Hčerin rojstni dan

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 1. okt 2004 14:22 | ogledi: 2.676 | odgovori: 7

Pozdravljene, kuharice!

Ker se bliža 2. rojstni dan moje hčerke, bi rada par idej, kaj pripraviti za zakusko? Kakšna peciva imate kaj v mislih( jaz sem mislila na šamrolce, torto,...) rabim še ideje. Kakšen narezek bi bil primeren? BO okoli 15 ljudi. Prosim, pomagajte z nasveti.

LP, ajta

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

1. okt 2004 14:28

Jaz bi pripravila razno drobno pecivo: orehove, čokoladne, kokosove kroglice, sladke jurčke... (pobrskaj po bazi ). Narezek pa bi pripravila iz različnih sirov, princeske napolnjene z francosko solato. Salame pa nebi postregla,ampak bi rajši spekla v pečici svinjsko pečenko in bi ohlajeno narezala. Pa seveda kakšno solato. Obvezna torta in mogoče še potica. Lep pozdrav, Klavdija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. okt 2004 15:04

Spekla bi boeme in jih narezala na majhne kockice, jih okrasila s smetano in lešniki, čokoladnimi mrvicami, perlicami itd. Namesto klasičnega narezka bi naredila majhna nabodalca na meloni ali lubenici. Za popestritev solatni bar in domač kruh. lp Vesna Vesna Milek Recko

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

2. okt 2004 19:18

Pravkar pripravljam vse za praznovanje sinovega 4. rojstnega dneva. Spekla sem torto in pehtranovo potico, jutri še jabolčni zavitek, poleg sladkarij pa bodo na mizi še pitulice, domača pica in domač kruh z raznimi namazi.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

2. okt 2004 20:32

Jaz bi naredila majhne sendvicke (narezano francosko strucko oblozis z raznimo sircki, salamicami, zelenjavo, namazi, sadjem, orescki,....), tako za dvakrat v usta. Od sladkega pa majhne minjoncke(speces bisvit, ga prerezes, napolnis s cokoladno, vanilijevo ali sadno kremo, narezes na majhne kvadratke, vsakega posebaj pomocis v cokoladno glazuro, potreses z mrvicami, kokosom, bonboncki,....in polozis v papirnate podstavke), to je res enostavno in hitro pa se otrokom je vsec..seveda pa torta mora bit, pa svecke.....vse najboljse..... ANJA

osmica  

član od: 11.9.2004

sporočila: 7

6. okt 2004 19:01

Če imaš povabljene otroke je krasna ideja MINI PIZZE. Iz toastov narediš mini pizze, tako, da jih namažeš s ketchupom in daš gor kar daš na pizzo, oz. kar imajo otroci radi. Pripraviš že prej, pogreješ pa lahko tik pred zdajci v pečici, da malo zahrustajo (bolje, kot v mikrovalovki). osmica

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. okt 2004 20:51

Tudi pri nas bomo imeli kmalu zabavo. Mislila sem pripravit mini obložene kruhke, mini hrenavke in seveda pico. Za slednje se bom poslužila zgornjega nasveta. Za ostale pa bodo pa klobase z različnimi dodatki in solatami. Bo tudi polnjena francoska štruca in seveda sladkarije. Naslednji dan bom pa poklicala na pomoč čistilni servis, ker v vseh teh letih ni bilo na dan praznovanja malo lepega vremena, da bi bili otroci lahko zunaj. Lumpica

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

7. okt 2004 20:50

Kanapeji ( mini sendvici ) se tudi meni zdijo najbolj privlacni in lahko pripravis nesteto kombinacij... kar pa se tice narezka s siri, obvezno moras poskusiti Ilertaler ( razlicica Ementalerja ), ki ga dobis v Mercator centru in stane 1156 SIT/kg. Od salam pa priporocam seveda prsut, mogoce slanino, kuhano ( presano ) sunko ali pa malo bolj zdravo; piscancja prsa ipd. Od peciva za otroke so zelo privlacne tiste male rdece breskvice s sladkorjem okoli... Pa tudi kaksne klasike ( recimo ljubljanski zrezki in prazen krompir...) se verjetno ne bi nihce branil. Kuhinjski strojcek za peko kruha pa naredi odlicno testo za pice! Jaz sem ga sedaj kupila v Intersparu za 10.000 SIT in navduseno pecem odlicen raznovrsten kruh. Ko bos pripravljala hrano za goste, se seveda prej pozanimaj, da ni kdo vegetarijanec ali pa na strogi dieti ipd. Lahko naredis kaksne mlecne napitke, sladke seveda, z raznim sadjem in razlicnimi sladoledi. Ali pa kasne sadne kupe, shake, banana split...(najhitreje). LP in vse najboljse! Sanjab1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti