Kostanj

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

27. okt 2004 21:47

Reca! V soboto imamo rojstni dan za katerega sem nameravala spečt kostanjevo torto, za katero si mi dala recept.Ali se naredi to torto tisti dan, ali je bolje kakšen dan prej?In še to me zanima približno koliko mleka porabiš za kuho k.pireja.Si ne predstavljam kako gost naj bo k.pire.Verjetno je tako kot pri krompirjevemu:več kot je mleka, bolj je redek,lahko se ga pa naredi tudi z zelo malo mleka in je bolj suh in gost.Predvidevam da je to pri uspehu končnega izdelka precej pomembno. Tukaj pa verjetno ni variante brez jajc..ali pač?Hvala za odgovor. Aki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. okt 2004 23:26

Jaz delam tako kot piše in sicer je torta drugi dan boljša. Ko kostan olupim vsega kar ne paše zraven ga dam v kozico in prelijem z mlekom. Skuham do mehkega in pretlačim. Mleko lahko prilivaš tako da ga daj raje manj kot da boš imela vse tekoče. lp Vesna Vesna Milek Recko

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

31. okt 2004 13:50

Reca! torta je bila odlična.Tudi jaz sem jo en grižljajček probala (ne bi smela zaradi jajc, sladkorja in kakava ki je v čokoladi-alergija).Zdaj vsaj vem da se mi splača potrudit in pogruntat varianto prirejeno zame.Za sladkor ni problem,jajca se bi mogoče dalo kako nadomestiti,brez čokolade,pa verjetno ne bo to več to.O tem bom razmišljala v prihodnosti.Če ima kdo kakšne izkušnje, pa prosim...zelo bom vesela. Sicer pa sem pri delu naletela na dilemo :kam z 20 dag sladkorne moke.2/3 sem jo dala v testo, 1/3 pa v smetano.Potem pa še to :1/2 pec.praška gre v moko to je jasno, potem je pa še 1 vanilin prašek in 1 vanilin regina.Jaz sem to vzela oboje za vanilij sladkor in enega dala v testo drugega pa v smetano. Še najbolje pa bo da daš recept v bazo receptov, ker je res super.Zanimivo je to, da je testo nekoliko bolj kompaktno, pa vendar zelo sočno. Še enkrat hvala za recept, če pa mi boš utegnila odgovorit še na te dileme,potem pa dvakrat. Hvala namreč. lp Aki Aki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. okt 2004 18:58

Prav si ravnala. Je pa ta recept dobesedno prepisan iz receptov regina in zato ga ne dam v bazo. Če pa imaš težave kakršne opisuješ ti predlagam, da si spečeš jabolčno pito. V testu ni jajc. Torej: iz 60 dag moke, 40 dag masla, 20 dag sladkorja in 1/2 pecilnega vgneti krhko testo in ga daj počivat v hladilnik. Medtem na maslu prepraži 1 kg naribanih jabolk. Sladkor jim dodaš proti koncu ali pa tudi ne, če so jabolka dovolj sladka. 2/3 testa razporedi po pekaču in ga malce popeci. Vzemi iz pečice in premaži z marmelado in razprostri po njej še jabolka. Iz preostalega testa naredi mrežo in speci do konca. Pita je zelo okusna. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti