Meso pod peko

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

tema odprta - 9. sep 2005 12:54 | ogledi: 5.429 | odgovori: 4

Potrebujem pomoč. Ali kdo ve v Ljubljani ali bližnji okolici za kakšno gostilno, kjer lahko prineseš meso in ti spečejo "pod peko".

Namreč, čez mesec dni imam eno praznovanje in bo kot piknik. Ker bo okrog 35 ljudi, zdi se mi prehudo, preveč dela, da bi imeli samo roštilj. Umislila sem si, da vsaj nekaj kil mesa spečemo "pod peko".

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

9. sep 2005 13:48

Dragička, za 35 ljudi bo "pod peko" po moje šlo bolj težko, v tistih posodah je za prostora za kakšnih deset porcij. Mi odnesemo celega odojka ali kozlička kar v kakšno pekarno, če že moj oče slučajno ne utegne, da ga obrne na ražnju, in tam nam ga tudi že lepo narežejo in potem dostavijo. Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

9. sep 2005 14:10

Vem, da je to premalo... Nimam poima... Jaz sem mislila nekaj pod peko, nekaj roštilja. Samo, potem pa spet moram nekoga zaposliti, da peče na roštilju. Kaj praviš, da bi kar odojčka? Mi to nismo nikdar prakticiral..., razen zadnja nogica v pečici. Če pogledaš, je topli odojček verjetno še boljši kot roštilj. Se pravi, vzela sem v najem prostor za piknike. Imam čas 5 tednov, pa se bomo pogovorili. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 09. sep 2005 14:31:16

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

9. sep 2005 15:34

Ma ja, kaj pa drugega. S tem, da ti celega odojka (hm, za 35 judi ga ne bo dovolj; kaj če daš peči poleg odojka še kozlička?) spečejo in narežejo drugje, imaš ti delo samo s prilogami, pijačo in morda sladico, tako da boš bolj spočita in boš od fešte tudi sama kaj imela. Pa še nihče ne bo žrtev, da bo cmaril na roštilju, ko se boste drugi zabavali (razen če imaš takega fana v družbi, ki bi to z veseljem počel). Je pa seved tudi varianta, da najameš ekipo, ki ti bo sama naredila vse. Pekli bodo na roštilju, odojka na ražnju pred gosti, in fešta bo še bolj zabavna. Celo na Kulinariki so naslovi ljudi, ki to počno. Vprašaj za ceno, morda pa ni tako zelo drago? Mamamia mamamia

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

9. sep 2005 16:00

Tudi jaz ti predlagam peko odojka v "živo". Pri nas je najlepše med peko. In prvi košček, ki ga moraš probati, ko odojka snamete z ražnja, je fantastičen. Nikar se ne bojte peke. Tudi moj mož ga je prvo leto pekel sam in to ročno pa je bil fantastičen. Odojek je res kar velik, zato priporočam ne premočno žerjavico in podlaganjue na koncu pod zadnje noge. Pa brišite sokrvico (z nožem potegneš po koži in jo očistiš). Med peko pa pašejo dobri vici pa zalivanje z vinom in pivom - grla seveda pa kakšno enostavno slano pecivo pa veliko dobre volje in smeha. Ne bi rada bila vsiljiva, vendar vseeno - če se odločiš za to varianto, predlagam še en kotliček bograča a la Pinki ali fiš paprikaš a la - ne vem kdo, vendar je recept na kulinariki. Vse preverjeno, s kruhom pomazano ob praznovanju Abrahama moje sestre. Če je tvoje praznovanje podobno, še kaj vprašaj, sem bila glavni organizator. Pa dober tek, župca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti