Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

27. okt 2004 15:23

Hy! To je ena korenina. Najbolje bi bilo, če si pogledaš v kakšno knjigo o zdravilnih rastlinah. Ne vem kako bi ti bolje razložila. Vprašaj v lekarni, samo ne verjamem da ga imajo. Pri nas ga nakoplje oče in pusuši, ter shrane za zimo. Mislim da celo nekaj o njem piše v knjigi "Iz božje lekarne". Pa ne me zdaj za besedo vzet, ker je nimam pri roki ti ne morem zagotovo povedat. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

densy  

član od: 26.10.2004

sporočila: 2

27. okt 2004 16:11

glede alkohola me je to zanimal, k če sedaj začnem z dieto bom končala šele januarja.. vmes je pa še novo leto densy

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

27. okt 2004 17:31

Maychi te ure so tudi zelo poceni, zadnjič v eni rekalmi na dom po 5.000,00, a ni njih ni tistega kar sem ti zgoraj naštela- je le utrip. Polar je cena sedaj na koncu leta dobiš A5 v kakšni akciji za 20.000,00. Je pa tudi A3, ki je cenejši. Lahko jutri preverim točne cene, a zadnji ki sem ga gledala je bil s kodiranim pasom(pomembno pri špotrih ko je več ljudi- maraton- da ne dobiva signale od drugega tekača), pa sam izračuna tvoje sposobnosti no je cena okoli 33.000,00 tolarjev. Glede na to kako se z njim izogneš pretiranemu naporu srca- mislim da ni hudo veliko. Za primer vzamem tiste tbl zgoraj, ko je škatla 15.000,00 pa jih poješ. No ja saj vsaka si kaj privošči, odvisno kaj se ti zdi trenutno najbolj pomembno. Jamie0 za tablete moraš imeti BMI preko 33, kar sem prepričana da ga ti nimaš. Bo treba delat. Glede Hrvaške, tam lahko kupite za denar kar vam srce poželi v lekarni. Voltaren so enkrat kupovali na tone, jaz sem šla enkrat po neke tbl proti bolečinam- trzala mi je veka trid dni, da nisem nič videla- no in so mi dali dvojne zdravila s kvadratkom (prepoved vožnje motornih vozil). Prideš, poveš kaj želiš in ni problema. Če misliš da res rabiš kupi, ampak vseeno si že probala Metabolan, ki je cena nekje okoli 5.000,00? LP mici_33

petra1  

član od: 8.4.2002

sporočila: 11

27. okt 2004 20:19

Me veseli, da sem vsaj dvema ze dala voljo do trebusnjakov. No sej ostale bodo tud zacele, ko bodo sebe prepricale, pa po desetih trebusnjakih ugotovile, da to sploh ni tako slabo. Evo, zdele jih je zame na vrst 100, pol pa pod tus pa lahko noc Petra petra1

mija 26  

član od: 26.10.2004

sporočila: 4

27. okt 2004 23:22

petra1 - tale stvar s trebusnjaki je prav huda! jaz sem se navadila, da ko lezim pred televizijo (kar je pogosta tezava), kar avtomatsko zacnem noge dvigovat in pol se trebusnjake delam. ampak ne tok veliko, ker kavc pac ni primerna podlaga za hrbtenico, hehe. ampak vazn je, da migamo. je pa dobro, da vsak dan vsaj malo hodis, vsaj pol ure do 45 minut, je za srce dobro. ej, tale forum mi prav pase brat za duso, sem kar dobila ful volje za hujsat. hvala vsem, ki se redno javljate in nam dajete pozitivne misli. lahko nocko mija 26

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

28. okt 2004 8:40

Dobro jutro vsem, Najprej odgovor JamieO in ostalim interesentkam glede tablet. Jemala jih je moja znanka in vazno je, da gres k zdravniku, ki ugotovi, da bo nase telo to preneslo. Zaradi Reductil tablet je bilo pred leti v Nemciji veliko sranje. Ena zenska je celo umrla in sicer so ji odpovedala ledvica. Glede na to, da se imam prevec rada si teh tabled ne bi upala jemati. Pred leti sem jih dobila tablico ravno od prej omenjene znanke in apetit me je zares minil tako, da morajo biti ucinkovite, vendar dekleta, pojdite k zdravniku!!! Vcasih sem z viska pogledala na tiste, ki imajo konfekcijsko stevilko pod 44 (sama imam pri 178 cm konfekcijo 44 zgoraj in 46-48 spodaj) in hujsajo in si mislila, le kaj ti je treba. Kar dolgo sem rabila, da sem ugotovila, da ni vazna konfekcijska stevilka ali kilaza - vazno je pocutje. To sem koncno dojela, prej pa sem mislila, da se drugi z mene norca delajo. Dvomim pa, da zdravnik to gleda tako, mislim, da gleda le na to koliko prekomerna teza ogroza zdravje. Rozica in maychi, hvala za nasvete. Saj res, kislo zelje - na tega sem cisto pozabila. Nekaj bo ze prijelo, ni hudir. Ja Petra, samo malo navdusenja je treba in seveda discipline, da ne bom spet po enem mesecu obupala. Lars, upam da imas prav, saj jih je veliko lazje delati. Vceraj zvecer sem jih naredila 2x20 in danes zjutraj 20, resno pa se bojim, da nekaj delam narobe, ker je tako lahko. Sicer sem po 20 ponovitvah obcutila misice, ni pa tistega "musklfibra" ki sem ga imela ponavadi ko sem garala na star nacin. Doma sem sama in kljub temu, da dezuje grem zdajle na en lep sprehod. Pridne bodite in se enkrat hvala za vse nasvete in vzpodbudo. Kako gre ze tista: Prijatelj v nesreci ne pociva sam :o)) Marina5

juhica  

član od: 2.6.2004

sporočila: 53

28. okt 2004 8:48

Pozitivne misli: 1.Naše duše niso debele,vse so idealne in vsaka ima svoj pogled na ideal.Naj naša duša zmaga nad fizično voljo telesa.Ko doseže svoj "ideal" je duša SREČNA. 2.Na voljo imamo le eno telo,dajmo si priložnost,da nam bo služilo,kot si mi želimo. 3.Jemo da živimo,ne živimo da jemo. 4.Vsak dan si povejmo,da se imamo radi in bodimo ponosni nase,ker stopamo po poti spremembe. 5.Ob vsakem (za nas) večjim uspehom se obvezno nagradimo. 6.Ena zgubljena bitka,ne pomeni zgubljene vojne. 7.Imejmo se radi,ljubezen je najboljša vzpodbuda,pri vsem česar se lotimo. 8.Vsak dan se za trenutek umaknimo od vrveža,zaprimo oči,globoko vzdihnemo in si ponavljamo pozitivno misel(uspevam,zmagujem,rada se imam,...). Če vam bo le ena napisanih misli pomagala,da bo vaš dan lepši,sem srečna. CARPE DIEM Klavdija Juhica

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

28. okt 2004 8:57

Juhica tole si pa tako lepo napisala, svaka čast! Jaz imam pa take probleme s to dieto, da je kr groza! Začela sem "spet" hoditi v šolo in imam predavanja takoj po službi vsak dan do 7 zvečer in ne vem kako se naj prehranjujem, edino vmes med službo in predavanji imam 20 minut časa. Zdle sem ene par dni po cel dan nič konkretno jedla, komaj zvečer ko sem prišla domov in VEM, da to ni vredu, ne vem pa kaj naj naredim. A imate kakšne predloge? Hvala že vnaprej! Barbolinka

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

28. okt 2004 9:35

Marina5, saj je boljše, da po trebušnjakih nimaš "musklfibra". Če ga imaš, potem ne moreš telovadit in tako se izgubi ves učinek pretiranih naporov. Verjemi, da so taki (kratki) trebušnjaki veliko bolj zdravi za hrbtenico. in učinek je, čeprav ga ne v trenutku opaziš ali občutiš. Počasi se daleč pride. Sem pa jaz provala tisto kolesce, ki so ga ponujali tudi v TOP-SHOPu (kupila pa sem ga v Palmanovi za 6 EUR). Res je stvarca zelo učinkovita. Prvič sem naredila kakih 20 ponovitev - mala malca. Naslednji dan je bilo pa hudo. Me je vse bolelo, kot da bi delala ne vem koliko trebušnjakov. Ja seveda, en teden sem hodila okoli kot robot in niti pomislila nisem na kako telovadbo. Suzana

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

28. okt 2004 11:06

ŽIVIO! Vidim da ste vse pridne in delate trebušnjake. Tudi mene ste navdušile, čeprav jih še nisem pričela delat, pa razmišljam o tem. Je pa tudi nekaj. :) :))) Zdaj pa resno, odločila sem se, da jih tudi jaz pričnem daelat, ko bo moje periode konec, ker me trenutno zelo boli vse, pa še krči.... No hvala bogu, da nimam apetita ali pa "zluštanosti". Verjetno bo bolje če pričnem z lahkimi vajami. V planu sem imela z rekreacijo in oblikovanjem telesa pričeti po končani dieti, ker si nebi rada preveč močno oblikovala mišic, ki so na določenih mestih že zdaj močne (predvsem noge, dolga leta sem namreč trenirala alpsko smučanje, do poškodbe noge, ki je popolnoma spremenila moj način življenja, kar se tiče rakreacije. Ker nisem mogla, kar lep čas dobro hodit kaj šele kaj drugega sem se kar malo privadila lenarit, zdj že več let iščem tisti pravi ritem rekreacije, pa mi ne uspeva. Držim se teden, dva potem pa pride kaj vmes..... To pa je tako vsem znano.) Barbolinka ti pa kar ne obupaj. Tudi ostali imamo obveznosti služba, šola, seminarji,... Jaz problem rešujem tako, da vzamem sabo kosilo in seveda sadje. Torej kosilo pojej v službi za predavanje pa si vzemi zraven kakšne riževe vaflje, prepečenec,sojin hamburger..... Če boš jedla v zmernih količinah bodo kilogrami kopneli tudi, če ne boš jedla kosilo=večerja. Jaz že dolgo ne jem tako. Velikokrat pa tudi za večerjo pojem kakšen sadež, ker se mi ne zdi primerno med ljudmi s kakšno posodico uletet. Sem pač malo sramežljiva kar se tega tiče. Že ob semi miseli na to kako bi me gledali me spreletava srh. Mogoče ti bi lahko še SY dala kakšen nasvet, tudi ona hodi na faks in se ubada z enakim problemom. A je opazovala katera lunin mrk danes zjutraj? Pri nas se zaradi oblakov na žalost ni videl. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti