Kaj za kosilo?

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

29. jul 2005 14:59

Mene pa zanima kakšne prelive za solate pripravljate, kako in h katerim solatam paše. Lumpica

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

29. jul 2005 15:13

Uf, zdaj je tako vroče, da mi je slabo že ob sami misli na kuhanje. Tako da so skoraj vsak dan na sporedu solate v katere zmečem kar imam pri roki. Danes sem naredila solato v katero sem narezala kumare, paradižnik, papriko, čebulo, zeleno solato, tuno, olive, sir. Vse sestavine narežem na manjše koščke (tudi zeleno solato), ker se mi zdi tako okusnejše. Polivko pa naredim iz enega zrelega zmečkanega paradižnika, žlice majoneze, pol jogurta, dodam še sol, limono in svežo baziliko. Na koncu dam posodo s solato za deset minut kar v zmrzovalnik (zeleno solato umešam takoj pred serviranjem, da ne uvene), da se ohladi. Paradajze namreč hranim zunaj, ker so tako stokrat boljši kot da bi bili iz hladilinika, kjer postanejo vodeni. Človek se prav lepo osveži in naje, posebej če je zraven še kakšen dober polnozrnat kruh. Za lakotnike so na voljo še kakšne hrenovke (meni je solata več kot dovolj, ker je zelo nasitna).

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. jul 2005 15:31

Pogosto delam grško solato (paradižnik, kumare, čebula, paprika in feta sir), sicer je pa hrana, ko sem sama, testenine s paradižnikovo omako. Naredim jo preprosto. Na oljčnem olju malo popražim česen, dodam paradižnik, kapre ali olive, če jih imam in veliko sveže bazilike. Po vrhu pa parmezan. Njami.

alena69  

član od: 31.3.2005

sporočila: 13

29. jul 2005 16:16

Na hitro, zelo sveže in enostavno: naribane kumare, jogurt, malce skute, stisnjen česen, sok limone, v hladilnik in to je to. Vročinski pozdrav od Lene

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti