mar 2006 10:44

Danes: sojine sarme, regrat s krompirjem. Uly

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. mar 2006 10:58

d, tole bananino kremo bom pa tudi jaz naredila;) kaj te bo sram, super je! sicer midva nisva stradala ta čas, samo bolj malo časa imam za računalo zadnje čase... (madona se bojo slavisti zgražali, 3x čas v istem stavku!) No, par idej za morska kosila: Sicer sva jedla enrkat paello (sicer je not tudi salama, ampak jo lahko izpustite), včeraj pa je moj ljubi naredil brancina na zelenjavi (paprika, janež in paradižnik), pečenega v pečici, pa zelenjavna priloga zraven (cvetača, paprika, korenje, brstični ohrovt... pečeno posebej), je bilo njami! In to rečem jaz, ki donedavnega nisem ravno oboževala rib... Polnjeni lignji, če me ubijete, se pa ne spomnim več, kaj sem dala not... Mlad krompir, lignji in pečeni nabrizgančki iz kolerabnega pireja, zraven pa klapavice na en strašno kompliciran način (priporočam samo če mate dovolj časa). Čez teden so bile testenine z zelenjavno omakco ipd... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti