Sladke ideje v sliki

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

27. sep 2005 13:16

Veri, jaz to delam iz mleka v prahu, ampak pride tudi malce rumenkasto - ne prehudo. Zmešaš dva dela sladkorja v prahu (kupljenega - doma zmlet nima dodatkov proti strjevanju in se ne obnese) in 1 del mleka v prahu. Nato dodaš malo vode in olje - samo kakšno žlico - toliko, da se skepi ko to "zamesiš". Ko zgneteš ti mora olje malo med prsti ven lesti (pripravi si kakšno papirnato servieto). Če narediš prav, imaš v rokah maso, ki je kot mehak plastelin in se da z njo super delat - tudi bolj tanke, fine stvari. Malo okusa po olju sicer nekaterim ne paše, je pa manj sladko kot sam sladkor... Pa še v hladilniku lahko spraviš narejene izdelke. Jaz sem jih imela tudi že dva tedna, pa so bili OK. Pa še to: če rata preredko ne dodajaj sladkorja temveč mleko v prahu! PA še to: mleko v prahu ne sme biti z manj maščobe - po mojih izkušnjah ne bo lepo uspelo. A za ticino pa fondant imaš kak dober recept? Nisem še poskusila... Staša Frank Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 28. sep 2005 08:14:47

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. sep 2005 14:38

VERI ,no to je tisti recept o katerem smo že debatirale -recept sem dala na forum ,ampak jaz po novem dam namesto olja stopljeno maslo ,pa kupi Franckov- HRVAŠKI PROIZVOD -MLETI SLADKOR ,JE BOLJ FINO MLETI IN SE LEPŠE DELA Z NJIM ,jaz kar vse zmešam z mikserjem ,da se masa ne segreva od rok ,v glavnem s tekočino bodi previdna ,naj bo masa bolj trda kot mehka . LP Marta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. sep 2005 15:57

joj, hvala obema! veš, da sem si že sprintala tvoj recept, prekmurka, pa sem zdaj sredi napol selitve in je vse zbrkano, pa ga nisem več našla... kaj je že katera probala še kaj drugega dat namesto mleka v prahu? Jaz sem 1x probala z mletim kokosom, pa je kar šlo:) Veri

m0330  

član od: 28.9.2005

sporočila: 1

28. sep 2005 20:28

ja res so lušne vse te torte in vidim, da imate dobre ideje. Jaz bi pa šla na eno drugo temo, in sicer me zanima, če kdo ve kako se naredi testo za izdelovanje vrtnic. Baje je to testo zgolj iz moke, vode in soli.Ne vem pa razmerja med sestavinam.Če je kdo že oblikoval ali ve kaj o tem, bi mu bila zelo hvaležna za informacije. i m0330

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti