Kumare

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 17. jul 2005 21:58 | ogledi: 3.106 | odgovori: 1

Zdej sem pa že mal sitna s tem vlaganjem, ne"

Rabim še recept za vložene kumare

hvala

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

18. jul 2005 7:48

kumare ali kumarice? Vložene kumarice: 2,5 litra vode 1 l kisa za vlaganje 5 žlic soli 5 žlic sladkorja začimbe za kumarice Zmešaj vse sestavine razen začimb za kumarice. Traja nekaj časa, da se sladkor in sol stopita. Dobro operi in osuši kumarice. tudi kozarci morajo biti suhi. Vanje tesno zloži kumarice, dodaj 1/4 žličke začimb za kumarice. Na škatli od začimb sicer piše 1 žličko na vsak kozarec, kar pa je odločno preveč, ker se te začimbe kot prevleka zberejo na vrhu kozarca. Meni to ni všeč, zato jih dam zelo malo, poleg njih pa, če imam pri roki, še koper z domačega vrta. Kozarce zalij z zgornjo mešanico (hladno). Zapri. Zloži v veliko in nizko posodo, zalij s toliko vode, da sega do 3/4 kozarcev in segrevaj. Po tistem ko voda zavre, segrevaj toliko časa, da kumarice spremenijo barvo in začimbe začnejo plesati gor in dol po kozarcu. Vzemi iz vode, zloži na leseno površino, pokrij z dekco, da se počasi shladijo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti