Čiščenje pekača

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

tema odprta - 17. jul 2005 16:29 | ogledi: 4.295 | odgovori: 11

S čim oz.kako najbolje in najlažje očistim črne pekače, te ki jih ponavadi kupiš že s pečico. Vsi so lepljivi, kakor da bi se razlil in zapekel sladkor ali kaj tekega. Drgnem z vimom, pa ni kaj dosti bolje.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

17. jul 2005 16:58

Meni se je pred kratkim zasmodila marmelada na robu pekača in sem pekač najprej namočila, nato pa oprala samo s Prilom in žičnato gobico. lp burbonka

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

17. jul 2005 18:09

V vodi raztopi pecilni prašek in jih z tem namoči. Bernarda

helenac  

član od: 3.4.2002

sporočila: 32

18. jul 2005 17:48

Razpršite po pekču nekaj sredstva za razmaščevanje in pustite cca 5 - 10 mint, nato umijte pekač s sredstvom za umivanje posode ali pa dajte v pomivalni stroj. Sredstvo deluje neglede na to kaj ste pekli v pekaču: meso, krompir, pecivo iz katerega je stekla marmelada ... Ne potrebujete nobene žične mrežice oz. ostrih predmetov za odstranjevanje umazanije, dovolj je le gobica za pomivanje posode. Na ta način čistim pekače iz različnih materialov: rosfrei, teflon, keramika, steklo in silikon. Na pogled izgledajo kot novi, čeprav jih pogosto uporabljam. V kolikor ne gre prvič, postopek ponovite! Helena

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

19. jul 2005 0:50

Helena, na katero sredstvo točno misliš?

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

19. jul 2005 7:55

Jaz delam isto kot Helena. V pečak nalijem malo vroče vode in dodam sredstvo za pomivanje posode. Ko se stvar malo namoči, enostavno spraviš vse dol. diling

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

19. jul 2005 13:16

V trgovinah na policah najdete veliko sredstev za razmaščevanje, ki so od različnih proizvajalcev. Ponavadi so v plastenkah z razpršilcem (Trim, Smaciatore, Meglio). Z Megliom imam zelo dobre izkušnje. tanja tominec

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8843

22. jul 2005 9:03

Jaz imam samo emajlirane pekače. Teflonski mi se ne dopadejo. V emajliranih normalno režem in ni nobenih prask. V pekač nalijem vročo vodo, dam tekočino za ročno pomivanje posode in pustim odstati (tudi čez noč). Vsakih toliko časa notri dam alkoholni kis. Pomivam z vileda gobico in z žičko. Pred leti sem dobila pekač od "Zeptera". Skratka, jajca. Pomivam ga tudi v pomivalnem stroju, pa je ves flekast. Najraje bi ga vrgla čez okno. Njega pa ne smeš drgniti z gobo ali žičko. Pozdravček!

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

22. jul 2005 9:40

Se povsem strinjam z dragičko. Tudi mene je vsa teflonska in rostfrei navlaka minila. Emajl je zakon. Če ti ne pade na tla (kamnita ali ploščice), je to praktično doživljenjska investicija. Ni treba nič pazit, ko režeš ali pomivaš. Pa tudi, če si prebereš navodila za pečico, v njih priporočajo uporabo emajliranih pekačev in to temnih. Iz čisto tehničnih razlogov v zvezi s toplotno obdelavo hrane (toplotna prevodnost). Dolores

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

22. jul 2005 9:52

Jaz pa pri peki (česarkoli - sladic, mesa, krompirja, zelenjave,....) uporabljam peki papir in tako so tudi pekači bolj ali manj čisti tudi po peki. Nobeno testo, maščoba, sladkor se gor ne zapeče in jih moram po uporabi le oprati z vodo in malo jara, pa je. Lp, Tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

1. avg 2005 18:02

Jaz tudi, tako kot tjaš, uporabljam peki papir. Razen za pečenke seveda. Če se mi kaj zapeče, pekač samo namakam, strugam kvečjemu z leseno lopatko, sicer pa gre z glitzi gobico po namakanju vse proč. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti