Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

15. nov 2004 11:39

Naj ti bo Ursula, ker smo tako prijazne! http://mojplanet.com/dieta/ Na tej strani si lahko prebereš vse o dieti. Še bolje pa je, da pokukaš malo po teh straneh. LP. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Ursula  

član od: 15.11.2004

sporočila: 16

15. nov 2004 11:51

Njalepša hvala! Malo sem ze brskala po straneh in moram reci da mi je vsec kako se spodbujate. lp u.

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

15. nov 2004 12:21

Hola! Še enkrat se opravičujem vsem,ki sem jih zavedla z luno. Sicer je post ob luni namenjem bolj "pucanju" telesa in ne ravno hujšanju. Je nekaj takega kot vodni dan pri naši dieti. Luna pri tem samo pomaga s svojimi vplivi. Dipsi, tudi jaz imam 4 spredaj pri letih. Pa tudi kar nekaj kil moram obtesat. Tako, da boš vedela, da nisi osamljena. Danes sem na sadju in prav paše po martinovanju. Pregrešila sem se samo s kozarčkom domačega. Ampak je tako pasal, da mi ni žal. LP

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

15. nov 2004 13:28

Pozdravljene, Nekako ne spravim vsega v red. Vsi so v službi in v šoli, jaz pa prekladam in perem cunje. Zebe me kot mačka, pa ne zaradi pomanjkanja hrane, ampak sprememba je bila prevelika. Sem slišala, da je bil med mojo odsotnostjo tudi sneg!! No, odločila sem se, da bo danes sadje, vendar do zdaj nisem še nič pojedla. Mogoče bom pa zdržala cel dan le ob vodi. Včeraj nisem utegnila več pisati, ker sem bila zelo utrujena in se mi je mudilo v posteljo. Danes pa naj napišem par stvari za katere se spomnim, da ste spraševale. Kadar je sadni dan, bi pojedle nekaj toplega: Torej v Rinini knjižici je kar par receptov, poleg kompota. Meni pa najbolj odgovarja pečeno sadje. Malo margarine in na krhlje narežem hruške, jabolka ali pa banane. Banane so res odlične!!! Na jabolka in hruške pa natresem še malo cimeta in se lepo je. Montignac je bil zame dolga leta zakon. Obstaja knjiga "Jem, torej hujšam" in cela filozofija temelji na ločevanju živil. To sploh ni dieta, je način prehranjevanja. Tega načina sem se držala skoraj štiri leta in potem "zabluzila". Popustile so mi vse zavore in nažirala sem se skoraj leto dni in pridobila vse odvečne kile. Nikakor pa se nisem mogla disciplinirati in se držati stare metode, zato sem se odločila za 3MD. Pri Montignacu je važno, da nikdar ne kombiniramo B z OH ali Š, dnevi niso pomembni in meni je odgovarjal ta način predvsem zaradi tega, ker sem lahko vedno jedla meso in solato ali zelenjavo. Proces hujšanja je razdeljen na dve stopnji in v prvi stopnji je režim bolj strog: prepovedana je bela moka, koruza, rdeča pesa, sladkarije (razen črne čokolade), alkohol in preveč mastno meso. Druga stopnja pa je bolj liberalna in dovoljuje pravzaprav vse, vendar so važne kombinacije živil. Ko bom zgubila odvečne kile nameravam jesti "po starem", torej meso in zelenjavo ali solato in seveda testenine brez mesa (dovoljen pa je sir). Toliko za zdaj, naj grem likat in kuhat. Adijo do večerja Marina5

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

15. nov 2004 15:49

Zdravo vsem! Pozdravček vsem novim. Kako ste kaj preživele ta dolgiiiii ponedeljek? Meni so se predavanja na faxu vlekla, kot še nikdar... Rožica, to kosilo je pa tipično nedeljsko, a ne? Tudi pri nas je to vsako nedeljo, vendar včeraj ni bilo in sem morala sama kuhati (starša sta bila na martinovem kosilu pri prijateljih) tako, da sem kuhala po liniji najmanjšega odpora(pražena zelenjava s sirom) sem računala s čim je zamazane najmanj posode (se pravi ena) in pri čem sem najhitreje konec. Veš, tudi jaz imam najraje Š dne. Tako težko se odločim, kaj bi jedla, ker imam zelo rada riž ter krompir (v solati ali pečenega), da ne govorim o koruzi... Marina5, kje si bila na dopustu (če ni skrivnost), da malo obudim spomine na morje... in tople dni, katere trenutno takooooo zeloooo pogrešam, da bi tudi sama najraje sedla na letalo in...(lepe sanje a ne...). Ti kar zavidam. Jaz bom pa še čakala kakšnih 7 mesecev . Lp, maychi Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 15. nov 2004 15:50:08

dramik  

član od: 9.11.2004

sporočila: 34

15. nov 2004 17:05

Hay Jaz pa imam sedaj eno težavo. Meni se je prebava totalno zaštekala. Kaj zdaj? Ima mogoče katera kakšen dober nasvet? Že zdaj hvala. Ne obupajte, pa kar tako naprej! LP Taja

saby  

član od: 13.11.2004

sporočila: 140

15. nov 2004 17:54

Helo! Kako ste? Jaz sem super, sem polna energije, danes je moj prvi dan in upam, da bom imela vsaj pol toliko energije še za naprej. Predavanja so mi minila kot bi pihnil, čeprav so trajala celih 7 ur. Zanima pa me, če mi lahko katera pove koliko obrokov dnevno imate oz če mi lahko katera napiše jedilnik kaj jeste za vse 3 dni? Imejte se ter zdržite!!! Naj pa povem, da mi ful pomaga forum in ve, ki me spodbujate!!! saby

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

15. nov 2004 18:29

Živjo! Dramik. O teh težavah smo že pisale, smo tudi imele takšne probleme. Na hitro: na tešče popij kozarec Donata ali kozarec mlačne vode+jabolčni kis+žlička medu. Suhe marelice, suhe slive(zvečer jih namoči v vodo, katero moraš tudi popiti), kislo zelje, kiwi... Saby,največ jedilnikov boš najdla na teh straneh: http://med.over.net/phorum/read.php?f=93&i=12487& Punce a še vstrajete pri trebušnjakih. Jaz še kar. Sama sebi ne morem verjet, od kot imam toliko volje za rekreiranje. Je nisem imela še nikoli toliko, kot je imam sedaj. Zanimivo. Pridne bodite še naprej in uživajte. Lp, maychi

agi  

član od: 8.11.2004

sporočila: 3

15. nov 2004 19:55

ojla punce, jest se že nekj časa nisem oglasila pa sm se dons odločila da vam mal pišem ker sm bla od zutrej na predavanjih do zdele in me križ ful boli, pa da sevede nebi misnle da sm se zgubila pa da nebi name pozabile!!! ja moja dieta: zdele trenutno držim sadni dan ker nism mela cajta it jest pa sm preživela ob 2h jabolkih, upam da mi bo ratal da se ne bom pregrešila. čez vikend je bil martinovo in sem se kar 2 dni pregrešila dons sm pa misnla da mam š dan ampak sem ugotovila da je sadni, ampk kul, tile sadni dnevi mi ponavadi ne uspevajo dons bom pa pomoje prvič zmagala!!! en tedn diete je za mano -2 kg upam da bo nasledn tedn tud kej tazga oz. da bo vsaj kej manj. 2303 a maš ti še za posodt une pilates vaje? sej jest bi si spekla cd pa ti ga nazaj pošlem, če je možno? oz če ima ktera druga ta cd z vajami a bi mi ga ktera posodila, sej ji vse nazaj pošlem????? 2303 kako kej dieta a gre dol? midve sva na isti dan začele, če se še spouneš? no uspešno izvajanje diete vam želim papa agi

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

15. nov 2004 21:38

Jaz sem 26.dan na dieti, uf bliža se dan X, vidim da sem med dvema drugima X. dnevoma. No moram vam povedat, da imam zadnji teden resne težave s prebavo, pa sem poskusila vse kar ste napisale, pa nič. Tako, da sem danes malo pospešila sem si pogrela Donat- fuj in fej, ampak sistem prične delovati. Če ne gre drugače meni pomaga dva deci jogurta pa donat čez. Glede sliv je pa tudi bistveno bolje če so pogrete zjutraj pa še kakšen Donat čez. Do danes se je vedno rešilo skozarcem donata, a v zadnjem tednu me tudi liter donata ni ponesel v WC. Tako da vam sporočim kako bo šlo jutri ko imam toplo suho sadje in donat- pol pa inventuro- upam da je ne bom preživela v WC. No imam pa velike težave s smrdečimi vetrovi, ki so prav moteči, mi katera zna pomagat pri tem?? Diete se še držim, sedmice spredaj še ne vidim, se mi zdi da ne gre nikamor, pa dobro da si pišem dnevnik ker konec koncev sem pa le eno kilo lažja kot prejšni teden, kar pomeni, da mora v sredo pogledat iz moje vage ena sedmica, po tem dnevu pa vodni dan.... strah me je.... Telovadim pa na Orbitreku ko nora, vsak dan več, ker imam že kondiciji sem se včeraj ustavila pri uri in štiridesetih minutah, pa pri 750 porabljenih kalorijah. Moram pa povedat da je bila to kazen za zmiksane maline z banano za zajtk in ostanek še za večerjo, ker so ble pa kisle ko vrisk je pa noter pristal še med. Pol sem si pa zbijala hrano ven.Se mi vedno bolj dozdeva da bom vsako kilo spotila ven iz sebe. Lepo se imejte in uživajte v tem, da tudi me enkrat hujšamo. mici_33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti