Oddam aparat za kruh

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. apr 2005 12:24

če ga res podariš, bi ga dala očetu ali bratu, zraven pa še tečaj obvladovanja aparata:) Verjetno pa se bo našel kdo, ki ga z veseljem odkupil in ima torej prednost:) Veri

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

7. apr 2005 15:09

Veri, ta je bila prvoaprilska. Suzana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. apr 2005 15:44

vem, za lili, poglej, danes se je vlado javil, da odda aparat pa ne za 1.4, ampak danes! Veri

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

8. apr 2005 10:11

Joj, saj nisem mislil, da bi ga kar oddal. Mislil sem samo, da bi, kar se mene tiče, Lilinemu sporočilu, ne glede na prvi april, verjel. Saj moj kruhomat, odkar sem kruh začel peči v ventilatorski pečici, počiva v kotu. Bo pa kruhomat verjetno odromal k sorodstvu. lp

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

8. apr 2005 11:18

Jaz bi pa res prosila ne tem mestu za en nasvet: imam aparat Severin z enim mešalom (za do 1 kg kruha) in ga redno uporabljam že 4 leta. Kruh, ki ga spečem, je enkraten, tako da nikoli ne kupimo kruha. To, kar me zanima, pa je sledeče.: sam aparta mi ne pobere vse moke,ob tem, da je ves postopek dodajanja sestavin pravilen-torej najprej tekočina in nato vse ostalo. Zato moram obvezno poprej vse sestavine zamesiti z mikserjem, nato prestavim v aparat. Nastane mi krasen, rahel, visok hlebček,ki se popolnoma nič ne drobi. Kljub predhodnemu miksanju se mi ta aparat še vedno splača uporabljati, saj kruh v njem sam vzhaja in sam se speče-nobenega nadaljnega dela nimam in prav gotovo je zaradi tega mojega miksanja rahlejši, saj noben, še tako dober aparat ne more tako pregnesti te mase kot ročni mikser....pa vseeno bi rada vedela, če vam vsem aparati poberejo popolnoma vso moko. Hvala vam za odgovore Sporočilo je spremenil(a) marta dne 08. apr 2005 11:21:06

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

8. apr 2005 12:35

Moj aparat dela kot je na volji. Enkrat pobere vso moko, drugic ne. Po prvem mesenju kontroliram in ce ni pobral moke jo rocno postrgam in stvar je OK. Moja izkusnja je, da je zelo odvisno od moke pa ne mislim od tipa, amapk moko kot moko istega tipa.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

8. apr 2005 14:27

gledala sem jih v merkurju, od clatronica. imajo takega z eno metlico, na katerem je nalepka "Volkorn" (ali nekaj podobnega). potem pa je se eden, tudi od clatronica, ki pa je na dve metlici in če nisem česa pomešala, je celo cenejši. v čem je finta? mislim, katerega se zdaj bolj splača vzet? sem nekaj prodajalko spraševala, pa je vedela glih tolk kot jaz - nič.

miran67  

član od: 23.2.2005

sporočila: 10

10. apr 2005 23:21

Zdravo kruhovci! Sicer sem še "frišn" kruhopek ampak kruhomata v katerikoli izvedbi nisem uporabil. Lepo sem ga zmešal z mešalnikom potem pa lepo v pečico. Mirno lahko rečem da je "kruhomat" in njemu podobno le velik nateg. Kot tudi ostale stvari iz raznih reklam. Seveda pa upoštevam tudi vaša mnenja! LP Miran miran67

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

11. apr 2005 8:43

Miran, iz tvojega pisanja sem razbrala (mogoče se motim) da nimaš kruhomata in da pečeš kruh, kot so ga že naši predniki, torej ročno. Se popolnoma strinjam, da je drugačnega okusa in izgleda, tudi sama ga še včasih spečem po "klasiki", toda vedno takrat, ko rabim večjo količino kruha. Naj pa ti povem, da odkar imamo doma Kruhomat, kruha več ne kupujemo in vsako jutro imamo svež kruhec. Sem zadnjič kupila v trgovini sveže žemljice in sta mi otroka rekla, naj žemljic već ne kupujem, ker je moj kruh (večina pečem polnozrnatega s semeni) najboljši. In tako ga seveda pečem vsak dan. Kruhomata ne bi dala vstran za noben denar, čeprav sva si bila prvi teden zelo velika sovražnika, seveda po moji krivdi, ker ga nisem obvladala.Ko se ga enkrat navadiš in obvladaš recepte, potem ne moreš več brez njega. Odvzame ti veliko dela in časa, to pa je dandanes velika prednost. Pa da še omenim samo to, da nimaš nobene odvečne posode (stepalke, lončke, sklede itd...) umiješ samo posodo iz kruhomata. To mi veliko pomeni. Če še nimaš kruhomata, si ga nabavi, ne bo ti žal. Sama sem ga hodila gledat 2 leti, preden sem se odločila za nakup! Žal mi je, da ga nisem kupila že prej! Deževen pozdrav od Galje!

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

11. apr 2005 8:53

Juhu! Ja, tako pač je, eni verjamemo v kruhomat, drugi ne. samo da je nateg pa ne bi rekal, ker nam nihče nič ne obljublja, reklamiramo ga uporabniki sami. je pač še eden od nešteto gospodinjskih aparatov, ki se pojavljajo na tržišču in je kar se tiče peke kruha res zelo uporaben. Zmečeš notri vse sestavine, ga vključiš in pustiš. Čez dve ure imaš pečen dišeč, dober kruhek. Ni mešanja in čakanja kdaj shaja, prelaganja v pekač ... pač je res enostaven za uporabo. Saj konec koncev tudi rezalnega strojčka ne potrebujemo, ker se da vsaka salama na roke nrezat, pa ga najdemo v polovici gospodinjstev, še kruh režejo z njim. Nekaj me pa res zanima v zveti s Clatronicom - imam takega na dva klina - ali tudi vam peče na eni strani (tam kjer so reže za zračenje) malo bolj kot na drugi? Kruh je bolj zapečenen, pa tud shaja na eni strani bolj kot na drugi. Tudi kolegica, ki ima takega, je že nekaj govorila o tem ... imate kak nasvet? Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti