Pecivo za poroko

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

14. feb 2005 7:35

Megi,dobila sem sporočilo,da si mi poslala zasebno sporočilo ampak se mi ne odpre,ne vem kaj je narobe. LP jesen

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

14. feb 2005 10:35

Jesen tele recepte sem ti poslala v zasebnem sporočilu. V prilogi ti pošiljam še nekaj receptov iz top liste JULINA PITA TESTO 5 jajc 15 dag sladkorja 10 dag mletih orehov 10 dag naribane čokolade 1/2 pecilnega praška lisnato testo Priprava : Naredimo čvrst sneg, postopoma dodajamo skladkor in nato rumenjak za rumenjakom in nazadnje še ostale sestavine. Razvaljamo lisnato testo ga dobro prepikamo ter damo v namazan pekač. Pripravljen biskvit vli na lisnato testo in vse skupaj speči. Drugi del listnatega testa prav tako razvaljamo malo večje ,ker se pri pečenju skrči.Dobro ga prebodi z vilicam in spečemo. KREMA 3 dl mleka 3 žlice moke 1 žlica gustina 1 vanilij sladkor 10 dag sladkorja 25 dag margarine Priprava V 1 dl mleka razmešaj moko in gustin in dodaj v vrelo mleko. Skuhaj v vanilijem in sladkorjem in kuhaj nekaj minut ter stalno mešaj. v ohlajeno umešaj spenjeno margarino in malo ruma.Kremo premaži po ohlajenem biskvitu. Na vrh daj drugi del lisnatega pečenega testa. Povrhu posuj z sladkorjen v prahu . Razreži na kocke. SAHAR REZINE MALI PEKAČ biskvit 2 oblata - dobiš v trgovini 5 beljekov 20 dag sladkorja 20 dag orehov 3 rebre čololade 2 žlici moke Spečemo v zelo namazanenu pekaču. Krema 5 rumenjakov, 20 dag sladkorja stepamo nad paro. V ohlajno damo 20 dag penasto umešane margarine rezino nato zložimo po zaporedju oblat groba površina,krema,biskvit,krema,oblat. Malo kreme prihranimo za vrhnji premaz. Tanek sloj kreme premažemo po vrhu rezin in posujemo z orehi. ŽARBO pita mali pelač 35 dag moke 20 dag masti ali margarine 1 jajca 2 žlici sladkorja 1,5 dag kvasa razmešamo v mleku zmesimo testo in ga razdelimo na 4 dele. Vask del razvaljamo v obliki pekača in premažemo z marmelado in posujemo z mletimi orehi.Vsako plast potlačimo ,da se plasti ne bodo ločile. Za posip rabimo 25 dag orehov,20 dag sladkorja,1 vanilij. Vsak razvaljan del še malo poškropimo z rumom. Pečemo pri 180 c 30-40 minut. ohlajeno oblijemo z čokoladnim prilivom. Vzamemo enak del čokolade in margarine ,1 žilca olja. Mačje oči ali bicikli ali brki 35 dag moke 15 dag margarine 4 rumenjaki 4 žlice sladkorja 1 pecilni malo mleka ,da se testo lepše valja. Testo razdelimo na štiri dele ,ga razvaljamo in premažemo z marmelado. Zvijemo z ene in nato še z druge strani.Vmes pustimo malo prostora , da lahko nabrizgamo filo. Za nadev potrebujemo sneg 4 beljekov, 14 dag sladkorja,14 dag orehov. martina Sporočilo je spremenil(a) megi dne 14. feb 2005 10:37:23

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

14. feb 2005 11:24

MEGI HVALA! Bicikle in žarbo pito sem že delala,ostalo bom probala.Enkrat moram naredit boeme,ki ji Reca tako hvali,saj če Reca pohvali potem je že 1a. Prav skrbi me kako bom pecivo spakirala za domov,da ne bodo svati imeli mineštro v škatlah. Razmišljala sem,če bi dala v dve škatli,v eno piškote v drugo peciva-ne vem če ne bo preveč dela. lp jesen

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

14. feb 2005 13:19

Boeme kocke sem že tudi delala. Je nekaj obratnega kot mađarska pita. Za Boemo spečeš temne plasti in bela krema( mleko,moka, maslo). Madžarica so svetle plasti in čokoladna krema. Obe sta zelo dobri. Spečeš jih lahko prej, ker se morajo zmehčati , da jih lahko narežeš. Za kremaste rezine , ko jih razrežeš ti predlagam , da jih zlagaš v papirnate skodelice, ker potem ni packanja . Lani sem na eni ohceti to videla , da je bilo tako servirano in mi je bilo prav všeč. In tudi v škatlah se bo verjetno lepo ohranilo. martina

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. feb 2005 17:16

MIHANA, figaro delam po receptu iz baze ,ki ga je prispevala MARTA . FLANA TORTICE Omesimo testo iz :20dak moke ,5 dak gustina -jedilni škrob ,1 mala žlica pecilnega praška ,5 dak sladkorja v prahu ,1 vanili sladkor .1 velika žlica kisle smetane ,15 dak masla ali margarine .Testo naj počiva na hladnem 1 uro ,razvaljano testo naj ne bo pretanko ne predebelo -kot za kekse -,z okroglim kozarcem izrezujemo in svetlo rjavo spečemo .Nad soparo stepemo 3 jajca s 5 žlicami sladkorja ,na koncu dodamo 7 dak jedilne čokolade ,ohladimo in primešamo 15-20 dak stepenega masla ali margarine.S kremo s pomočjo slaščičarske vrečke nabrizgamo kremo na polovico spečenih krogcev ,oblijemo s čokoladno glazuro ,jaz si naredim še beli led s keterim pošpricam po čokoladni glazuri in s pomočjo zobotrebca "umetniško uživam".VELIKOST KROGCEV SI DOLOČITE SAME ,maso lahko seveda podvojite ali potrojite. Danes nimam več časa vse ostale recepte vam napišem v sredo ,do takrat lepo pozdravljene. Marta

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. feb 2005 17:23

......drugo polovico krogcev oblijemo s čokolado in potem le tega damo na krogec s kremo -sem tako hitela s pisanjem ,da nisem bila povsem razumljiva -se opravičujem...... Marta

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

16. feb 2005 8:46

ČOKOLADNI OBLAČKI -recept iz LISE 250g masla 150g sladkorja vprahu 5 rumenjakov 1 vanili sladkor 2 čajni žlički naribane pomarančne lupine 225g moke 4 žlice kakava 100g marcipanove mase 2 žlici pomarančnega likerja (jaz sem vzela gosti pomarančni sok) 2 žlici pomarančne marmelade (jaz sem vzela marelično ,pa je tudi bilo v redu) bela kuvertura Maslo penasto vmešajte s sladkorjem, z rumenjaki ,vanilijem in žličko pomarančne lupine ,nato vmešajte moko in kakav, S testom napolnite slaščičarsko vrečkoin na pekač obložen s peki papirjem nabrizgajte oblačke dolge približno 3 cm .Pečemo jih približno 12 minut pri 120 stopinjah in jih ohladimio. Marcipan zamesite z žličko pom. lupine, likerjem (ali sokom) in marmelado.Mrcipan razvaljate in si izrežete ploščice in jih vsavite med dva oblačka ter rahlo stisnete -jaz nisem valjala sem naredila kroglico jo med dlanmi sploščila -. Kuverturo razsrtopite na vroči vodni kopeli ,jo vlijemo v navadno plastično vrečko , odrežemo vogal in in okrasimo naše oblačke .Naredite jih .nebo vam žal -v ustih se kar topijo in so božanskega okusa . JULKA ŠNITE Testo 20dak moke 1/2 pecilnega praška 1 rumenjak 4 žlice mrzle vode omesimo in pustimo 30 minut na hladnem.Testo razdelimo na dva dela, prvi del testa razvaljamo v velikosti pekača in ga spečemo na hrbtni strani pekača ,na pergamentnem papirju ,svetlo rjavo spečemo in skupaj s pergamentnim papirjem damo na hladno.Prav tako razvaljamo tudi drugi del testa in ga damo na dno pekača ,na testo pa damo nadev ,ki ga naredimo tako penasto mešamo 5 rumenjakov in 15 dak sladkorja ,dodamo 15 dak orehov -lahko tudi kokosovo moko -in 8 dak naribane jedilne čokolade ,ter sneg 6 (1 beljak ostal od testa) beljakov ter spečemo .Med tem skuhamo kremo iz 4 dcl mleka ,2 žlici moke ,2 žlici jedilnega škroba -GUSTIN- ,ohladimi in k hladni kremi dodamo 20 dak margarine in 15 dak sladkorja v prahu kar smo seveda penasto zmešali .Polovico kreme namažemo na ohlajeno pecivo ,ki je v pekaču ,gor damo ploščo, ki smo jo spekli na hrbtni strani pekača ,namažemo še s preostalo kremo in oblijemo s čokoladno glazuro.Pecivo lepo na pogled in njami.......... NADALJEVANJE SLEDI Marta

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

16. feb 2005 10:10

MADŽARSKE KOŠARICE Testo: 40 dak moke 20 dak masla ali margarine 10 dak sladkorja v prahu 4 rumenjaki 3 žlice kisle smetane -mileram 1 vanili sladkor ,1 pecilni prašek ,po želji lahko tudu limonina lupinica NADEV SNEG 4 beljakov 20 dak sladkorja v prahu 30 dak mletih orehov ,lahko tudi kokos potem daš samo 20 dak ,lahko je tudi mak ,mandeljni ali lešniki,marelična marmelada ,lahko tudi domača. KOVINSKI MODELČKI V OBLIKI KOŠARICE -JAZ SEM JIH KUPILA NA MADŽARSKEM JIH IMAJO TUDI V NAŠIH TRGOVINAH-MERKUR- iz sestavin omesimo testo in ga damo za pol ure počivat na hladno.S pomočjo čopiča namažemo kovinske modelčke in jih potresemo z moko ,testo razvaljamo za nožev hrbet na debelo ,s pomočjo modelčka si izrezujemo testo in ga damo v modelček ,s pomočjo male žlice damo na testo malo marmelade -malo jo razmažemo .Stepemo beljake dodamo postopoma sladkor in še stepamo ,primešamo mlete orehe ,kokos ,ali mak ,premešamo damo v slaščičarsko vrečko in v vsako košarico nabrizgamo kupček ,ne preveč ker vse skupaj še naraste .Pečemo pri 180 stopinjah do svetlo rjave barve . Če bo kaj nerazumljivo vprašajte . Recept za bicikle je tudi v bazi.JUTRI vam še en zanimiv recept. LP Marta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. feb 2005 10:44

Hvala, čeprav (še) nisem navdušena nad poroko, bojo prišli prav, mogoče ob vselitveni žurki, prekmurka, vablejna:) bo še malo za počakat, da zrihtava prej:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti