Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

9. nov 2004 22:36

Živijo Jaz sem približno 2 in pol meseca po dieti. Pritiska si nisem dala meriti ampak sem občutila, da imam nižjega. Kri pa mi je zdravnica pregledala (običajne zadeve ob priliki vnetega mehurja) pred dvemi tedni- je vse Bp. Mislim, da bom šla še en krog. Sploh ne morem "normalno" jest in živet, sem ves čas v paniki, da se bom eno jutro zbudila spet debela. Zdaj sem obsojena na večno tlako, kaj in koliko jesti. V petek ob 15 ih in 28 se začne prazna luna, pravijo da je tabol za "lunino hujšanje" . Bom dieto začela kar z vodnim dnevom. Sy čestitam! JOKL

druzabna  

član od: 5.11.2004

sporočila: 2

10. nov 2004 3:36

Lepo pozdravljene vse skupaj! Pisem prvic in predvsem se javljam zato, da cestitam vsem, ki ste zbrale dovolj volje in poguma, da ste se odlocile za dieto in jo tudi bolj ali manj uspesno izvajate! Tudi sama imam "tezavice" s prehranjevanjem. Nobene diete se mi ni tezko drzati (izvedla sem celo 21 dnevni post s sadnimi sokovi) ampak, ko nimam vec "pravil" za hrano zacnem basati vase vse kar mi pride pod roke! No, in sedaj iscem resitev za to..., da si popravim psihicen odnos do hrane;)... No, ker imam kar nekaj izkusenj s taksnimi in drugacnimi dietami bi rada delila svoje izkusnje z vami. Npr. nekje (ne vem vec niti kje sem to "pobrala") sem zvedela, da ledvice ne morejo "obdelati" vec kot 2 oz 3 dcl vode v 15 minutah (odvecna tekocina gre direktno v mehur- oz nekaj podobnega);) zato naj bi vodo (tekocine) konzumirali po pozirkih. Sama imam vedno pri sebi plastenko z vodo:)! Pa komentar za vodni dan... ce ze ne morete preziveti dneva z vodo pa poskusite s sveze stisnjenim sokom. Obvezno mora biti razrecen z vodo (1/3 stisnjenega soka in 2/3 vode) in obvezno popit po pozirkih. Druga stvar pa je telovadba s katero imam pa res zelo veliko izkusenj saj sem vec kot desetletje trenirala eno borilno vescino. Pri telovadbi moramo paziti, da imamo misice telesa uravnotezene. To pomeni, da npr. ce delamo trebusnjake moramo potem tudi obvezno narediti vaje za hrbtne misice! Hrbtne misice so - zaradi prsi - zelo pomembne za zenske. Tako, da, ko delamo trebusnjake se obvezno obrnemo se kontra in z dvigi jacamo hrbtne misice! Ti dve vaji se dobro dopolnjujeta v serijah. Poskusite;) No, zdaj sem pa ze malo "zabluzila":)... upam, da ste bile mojega mail-a vesele. Se enkrat VSE CESTITKE VSEM in le tako naprej! Drzim pesti za vse vas!!!! lep pozdrav, marjana

druzabna  

član od: 5.11.2004

sporočila: 2

10. nov 2004 3:37

Pa se nekaj, zasledila sem nekje na postih, da imate nekaksen CD za vaje Pilates. Zelo si jih zelim! Zato prosim... ce bi mi lahko sporocil kdo kako do njih. druzabna

lana  

član od: 28.12.2003

sporočila: 33

10. nov 2004 6:20

Tudi jaz si želim CD s temi vajami . Enkrat sem se žee javla pa me nobena ne šmirgla . Lepo bi prosla, da mi poveste kje bi jih lahko dobila anita tepeš

lara  

član od: 8.11.2004

sporočila: 18

10. nov 2004 8:36

Spoštovane sotrpinke in sotrpini ! Javljam se prvič, čeprav sem prebrala že skoraj vse strani foruma in iskala odgovore na svoja vprašanja. Danes je moj 10. dan in sem zelo ponosna nase, ker sem tako pridna in se držim te diete. Moje dosedanje izkušnje so take, da se vsake diete zelo ustrašim, ker sem se včasih kar dosti igrala s tem in sem nekoč padla v nezavest in si z dieto porušila ravnotežje v organizmu. Zato sem vsako dieto prebrala in se je ustrašila. Kile pa so se pridno nalagale, še bolj pospešeno pa, ko sem pred tremi leti nehala kaditi. Dolgo časa sem prebirala forume in preučevala dieto, predno sem se prepričala, da je ta dieta zdrava, da ne bom zbolela in da bom shujšala. Moram vam povedat, da sem vam zelo hvaležna, ker se brez vas in vaših izkušenj ne bi tako z zaupanjem lotila tega novega načina prehranjevanja. Je pa res, da se počutim brez energije, zebe me, bolijo me ledvica, a to je verjetno reakcija na nov način prehranjevanja. Pa še nekaj; nisem še pričela z gibanjem, kaj mi svetujete? Nisem ljubitelj fitnesa in podobnih zadev, mogoče kakšne vaje doma, sprehodi ? To zadošča? Toliko zaenkrat in hvala vsem in pa iskrene čestitke za vaše dosedanje uspehe in še za nadaljnje uspehe vam želim. Lep pozdrav Nataša lara

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

10. nov 2004 8:41

Jutro! Rožica, a si še živa, si preživela vodni dan? Jas sem takoooo ponosna nase, da ne morem povedati!! Kaj pa ti? Počutim se super, še najbolj pa zaradi tega, ker sem zdržala in to brez problemov!! Vse, ki vas je strah vodnega dne, poizkusite, ker boste sigurno zdržale. Samo ne smete se same sebi smiliti, pa bo! Naslednji dan pa vidite, da je bilo to res vredno!!! Sedajimam takšen zagon, da vam ne morem povedati. Imam občutek, da lahko premagam vse ovire. Lp, maychi

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

10. nov 2004 10:02

JuHUHUUUUUUU!!!!! Maychi, sem živa in zdrava, ter vsa lahkotna. Vodni dan je minil brez problemov, brez slabega počutja, tudi ledvica me niso bolele, kot je bilo nekje omenjeno. Mogoče bi lahko rekla, da se je proti večeru pojavil rahel glavobol. Naj se pohvalim, da se je zjutraj na tehtnici pokazala 6*. Kar nisem mogla verjet, ker se je v drugem mesecu številka le malokdaj spremenila. So pa cm pokazali svoje. V glavnem sem povsod izgubila še enkrat toliko, kot prvi mesec. Tako je v pasu vsega skupaj že 11 cm. Jaz sem fuuuuul hapy. Sy me veseli, da bomo vsaj me tri skupaj končale, če so že druge, kot izgleda obupale. Vsko jutro, ko pogledam na forum nas je več, doooobrooddošli vsi novi!!! Vstrajajte se izplača. Zdaj pa kuhat. Pripravila si bom govejo juho, Kuhano govedino in solato. Sem nekje prebrala, da ima goveje meso neke vrste sestavine, ki so dobre pri hujšanju predvsem jih portebijejo mišice, al nekaj takega. Ne me "kregat", če sem zabluzla. Maychi, kaj pa ti kuhaš? Lep romantičen dan vsem! Uživajte v plesu snežink. Pri nas je že vse belo, sneg se že prijemlje. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

moni_31  

član od: 4.11.2004

sporočila: 10

10. nov 2004 10:13

Pozdravljene, danes je moj 22.dan diete in -5,5 kg, sem kar zadovoljna, predvsem zato, ker nimam ravno občutka, da sem na dieti, jem lahko v bistvu vse, le paziš kateri dan in najboljše; ni se ti treba odpovedati sladkarijam. Lara, mislim, da je to dieta, ki ti ne bo povzročala težave, ne bi pa bilo slabo, če se posvetuješ še z svojim zdravnikom. Moje počutje je super, zdi se mi, da imam več energije in poleg tega, da sem bolj zadovoljna sama s sabo, se počutim dosti bolj vitalna. Neke posebne želje in veselja do telovadbe nimam, skušam pa to nadoknaditi z sprehodi in če je le možnost (čez vikend) s plavanjem. Imam pa nekaj vprašanj v zvezi z nevtralnimi živili; ali je res, da so nevtralna živila tudi vsi mehki in poltrdi siri z več kot 45 % maščobe v suhi snovi (npr bel paese, camembert, edamec, ementalec, gavda, ...)ter polnomastno mleko (kondenzirano mleko, kozje, ovčje,..), sladka smetana in vsi kisani mlečni izdelki (kislo mleko, kisla smetana, skuta,..) Nekje sem zasledila, da sem spadajo tudi (majhne količine, seveda!) vseh surovih in prekajenih mesnih izdelkov, npr. šunka, pršut, salame, prekajene ribe,.. Pa še vprašanje o alkoholu, je res, da je na beljakovinski dan dovoljen kozarec belega vina, jabolčnika, penine, rdečega vina ali sampanjca in na oh dan pivo ali kozarček aromatičnega vina? Glede na to, da se bližajo prazniki, bi bilo to dobro vedeti, da ne bomo preveč grešile. Torej, kaj menite ostali? lep dan vsem Moni

moni_31  

član od: 4.11.2004

sporočila: 10

10. nov 2004 10:13

Pozdravljene, danes je moj 22.dan diete in -5,5 kg, sem kar zadovoljna, predvsem zato, ker nimam ravno občutka, da sem na dieti, jem lahko v bistvu vse, le paziš kateri dan in najboljše; ni se ti treba odpovedati sladkarijam. Lara, mislim, da je to dieta, ki ti ne bo povzročala težave, ne bi pa bilo slabo, če se posvetuješ še z svojim zdravnikom. Moje počutje je super, zdi se mi, da imam več energije in poleg tega, da sem bolj zadovoljna sama s sabo, se počutim dosti bolj vitalna. Neke posebne želje in veselja do telovadbe nimam, skušam pa to nadoknaditi z sprehodi in če je le možnost (čez vikend) s plavanjem. Imam pa nekaj vprašanj v zvezi z nevtralnimi živili; ali je res, da so nevtralna živila tudi vsi mehki in poltrdi siri z več kot 45 % maščobe v suhi snovi (npr bel paese, camembert, edamec, ementalec, gavda, ...)ter polnomastno mleko (kondenzirano mleko, kozje, ovčje,..), sladka smetana in vsi kisani mlečni izdelki (kislo mleko, kisla smetana, skuta,..) Nekje sem zasledila, da sem spadajo tudi (majhne količine, seveda!) vseh surovih in prekajenih mesnih izdelkov, npr. šunka, pršut, salame, prekajene ribe,.. Pa še vprašanje o alkoholu, je res, da je na beljakovinski dan dovoljen kozarec belega vina, jabolčnika, penine, rdečega vina ali sampanjca in na oh dan pivo ali kozarček aromatičnega vina? Glede na to, da se bližajo prazniki, bi bilo to dobro vedeti, da ne bomo preveč grešile. Torej, kaj menite ostali? lep dan vsem Moni

neznan uporabnik

10. nov 2004 10:36

Pozdravljene! Najprej en prav topel pozdravček vsem novim. Čestitke Rožici in Majchi za preživeti vodni dan. Tudi moj prvi vodni dan se bliža, to bo v soboto, ste mi dale full motivacije. Če je vama uspelo, mora meni tudi!!! Glede nevtralnih živil in vinčka tudi mene zanima – a katera ve kaj več o tem? Družabna in Lana, vaje za pilates ima 2303, ki je tako prijazna, da mi jih bo poslala po pošti. Ker se nas je javilo veliko, je najbolj fer do nje, da ji vrnemo stroške pošiljanja, tako da smo se dogovorile, da bo vaje poslala po poštni nakaznici. Pošljita ji sporočilo s svojim poštnim naslovom v njeno beležko. 2303, upam da te nismo preveč okupirale in hvala še enkrat vnaprej! Kokos, jaz sem tut tak bošček kot ti, tudi jaz bi morala nasploh izgubit vsaj 30 kg!!! Zaenkrat imam s to dieto -6kg v 25 dneh, manjka mi samo par kg da bom imela 9* kilogramov – sploh se ne spomnim, kdaj sem imela nazadnje težo z dvomestno cifro, tako da se že zelo veselim! Upam, da bo vodni dan pomagal ... Pa obupat ne smemo!!! Lep pozdrav vsem skupaj, muci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti