Vegetarijanska kosila

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

8. jun 2007 14:44

Končno imam priložnost vprašati kakšen je razlog, da je kdorkoli od vas postal vegetarijanec? Sama sem že nekajkrat razmišljala o tem, pa vendar me vedno znova premami kakšen dober narezek v hladilniku ali pa tetin tatarski biftek ob priložnostih kot so rojstni dnevi itd. macadamia

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

8. jun 2007 19:30

Pesnica, tudi suhe marelice so za slabo kri. marelica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. jun 2007 19:37

macadamia, saj večina nas na temle forumu sploh ni vege. Samo jemo večkrat vegi, pa napišemo pod vege kosila, da imajo ljudje (vegiji in nevegiji), ki iščejo kaj vege bi skuhali, ideje na enem kupu. Midva nisva vege, res pa jeva na spl. meso nekje 1x na 14 dni, če si sama kuhava. Zdaj se včasih trudim, da bi ga jedla malo večkrat, ker sem tudi kar ornk slabokrvna, pa še noseča in za mojo pupiko seveda vse, tudi zrezke, hehe;) včeraj rižota in ribe, danes ne bo vege, dobima očeta na kosilo oz. večerjo, hehe Veri

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

9. jun 2007 13:10

včeraj korenčkova juha in makaronov-jabolčni narastek Vesna Leben

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. jun 2007 17:08

Danes bojo pa doma narejeni kaneloni z nadevom iz špinače in riccote, v paradižnikovi omakci z baziliko, gratinirani z bivoljo mocarelo. Sem dobila DVDje od Jamija, fant naročil in kupil:) In sva jih včeraj prvič gledala, ker nisem mogla nič drugega počet (uganite zakaj...) in si je to zaželel... Tako da danes akcija kuhinja:) Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. jun 2007 18:03

Pesnica, nima nobene veze, ali ješ meso ali ne, jaz sem imela ravno ta teden kontrolo, po enem letu - lani sem odletela kot sem dolga in široka na pregledu za službo. Hemoglobin, eritrociti in železo - vse prenizko, sedimentacija pa v višavah. Moji izvidi so bili čisto pobarvani, ker je bilo vse, kar ni bilo normalno, pobarvano z zeleno barvo.  Letos pa vse čisto bel list, vsi izvidi bp, ob opombi, da sem zadnjič jedla meso med prvomajskimi, ko sem se razvajala doma pri mami. Meso gor ali dol, moja krvna slika je bila zadnjih nekaj let katastrofalna, pritisk prenizek... Letos pa kar vse ok, sem bila še sama prav pozitivno presenečena. Loni Makaroni

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

10. jun 2007 11:29

Hvala, punce za vse nasvete, jutri grem k zdravniku in bom pridno ubogala vse nasvete. Sem že nekaj časa tuhtala, zakaj sem tako slabo zmogljiva, pa sem precej aktivna. Pa v službi so me tudi že parkrat vprašali, če se dobro počutim, ker sem bila tako bleda. Pesnica

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

10. jun 2007 14:44

Za vse tiste ki niste čisto vege, tako kot jaz sedaj , ko se trudim pojesti tudi kaj mesnega med samo zelenjavo: danes smo jedli lososa zavitega v pršutne rezine in vse to pečeno v pečici...njami zraven skleda solate z rukolo in za mojega malčka skleda pečenega krompirja-pommes frittes andreja č.

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

11. jun 2007 19:01

kremna zelenjavna juha, pire krompir, paradižnikova omaka s popečeno bučko, cvetača in korenček v solati. lp dome

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2007 0:37

Danes sem naredila kiš (quiche) s feta sirom, črnimi olivami in baziliko. Za zraven je bodoči očka naredil svoji nosečki super solato iz kumar, paradižnika in rdeče paprike. No, za čez pa sem že včeraj naredila stračatelin sladoled, po receptu od tu, je bil ravno recept trenutka, pa sem kliknila nanj. Ni 10 min. dela in je prav v redu ratal! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti