Pizza

neznan uporabnik

29. jul 2001 22:40

Se popolnoma strinjam z mnenjem, da so vse sestavine enako pomembne. Temelj je testo. Če ni dobro testo, tudi odličen nadev ne izboljša okusa. Obstajajo pa drobne sestavinice, ki lahko odločilno vplivajo na okus posameznih vrst pic; recimo zelena paprika (je odlična na klasični pici), kapre, olive, sveže zmlet črni poper, muškatni orešček, bazilika,... Vedeti je treba, na katero vrsto pice sodi katera začimba ali dišavnica. Pozdrav, Beti.

neznan uporabnik

30. jul 2001 20:24

Zivjo vsi skupaj Najprej Bojan: tisti dan sem imel s prsti na rokah problem, in so se mi sporocila izmuznila, ceprav sem hotel se nekaj dodati. Menda je tako vse v redu. Se opravicujem tudi jaz. Zdaj pa Igor E.: Na Internetu se ne pise (krici) z velikimi crkami Moje mnenje: Testo je "alfa in omega" za pizzo. Ce ne verjamete pojdite v Italijo in vprasajte v pizzeriji njihovega "pizzajolo-ta" kako in kaj je treba narediti za testo. Lep pozdrav Henri

neznan uporabnik

30. jul 2001 22:09

Ja no pa kaj... Igorju se je CapsLock zataknil - bo že enkrat ugasnil tisto lučko, upam. Henri, niso bili vaši prsti! Tale forum PONOVI zadnji mail takrat, ko odpira novo stran, ko je sporočil več kot za eno stran. In ker ni bilo strokovnjaka pri roki..,"smo se malo pohecali". Dobro, da ni zamere! Ker vaši prispevki k debatam so tako kvalitetni, da se človek vpraša a ste pekov? al mogoče kuharjev sin? Pozdrav Bojan

neznan uporabnik

6. avg 2001 14:30

Dejstvo je, da ima vsak človek svoj okus. Eni marajo pizze s debelo testeno podlogo, drugi pa s "popndeklom" (tj. karton po naše). Najboljša pizza je bila zame včasih "Zasavska", po njej se mi še zdaj cedijo sline, čeprav se že dolgo ne peče več. Firma je šla v franže, pa kaj čmo. Je že res, da si v našem koncu mnogi prizadevajo pripraviti nekaj podobnega, ampak jim nekam ne rata... No, da pizza je imela debelo testeno podlogo, testo pa je bilo pripravljeno z mlekom. Recept pošljem jutri, ker ga nimam pri roki. Meni vedno uspe...tragika je edinole v tem, da me zdaj moji domači še na pizzo ne peljejo več. astra

neznan uporabnik

7. avg 2001 9:36

Za Bojana: se kar topim od tako velike pohvale, sem namrec mizarjev sin Kar se pa pizze tice in grozno velikega zanimanja ( cez 500 ): pizza je postala najvecja in edina "slovenska" jed, ki ima toliko neznank. Verjetno se bo se kdo najdel in podal kaksen recept v nadaljevankah. He, he. Lep pozdrav Henri

neznan uporabnik

7. avg 2001 11:47

Torej - recept za testo: 4g kvasa, 2-3 žlice mlačnega mleka, 2 žlici moke in ščepec sladkorja --> kvas raztopiš v mleku, dodaš ostalo in pustiš, da vzhaja; v skledo daš 35 dag moke, 1 žlico olja, kvasec in 2 dcl mlačnega mleka, soliš in vse skupaj zgneteš v testo. Poljubno oblikuješ, glede na pekač in po želji obložiš. Ps: žal mi je, da je tole bilo v nadaljevanju, ampak sem včeraj mislila, da bom lahko rp. napisala "iz glave" - pa ni šlo. astra

neznan uporabnik

11. avg 2001 12:30

Meni je še vedno najbolj enostavno da grem v pizerijo ali pa si pizo po internetu naročim domov. Ali ve kdo za kakšno dobro internetno stran?

neznan uporabnik

31. avg 2001 0:59

Hojla Lojze! Če ti je res pizza najbolj enostavna kar po naročilu ti bo več pomagal telefonski imenik za Halo-pizza kot pa dobra internet stran. Od gledanja pizz na internet straneh se ti bodo še bolj cedile sline. Ažokoh

neznan uporabnik

17. maj 2002 7:34

Beti je v tem forumu na str.1 pred skoraj letom dni objavila recept za testo za pico, ki ji ga je baje posredoval pravi picopek (bilo je še nekaj dvomov o 1,5 dcl olja). Včeraj sem naredila pico in seveda testo po tem receptu. Sicer sem dala olje le "od oka". Testo je super uspelo, pca pa tudi , njan njam. Zanima me, kako se naredi (zamrzne) testo za pico, a jo lahko drugič samo obložim in spečem oz. lahko tudi obloženo dam v zamrzovalnik?? Včeraj mi je ostalo malo testa in sem ga dala na pekač in do 1/2 spekla; nato sem ga dala v zamrzovalnik. Upam da bo ok.A ja, tudi obložila sem ga s standardnimi sestavinami. Veste, včasih si zaželim pico in se mi ne da delat testa, zato bi ga kar iz zamrzovalnika vzela (tako kot kupiš že pripravljeno testo). A sem naredila prav? larisa

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

17. maj 2002 13:17

Če meni ostane testo, ga dam v vrečko in v zamrzovalnik.Večer pred uporabo ga vzamem ven in naslednji dan razvaljam ter obloži. Obložene še nisem dala v zamrzovalnik.In tudi jaz zmeraj dam (po Betijinem nasvetu - le kje je, jo kar malo pogrešam?) olje in je super.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti