Olivno olje

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

15. jan 2003 14:56

Ko pišete toliko o olivnem olju: Katero znamko olja uporabljate? Katero je med tistimi najboljšimi? V trgovini včasih ne veš kaj bi kupil, ko je toliko tega, pol pa doma opaziš, da je okus čisto drugačen kot si mislil, da bo. Cena namreč ni merilo, to vem iz lastnih izkušenj Torej katero olje kupiti? Kuharji na plano z nasveti. LP, Tatjana

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

17. jan 2003 14:55

Mi Carbonell extra virgin, pa smo jih dosedaj preizkusili že kar nekaj, vključno z domačimi (dalmatinskimi) slednji so za naš okus nekako premočni, imajo močan vonj, ipd. lp violeta VIOLETA BOŽANIĆ

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

18. jan 2003 8:50

Mi uporabljamo samo domace ekstradevisko oljcno olje stisnjeno po hladnem postopku, ki ga pridelujemo sami. Uporabljamo pa ga v vseh oblikah in nacinih, tudi namesto masla (vcasih) v slascicah (starejsa punci namrec ne prebavi mleka). Tudi cvrli smo ze z oljcnim oljem, vendar se nam zdi tako cvrtje predrago, zato uporabljamo navadno semensko (arasidno olje). ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti