Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

31. okt 2004 19:43

Živjo! Ja, jaz sem pa nova na forumu. Odločila sem se, da se pridružim vsem, ki se mučite z odpravo odvečnih kilogramov. Jaz sem pričela z dieto pred 14. dnevi in moram se pohvalit, da imam že 8 kg manj. Končno sem tudi prah z orbitreka obrisala in se spravila nanj. Moram priznati, da sem zelo ponosna nase. Imam pa kakšen dan hudo krizo, ko gledam kaj drugi jejo, a se premagam. Držim se strogo tistega kar je napisano za tisti dan ki je na vrsti. Imam knjigo 90-dnevna ločevalna dieta. Zdaj se moram samo še to prepričati, da začnem delati trebušnjake, sicer mi bo čez par mesecev koža kar vihrala okoli. Dajte mi malo spodbude, prosim!!! Ja, znebiti se moram vsaj trideset kilogramov!!! In jih seveda potem obdržati!!! Sicer bo to potem velika finančna kriza (beri prazna denarnica), saj si bom morala kupiti novo garderobo, a mislim da si bom to zaslužila. Čau čau kokos

aisha3012  

član od: 19.5.2004

sporočila: 41

31. okt 2004 20:08

evo tako, še en lep pozdrav od mene! tudi jaz sem bila pred nekaj meseci že tukaj, pa sem potem vse skupaj opustila iz takšnih in drugačnih razlogov. sem pa po enem mesecu zmernega držanja diete oklestila 5.5 kg (nisem prišla do vodnega dneva). sedaj se vračam na stara pota - želim izgubiti 6-8 kg, več ne potrebujem. če mi bo uspelo bom zelo, zelo zadovoljna, vrnila se bom namreč na kilažo iz srednje šole. imam pa nekaj vprašanj, za katera se več niti prav ne spomnim, ali sem dobila odgovore nanje že kdaj prej: - kako je s sladkanjem kave z natrenom? ali moram piti samo črno in grenko? oz z mlekom in grenko na B dan? - kako je s kislo smetano? - ali jeste na OH dan navadne testenine ali grahanmove, glede na to, da imajo navadne dodano jajce? - ali imate obroke zmeraj ob isti uri? - ali se držite tega, da pojeste zvečer enako kot za kosilo samo pol manj in brez kruha? - ali vedno jeste kos kruha zraven in po kosilu popijete juho? - ali vse jeste tole jedilno čokolado? tako, imam nekaj začetniških vprašanj, amapk tule se je populacija zeelo spremenila, pa iam morda kdo sedaj drugačne izkušnje in drugačne navade. zato bi vas res prosila, če mi lahko nekdo na teh nnekaj vprašanj odgovori? imam pa še eno vprašanje! nekaj je bilo govora o tejle fitnes žogi. Ker sem že prej razmišljala o nakupu le te, ali ve katera, kje se jo da dobit?? koliko stane in kje najdeš potem navodila za pravilno izvajanje? sem iz maribora. pa še nekaj. leots sem začela hoditi k jogi. prej sem bila nekako apriori proti, ker se mik je tdelo, da je to preveč povezano z religijo itd..., sedaj pa sem zelo, zelo zadovoljna. jo priporočam tudi ostalim, če le imate možnost. zaenkrat sicer še nisem dosledna, da bi jko izvajala doma, opazim pa učinke na pravilni drži, manj bolečin v hrbtenici, na splošno pa se zelo zelo razgibaš. z vsakim treningom bolj, zavestno lahko opazuješ učinke na sebi. nič, če katero o tem kaj zanima naj kr vpraša. punce zares vas vse občudujem! veliko sreče vam želim, bom pa vesela, če boste našli kako vzpodbudno besedo tudi zame! Tjaša

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

31. okt 2004 20:51

Živjo, Tjaša! Naj ti odgovorim na tvoja vprašanja, pač kakor se jaz držim: - za kavo uporabljam Natreen, mleka pa nikoli (čeprav ga zeeeeloooo pogrešam) - kisle smetane ne uporabljam (sicer je tudi prej nisem ne vem kako pogosto) - jaz jem navadne testenine, torej očitno takrat malo grešim če so res jajca notri - obroke nimam vedno ob isti uri - zvečer res pojem isto kot za kosilo samo pol manj in brez kruha kadar je pač tako predpisano - kruh ne jem vedno zraven, juho pa vedno popijem - jedilno čokolado sem prvič pozabila pojesti, zdaj pa sem jo že dvakrat, pa moram priznati, da jo sploh ni tako hudo pojesti No, pa veliko uspeha tudi tebi! Držim pesti tudi zate!!! Ja, veste jaz imam probleme tudi s ščitnico in mi teža ful skače (ponavadi booolj gor kot dol) in me ful skrbi, če mi bo poratalo potem težo obdržati!!! Lp kokos

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

1. nov 2004 8:17

Pozdrav dame, lepo da se nam malo pridružite. Jaz imam pa danes velikooo težavo. Boleti me je začel zob, kar pomeni, da sem morala začeti z antibiotikom, ki ga moj želčodec v normalnih prehrambenih razmerah ne prenaša najbolje. Jesti ga moram s parimi žlicami jogurta, ki ga pa nikjer ni. Ali ima katera kakšne izkušnje kako tole rešiti, sama sem se zaenkrat odločila, da bom vse delala isto, pa pač teh par žlic jogurta z nič maščobe dvakrat dnevno. JE TO HUD GREH??? Tjaša ti še jaz odgovorim: -kava- zjutraj enkrat en sladkor(moj izmerjeni jutranji sladkor pred dieto je nesramno nizek!!) pa mleko- ker brez pač ne gre, a to pomeni da pijem samo eno kavo- ostalo je zeleni čaj ali fermatee- ki zmanjša apetit. -kisla smetana- no ja baje je maščoba in grešiš- jaz jo dam malo žličko, ko si za obrok skuham gobovo juho s krompirjem, pa ne dodajam nobene moke in česa drugega in za celo družino dodam malo žličko kisle smetane. -testenine navadne- sploh nism pomislila -obroke se trudim imeti vsak dan ob isti uri -zvečer jem isto ali solato /npr.:namesto mesa eno jajce v solati/ -kruha ne jem nikoli, juho vedno -jedilno tudi še nisem, jem pa torto, ker sem ugotovila, da moraš dati vsake toliko časa telesu veliko kalorij da ne ugotovi, da hujšaš in ne vklopi alarma za ohranitev teže- beri zadnji Polet -drugače grem vsak drugi dan na orbitrek, na nizko stopnjo- maščobe porabim ene 400 kcal. Kokos veliko sreče in volje že zato, ker imaš obenem težave s šćitnico, verjamem, da je vse skupaj še težje. OISHA3012 Žoga je ortopedski pripomoček za otroke in se jo lahko kupi v vseh ortopedskih trgovinah, praviloma Trgovine s tehničnimi priopomočki. V Mariboru imaš Soča medico- Glavni trg. Cena je odvisna od velikosti od 2.000,00 do 4.700,00 tolarjev. Jaz imam danes sadje,je moj 12 dan in sem prilezla na -4 kg, a pot je še dolga. lp mici_33

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

1. nov 2004 9:14

Dobro jutro! Danes je pa že malo več obiska na forumu. Najprej vam dolgujem pojasnilo, tudi mi ne praznujemo teh praznikov, ampak vsi sorodniki pridejo vsko leto, kot je pač v navadi, na grobove. Ker so oddaljeni...se seveda oglasijo, dobimo se cela družina (5generacij), in čisto normalno je, da vsemu temu sledi polna miza. Ker je babica doma v hribih, kjer je kot v pravljici, imajo majhno pokopajišče okoli majhne cerkvice in je v navadi, da pridejo vsi okoliški kmetje in njihovi sorodniki dopoldan na pokopališče, kjer se opravi obred. Posledica tega je, da je to lepo družinsko srečanje. Tudi včeraj nisem praznovala dan reformacije, ampak sestričin rojstni dan. Aisha, res je da je že nešteto teh odgovorov na forumu, vendar vseeno: - kava obvezno z natrenom brez mleka - testenine navadne - obroki niso vedni ob isti uri - večerja ni enako kosilo ( mogoče kakšen sadež, solata,...odvisno od situacije in mojih želja, vedar vedno v sklopu dneva ) - kruha nikoli, juho včasih - Namesto čokolade za večerjo pač pecivo..... sladkarije po želji v omejenih količinah Želim ti veliko uspehov! Mici najprej zdravje. Mislim, da se ne boš zredila, če boš pojedla nekaj žličk jogurta. Jaz v takih situacijah vedno pomislim , kako bo potem po dieti, ko bom lahko jedla vse. Bom znala skombinirat hrani tako , da ne bo šlo kaj gor? Mislim, da je glavno, da ne pridobiš na teži in se pozdraviš, če pa bo poleg vsega še kakšna kilca manj pa tudi ne bo slabo. Kokos tud jaz mam probleme s to žlezo in zdravnik mi je rekel, da je ne smem preveč krivit za moje KG, res je da čisto nedolžna ni. Ker mi teža zelo niha in v zelo kratkem času pridobim veliko Kg vedno krivim Ščitnico, je pa tudi res, da če nebi ubogala signala jej verjetno ne bi bilo problema.... Človek se kar ne zaveda kako pomembna in vplivna na človeka kot celoto (fizično in psihično ) je ta majhna žleza. Predlagam, da se v tem času skušama čimbolj descplinirat, da bova lahko po dieti "normalno" jedle. Vidim, da nimam samo jaz takšnih problemov in verjamem, da nam bo skupaj uspelo. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

1. nov 2004 11:01

Živjo, naj še jaz odgovorim na vprašanja: - jaz ne uporabljam umetnih sladil, ker sem po njih bolj lačna kot po sladkorju (tud o tem sem nekje brala - z umetnimi sladili se naredi primanjklaj v telesu in potem podzavestno več ješ in učinek je ravno nasproten kot je pričakovano) - v prvi rundi sem uporabljala kar veliko kisle smetane, ker je kao nevtralno živilo, zdaj je ne uporabljam. Ni prepovedana. - obstajajo tudi bele testenine brez jajc. Jaz ponavadi jem takšne. - ponavadi imam obroke ob isti uri, vendar malo grešim, ker kosilo jem že ob 11ih (potem grem na vlak) in večerjo ob 20.30, ker takrat pridem domov. A ne gre drugače. - ponavadi ne gre, da bi jedla za večerjo pol manj istega kot za večerjo. Navadno je večerja drugačna. - če je možno, kruha ne jem zraven. Beljakovinskega dneva ne morem speljat brez kruha, ker skuta, sit, jajca itd ne gredo dol brez kruha. - jedilno čokolado jem, čeprav še vedno ne razumem, čemu je namenjena. Jaz jo jemljem kot obvezno sladkanje Danes sem opazila veliko odvečne kože na trebuhu. Trebuh mi je skoraj skopnel, koža pa je ostala. Trebušnjaki res pomagajo za utrditev mišic in da se kurijo maščobe. Sama jih ne delam z dvigovanjem trupa ali nog, le napenjam mišice. V neki reklami sem videla, da se ni treba mučiti z dvigovanjem, ker je dovolj samo napenjanje. Roke daš na trebuh, pripraviš se, da boš dvignil trup, napneš mišice in jih sprostiš. To delam, ko s sinom leživa v postelji in čakam, da bo zaspal. Treba je izrabiti čas, ni kaj Sy

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

1. nov 2004 12:35

SY koliko in v kolikem času si pa shujšala, da imaš višek kože?? LP mici_33

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

1. nov 2004 13:15

Pozdravljene! Sem čisto "sveža", pa me zanima, če je katera med vami že shujšala po 3MD in obdržala težo??? Meli

Zoya  

član od: 1.11.2004

sporočila: 2

1. nov 2004 13:43

tudi jaz sem nova...nekako se še lovim, čeprav imam pri sebi rinino knjižico. Imam pa 70kg, 171cm in bi rada zgubila nekje 10kg. No, danes je moj 1. dan ker sem hotela začet z novim mesecem, pa poglej ga zlomka, še ponedeljek je;)). Torej, kikis upam, da se bova podpirali. Veliko sreče vsem, pa polno uspehov.Se slišimo pupce Zoya

aisha3012  

član od: 19.5.2004

sporočila: 41

1. nov 2004 16:44

dan! tudi meni je danes prvi dan, ampak sem že enkrat prej začela, pa potem odnehala. moj uspeh je bil -5.5kg v manj kot mesecu dni. Ok, torej vse se izogibate kruhu, torej se bom jaz tudi :) razen na beljakovinski dan, takrat se mi zdi, da moram, ker sem drugače preveč lačna. sicer pa jem zares zdrav kruh, narejen iz posebne moke, ki ni industrijsko predelana, nima škroba, tako da.... meli nekaj punc je tukaj, ki so zaključile tole in težo tudi obdržale, res pa je da potem ne smeš nazaj na stari način prehranjevanja. hvala za namige o žogi.... se tipkamo! pa novim uspehom naproti seveda!!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti