Pomembno! nov način uporabe kulslo

neznan uporabnik
tema odprta - 30. avg 2001 12:18 | ogledi: 2.806 | odgovori: 8

Spoštovani

Kot ste verjetno že opazili, smo danes pričeli z novim načinom delovanja Kulinarične Slovenije in sicer prijavo na strani. Gre za nekaj podobnega, kot je že ves čas na forumu, žal pa je forum tehnično tako drugačen od same KulSlo, da trenutno obeh sistemov ne moremo povezati v celoto, zato se vam že vnaprej opravičujemo. Prijava na FORUM namreč ni isto kot NOVA PRIJAVA na KULSLO (lahko pa se vpišete z istim imenom - če je še prosto - kot ga imate na forumu, da boste imelienako ime in geslo).

Vse obiskovalce vabimo, da se čimprej prijavijo na KulSlo (v zgornjem levem kotu portala izberejo NOV ČLAN). Prijava je BREZPLAČNA in sestavljena iz dveh delov:

1. Anonimna prijava omogoča določene ugodnosti, kot so z zvezdico označene vse recepte in ocene, ki so NOVI od vašega zadnjega obiska (podobno že sedaj deluje na forumu), lahko se boste prijavili na novo listo obvestil (trenutno še ne deluje, čeprav se že lahko prijavite). V naslednjih mesecih bomo uvedli še dodatne ugodnosti za anonimnega člana.

2. V trenutku, ko izpolnete tudi svoje osebne podatke, pa niste več anonimni član in lahko pošiljate tudi recepte, ocene in komentarje o receptih (ti so še v delu). Pošiljatelj bo imel različne ugodnosti, od tega, da mu ne bo potrebno pisati vedno znova svojih podatkov, ker bo ves čas prijavljen, do tega da bo lahko sam v vsakem trenutku spremenil svoj recept. Enako bo tudi z ocenami in komentarji. Večino teh funkcij bomo uvedli v naslednjih mesecih. Tudi ugodnosti za ne-anonimnega člana bodo vedno večje, saj jih bomo postopno uvajali.

Zato vse obiskovalce vabimo in naprošamo, da se včlanijo čimprej. Koda, ki smo jo napisali, je precej zahtevna, zato boste morda naleteli na kakšno napako. Prosimo, da nam jo sporočite preko foruma ali pa na naš email mailto:info@kulinarika.net.

Članstvo je tu, da ostane in čimprej se včlanite, več boste imeli od tega. Pošiljanje receptov je danes sicer še mogoče na stari način, kmalu pa bodo lahko recepte, ocene in kasneje tudi mnenja pošiljali le člani.

Članstvo nismo uvedli zaradi nadzora uporabnikov (ki jih, mimogrede, s tem nihče ne nadzoruje), ampak za lažjo uvedbo novih storitev in izboljšanje prejšnjih. Tako boste lahko sami spremenili podatke, ki jih boste poslali na KulSlo (forum seveda to že omogoča), e-maili se ne bodo več odbijali in bili neveljavni, ker če boste v svojem profilu spremenili e-mail, se bo le ta spremenil na vseh receptih, ki ste jih (po novem načinu, stari žal ostanejo takšni kot prej!) sami napisali.

Dobrodošli torej v pravo mojo kulinariko, ki bo prirejena po vašem okusu. Vse pripombe pa pošljite kar semle.

Pa še opomba: ODJAVA iz sistema NI POTREBNA, če računalnik uporabljate sami in se ne bojite za uporabniško ime in geslo (enako kot je na forumu).

Pozdrav

Jernej Pečjak

Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

31. avg 2001 7:25

Lep pozdrav! Glede prijave na KULSLO imam eno vprasanje. Razumem, da ima ze nekdo uporabnisko ime, ki bi ga imela jaz, ni mi pa jasno, kako ima lahko isti elektronski naslov. Lep dan vsem, Andreja

neznan uporabnik

31. avg 2001 10:33

Med drugim mi je močno všeč, da boš lahko svoj recept popravil. Včasih se ti kaj zatipka in ko opaziš je mnogokrat že prepozno,je že v etru! Pa lep pozdrav! Riko Ri Po

neznan uporabnik

31. avg 2001 10:53

Pa še Andreji, v osnovnem obvestilu, menim, je govora o enekem imenu in geslu, ne pa o e-naslovu. Lp! Ri Po

neznan uporabnik

31. avg 2001 11:04

OBVESTILO VSEM UPORABNIKOM Mislim, da prihaja do zmede, ker se poskušate prijaviti z istimi uporabniškimi imeni in gesli, kot jih imate na forumu. Forum je ŽAL ločen od kulinarike, ker je to Snitz forum ne pa naš izdelek, prijava na KulSlo pa je naša programska koda. V tem trenutku je oba sistema NEMOGOČE povezati, zato se morate, TUDI ČE STE PRIJAVLJENI NA FORUMU, ponovno VPISATI V KULSLO, lahko z istim uporabniškim imenom in geslom, kot ga imate na forumu. Edina druga varianta je, da jaz vseh 300 članov foruma včlanim z istimi podatki še v KulSlo, pa še potem bi bili prijavljeni le anonimno, ker na forumu nimate pravih imen. Žal... Razen če pretipkam vseh 280 članov foruma, toda nekateri od njih (vas) niso več na istih e-mailih, nekateri ne obiskujejo več našega foruma itd. Povejte svoje mnenje še sami. Hana: Ne more imeti vašega naslova, razen če 1. Se ni kakšen zlobnež vpisal z vašim emailom in se vi ne morete (on pa tudi ne bo prišel gor, ker ne pobira vašega emaila), v tem primeru bi morali VI po emailu dobiti kodo, geslo in uporabniško ime. 2. Je napaka v kodi... Kar je tudi možno. Torej, če prav razumem, se z vašim emailom (tem, ki ga imate tudi na forumu), ne morete vpisati? Riko: Ste po e-mailu dobili geslo? Morali bi ga dobiti, bom pa naredil še opcijo, naj na izbrani e-mail ponovno pošlje aktivacijsko geslo, v primeru, da se pošta izgubi (vse je možno). Ja, svoje recepte boste lahko popravljali, samo ne še ta mesec. Do konca leta upam, da bo že veliko novih storitev za prijavljene. Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

31. avg 2001 12:13

NOVOSTI PRI PRIJAVI 1. V primeru, da se je email s kodo izgubil, ni bilo načina, da se prijavite. Sedaj pa v portalu napišete uporabniško ime in geslo, pri vpisu kode pa se vam dodatno ponuja možnost: "nimam kode", ki vam kodo PONOVNO pošlje na izbrani e-mail. Seveda je pametno prej preveriti v profilu, če se morda niste pri e-mailu zatipkali. Ker se tudi e-mail lahko izgubi, smo uvedli še to možnost "v sili". 2. Ko spremenite svoj profil, vam to tudi napiše. Lep pozdrav Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

31. avg 2001 12:40

Spoštovani Andrej, medtem prejel kodo. Hvala, vse je OK! Lep pozdrav! Ri Po

neznan uporabnik

31. avg 2001 13:04

Je pa dolgo potovala. Moj brat, ki je Andrej, ne sodeluje na forumu, verjetno si pa mislil mene, Jerneja Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

1. sep 2001 17:34

Zvezdica, ki označuje recepte in ocene, zdaj deluje pravilno, na portalu pa sem dodal še zvezdico, ki označuje, ali je na forumu kaj novega od vašega obiska. Lep vikend še naprej. Jernej Urednik kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti