Kuhanje meda

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 13. dec 2004 14:31 | ogledi: 2.785 | odgovori: 3

Ob prebiranju receptov za medenjake se vedno vprašam, zakaj ga je potrebno zavreti. Vsaj v nekaterih receptih piše. Pri tem se uničijo nekatere dobre lastnosti medu. V vsakem navodilu, kako strjen med ponovno utekočiniti piše, da je treba paziti, da se ga preveč ne segreje. Pri medenjakih naj bi se ga pa zavrelo. Kakšne so vaše izkušnje, če ga ne zavrete? So medenjaki kljub temu vredu.

mimika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. dec 2004 14:44

Jaz ga vedno samo stalim, toliko da se povežejo sladkor, med in maščoba. Mislim, da ga ni treba zavret, je pa res, da se "dobre snovi" itak uničijo s pečenjem... Ampak za vsak slučaj, ga jaz ne grejem preveč - prvič: mogoče pa kaka vseeno preživi, drugič: se tako porabi manj energije, tretjič: je treba manj časa čakat, da se zmes shladi in jo lahko vmešaš v moko in jajca itd... So pa že pri enih medenjakih to ugotavljali (mnenja pod receptom). Mislim, da so prišli do istih zaključkov. Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. dec 2004 20:58

Ce je v tekocem stanju ga niti ne segrejem, sicer pa, a najvec do 40 stopinj. lp Vesna Vesna Milek Recko

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

14. dec 2004 8:24

med samo omehčamo v posodi z dvojnim dnom v kateri je topla voda-ne vroča HERMAN

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti