Potica 1000-ič

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 27. sep 2005 19:14 | ogledi: 2.143 | odgovori: 3

Ker je neko čudno vreme, sem se odločila,da bom jutri dopoldan spekla čokoladno potico. Za testo me samo nekaj zanima. Imam recept za 500 g moke. V kakšnem pekaču jo naj pečem? Kako dolgo jo pustim vzhajati, ko je že namazana s kremo?

Prosim za odgovore in morda še za kakšen izkušen nasvet pri peki potice.

Hvala in lahko noč

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

27. sep 2005 19:33

Jaz potico pečem iz ene kile moke in jo dam peč v un malo globji pekač,kar ga ima verjetno vsaka gospodinja.Glede ma manjšo maso,pa bi jaz uporabila manjši pekač,ali mogoče tortni model,ali papekač za šarkelj...Vzhajam jo eno uro Sem kaj pomagala?. Teka

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

28. sep 2005 8:15

ja, si pomagala. No,mislila sem, da bom dobila malce več odgovorov, a vidim, da ženske niso kaj preveč zainteresirane za pomoč... tebi pa hvala še enkrat. Ravno grem mešat testo

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

28. sep 2005 8:18

Jaz pečem potico iz kilo moke, tako da dobim 2 štruci, torej iz pol kile dobiš eno štruco, lahko jo daš peč v podolgovat pekač take velikosti kot srnin hrbet. ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti