Vegetarijanska kosila

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. mar 2007 16:57

Ponedeljek: različne solate, zraven pa polnozrnate žemljice in sirove štručke torek: čana raita (čičerika pač....) sreda: pečene gobice s kislo smetano in domači bagelsi lp Vesna

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. mar 2007 19:18

Reca je napisal/a:
Ponedeljek: različne solate, zraven pa polnozrnate žemljice in sirove štručke torek: čana raita (čičerika pač....) sreda: pečene gobice s kislo smetano in domači bagelsi lp Vesna

 

Jaz bi se kar k tebi abonirala na kosila, čeprav nisem vegetarijanka. 

Julija

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

7. mar 2007 22:18

zelenjavna juha, krompir z rukolo lp dome

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. mar 2007 10:59

polnozrnata čabata z mehiško obarvanim nadevom (tuna, koruza, fižol, sir), regrat z domačih hribov. Loni Makaroni

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

8. mar 2007 21:25

široki rezanci v omaki iz blitve, šampinjonov, smetane in sira lp dome

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. mar 2007 13:19

Včeraj: pečen sir na žaru na posteljici iz kalčkov, bagelsi danes: alu kofta (ocvrte zelenjavne kroglice v paradižnikovi omaki-indijska varianta), sladlači smo se včeraj in se bomo danes z baklavami. Če moja dva bolnika ne bosta jedla, se bova mastili s sestrično kar sami. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. mar 2007 16:14

ne boste verjele, spet delam burek:) Jutri sva cel dan zdoma in je to tako praktična hrana za sabo... Pa še dober je, pa še svežo domačo skuto sem dobila... Samo da tokrat zvit v polžka:) - prejšnji je bil v okorglem pekaču jade, kje si? prideš na burek? Veri

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

10. mar 2007 11:22

Majamarko, ni mi zneslo prej, tako da recept za hariro pošiljam šele zdaj. Meni je zelo dobra, tale juhca (sem bila pa zelo šparovna pri kumini in ingverju, sem ju dala komaj za vzorec). Recept sem sicer dobila na spletni strani www.chefkoch.de HARIRA (maroška juha iz čičerike) Sestavine (za 6 oseb): 4 čebule 1 konzerva čičerike 2 konzervi pelatov 2 pesti leče 2 pesti testenin (za juho) šopek peteršilja šopek mešanih zelišč 5 strokov česna oljčno olje sol poper ingver mleta kumina 1 kozarec moke 1limona voda Čez noč namočimo lečo. Nekaj ur pred kuhanjem tudi pripravimo "gostilo": moko zalijemo z 1,5 kozarca vode in sokom limone, premešamo, pokrijemo in pustimo stati nekaj ur. Čebulo drobno sesekljamo in popražimo na oljčnem olju, da postekleni. Dodamo drobno sesekljan peteršilj in zelišča. Dodamo namočeno lečo in čičeriko in kuhamo 2-3 minute. Dodamo narezane pelate, solimo, popramo, dodamo še kumino in ingver. Zalijemo z vodo in dobro premešamo. 25 minut kuhamo v loncu na pritisk. Nato dodamo še jušne testenine in pri majhni temperaturi normalno(ne na pritisk) kuhamo nekaj minut. Vzamemo gostilo in odlijemo vodo, ki stoji na vrhu (prej ne mešamo!) , nato premešamo in zlijemo v juho. Juho znova pomešamo, če je pregosta , jo malo zalijemo. Postrežemo. Hariro jedo v Maroku v času ramadana vsak dan kot prvi obrok dneva. maja

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

10. mar 2007 11:28

Katti kako narediž riž s sirom? Reca tebe bi pa prosila, da mi poveš, kako narediš pečene gobe s smetano. pri meni je bila v torek ajdova kaša z zelenjavo, zraven radič v solati v sredo in četrtek sem trpela ob bruseljski hrani (povsod tlačijo koriander, ki je meni ) včeraj je bila ogromna skleda regrata z jajcem in kruh danes bo pa spet regrat z jajcem , zraven pa verjetno pečene bučke z ovčjim sirom maja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. mar 2007 12:54

Mc maya hvala je že printano, bomo stestirali naslednji teden... p

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti