Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

25. okt 2004 11:02

Dobro jutro! Danes sem pa sama na sebe jezna! Včeraj bi po pravem morala imeti Š dan, jaz sem pa usekala beljakovinski dan! Pa grešila sem poleg tega to, da sem jedla SLADOLED! Prav groza me je! Tako, da sem sklenila, da bom danes imela sadni dan. Kaj pravite punce a je to vredu ali ne? Barbolinka

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

25. okt 2004 14:25

Zivjo, punce! Vidim, da me nekatere malo pogresate, lepo . Najbrz vas zanima kaj se dogaaja, ko se 3MD zakljuci, a ne? No, zadeva je taka, vsaj pri meni: vecinoma se skusam drzati locevanja hrane v istem obroku. To pa ima za posledico, da me cez kaksno uro zamika pojesti kaj drugacnega in vcasih zato pojem potem tudi nedovoljeno kombinacijo kot je npr. mlecni riz ali mlecni gres. Dopoldne jem isto kot med 3MD, to se pravi: sadje do 12:00, potem navalim na kosilo, ki je narejeno po 3MD, doma pa jem nekaj drugega. Pa se po tisti vecerji doma kasneje kaj pojem. No, cez vikend se teh pravil drzim bolj slabo, ze zaradi druzabnih vzrokov. Nekako mi lezi 1x na teden vitaminski dan (brez tega si v strahu, da se ne bi pocasi zacela rediti, ne upam vec biti). Skratka, na zalost ni ne duha ne sluha o kaksni spremembi metabolizma. jem zagotov manj kot prej, vsekakor pa se telo oz. moji mozgani v teh treh mesecih niso navadili na to, da se B in Oh locujejo. Ce bi se spustila iz vajeti, bi z veseljem jedla po starem. Locujem tako samo zato, ker vem, da MORAM. No, pa slej ko prej si je treba priznati, da se bo poleg gibanja potrebno v smislu locevanja zivil prehranjevati tako rekoc celo zivljenje, sicer bo ali potrebna spet stroga 3MD ali pa lov na kaksno novo dieto. Po uradnem prenehanju 3MD priporocam tehtanje 1x tedensko. Ce ugotovite, da se je teza po npr. 1 mesecu povecala za 2 kg, ( ker ste jedli kot pred 3MD) je treba nemudoma stopiti v akcijo in pac spet kaksen teden jesti po 3MD, dokler nista tista 2 kg proc. Nikar pa ne cakajte na jutri oz. si ne govorite, jutri zacnem spet paziti, ker se ta jutri utegne pomikati cedalje globje v prihodnost. Upam, da ste vse, ki ste na forumu, zadovoljne s svojo dinamiko izgubljanja teze. JamieO

Strupek  

član od: 11.10.2004

sporočila: 12

25. okt 2004 14:42

žIVIJO! Ja Mici_33, sva pa res v isti ritem padle. Lepo, da imaš enga ob sebi, pa je kuj lažje. Jaz sem pa donc imela svinjsko ribico, pa solato, pa mal čiste juhe za na konc. Je zeloooo pasalo po včerajšnem sadnem dnevu. Zaenkrat se lepo prebijam naprej brez pregreh, vagam se pa 13.11. Sm rekla, da prej ne. Tako, dnevi mi pa kar hitro minevajo in sm ugotovila, da bo kmalu 14 dni, odkar sem začela. Upam, da bo šlo tako tudi naprej. Lp. Strupek

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

25. okt 2004 18:49

Hoj, Strupek, a že toliko časa vztrajaš? Lepo, meni se tudi fino zdi, če s kom kakšno rečeš o jedilniku. Malo grešila pri večerji, namesto lososa za kosilo sem zeleno solato in dve jajci- nič drugega. Sedaj pa likanje in potem orbitrek. Koliko kg si se pa namenila izgubiti in koliko ti uspeva? Ah ja ne tehtaš se, imaš kakšno drugo "mero"? Jaz imam npr..prstane- koliko so ohlapni in na kateri prst gredo, ker so iz srednjih pri pridobivanju teže prišli na prstance bi bilo fino če bi šli nazaj. Lep večer mici_33

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. okt 2004 19:11

Ojla! Malo sem prebirala prve strani tega foruma, zato verjetno ne bom preveč aktualna, ampak vseeno, mogoče bo komu pomagalo:) Sama sicer nikoli nisem imela kakih večjih problemov s kilogrami (njaveč sem imela 57kg pri 168 cm) in imam tudi kar rada šport, ampak mogoče bi to pomagalo komu, ki je malo manj srečen... Imam prijateljico, ki je ravnokar končala dieto pod zdravniškim vodstvom in shujšala za 20 kg! Tako da, če je res zelo preveč, se mogoče splača obiskat zdravnika - ni tako drag kot razni motivatorji ipd. in je neka garancija, da je vsaj kolikor toliko zdravo in da se ne bo sprevrglo v anoreksijo, kar je še hujše. Druga stvar, ki bi vam jo pa rada povedala, pa je, da se vam ni treba nikoli nič sramovati ne kg, ne tega, da ste na dieti, tudi "suhci" vas imamo radi take, kot ste! In vas spoštujemo v vaši vztrajnosti in boju in držimo pesti za vas. Sama sem sicer samo enkrat v življenju zavestno hujšala, ko sem morala izgubiti 2 kili zaradi akrobatskega rokenrola, tako da se o dietah ne bi delala pametne - takrat nisem imela nobene diete, samo malo manjše večerje, pa treningi in ni bilo problemov:) Nekoč pa sem bila na neki dieti zaradi premalo železa, da bi se telo naučilo absorbirat ga in sem bila lačna ko hudič, sem pa zdržala (in tudi shujšala na 52kg, čeprav ne namenoma). Mislim, da je bila zelo podobna tisti iz kliničnega centra, kjer je ogromno mesa in jajc, jaz sem ga seveda vsega pojedla, saj mi je bilo že to premalo. In vem, da zaradi hujšanja gotovo ne bi vztrajala, ampak tistih ogabnih tablet pa res nisem več hotela jest, rajši 14 dni potrpim:) Tako da odkrito priznam, da nimam pojma o hujšanju. Kljub moji neizkušenosti pa mogoče še kaka ideja za konec, za tiste, ki boste dieto že končale, pa bi želele težko pridobljeno težo obdržati. naredite si stvari čim bolj vsakdanje izvedljivae - diete to navadno niso, jabolka in pol glave zelja v službi, pa je:) Ni si treba vzet časa za rekreacijo posebej, vključite jo v kaj drugega, npr: se s kolesom ali poleti z rolerji pripeljite v službo ali pa pojdite peš, če je dovolj blizu. Tako se vam ni treba posebej popoldne spravit še rekreirat, kar je gotovo težko spravit kamorkoli... Ali pa če morate nekaj nujno naredit in ste zaspane, si naredite bolj grenko vročo čokolado z mali instant kave (če koga zanima recept, naj pove) in naredite 10 sklec namesto ene kalorijske bombe, zbudiš se še boljše, pretegneš kosti in je super. Pa mejte vedno kako zdravo hrano v bližini, če noro zapaše sladkarija, si jo seveda privoščite, ampak kadar bi pa človek samo nekaj jedel, je to lahko tudi sadje in zelenjava ali sendvič, ni treba,d aje čokoladna torta:) Pa poleti se ne samo sončit, plavajte do kakega svetilnika, otoka, potapljajte se z otroki, itd... Tako človek sploh ne opazi, da miga:) Kar se tiče hujšanja pa samo to, da ne čakajte na to, da boste lahko oblekle tisto oprijeto oblekico in zažarele v njej, pred tem pa se skrivate v prevelikih puloverjih! Če že prej oblečete kako malce tesno majico, vsaj za doma, se boste počutile seksi že zdaj, pa tudi mož/fant bo ves srečen in na ta način lahko tudi marsikatero kilo zgubiš - preverjeno:) Še ena stavar, ki ima po mojem velik vpliv pa je količina spanja. Sama sem bolj hiperenergetično bitjece in res spim precej premalo, verjetno pa sem tudi zato bolj suha (54 kg). Ampak lahko pazite, da ne spite, dremljete in počivate preveč. To poleni telo, da počasneje presnavlja. Ne mene posnemat, ampak najdite zdravo mero:) Jaz probam vsake tok časa svoje krilce iz OŠ in če so mi čisto prav, sem pomirjena, če pa ne, pa par dni mal pazim, tako sproti. Pa enkrat na leto shujšam na 52 kg, res pa je, da večinoma nenamerno, na morju, kjer skoz furjam okoli:) (Obožujem morje in plavanje). Če imate mogoče kake take cote, jih vsake toliko probajte in takoj ukrepajte, je ful lažje, se mi zdi... Pa za lubija ste gotovo lepe že zdaj! To kar naprej poslušam od fantov, kako jim je hudo, kadar deklice hujšajo in so nesamozavestne in jih ne morejo prepričat, da so jim všeč (tudi) take! Fantje majo radi mal širše ritke in prsi! Lepo ob kaki glasbi zamigajte z vsem kar imate (lahko nalahko tudi ob pijači v lokalu) in se boste ve počutle boljše, on tudi, pa še kile bojo šle hitreje dol. Ne mi zamerit, sem se malo razpisala, pa čeprav o tem nimam pojma, ampak včasih komu pride prav še pogled z druge strani. Upam,d abo kateri kaj pomagalo in vso srečo! Držim peti za vas! Veri

juhica  

član od: 2.6.2004

sporočila: 53

25. okt 2004 19:43

Pozdravček vsem! Sama sem stara hujšarica,tudi tukaj sem se že trudila,pisala vsak dan,čutila da je to dieta,s katero bom zmagala..pa meni na žalost ni šlo..Končno sem zbrala voljo in pogum,obiskala zdravnika in se tam skor zjokala nad svojimi neuspelimi poizkusi.Zdaj jemljem tablete Reductil,ki zavirajo apetit in težko pojem že eno celo žemljico:) Pa se sprašujem je to nardila moja psiha al so res tablete tok dobre.Jemljem jih že cel teden in zjutraj vzamem eno in se ob 11h posilim da pojem en jogurt,potem čez dan toplo zelenjavno juhico in okoli šestih pa kako polnozrnato žemljico.Kar veliko tudi spijem(navadne vode).Moj namen ni reklama za tablete..Sama že celo življenje hujšam in vem kaj je jojo efekt.Vem kako težko se je opirati hrani,zato vam le iz svojih izkušenj lahko povem,da so omenjene tablete tisto kar dolgoletna hujšarica rabi:) Meni bo z njimi uspelo,saj prvič v življenju ne jem veliko,pa nisem lačna. Tablete se dobi le na recept,stanejo pa malo manj kot 16.000 sit.Ja,saj so drage,ampak drage moje prihranile boste pri hrani:) Moj mož je takoj zračunal,ko je videl recept za 10x,da je 160.000sit kar nekaj.Ampak je takoj pristavil,da če mi bo pomagalo,je vredno. Se oglasim čez tri tedne,ko se bom prvič stehtala:)Če pa koga kaj zanima naj kar vpraša:)) Juhica

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

25. okt 2004 20:43

Ojla punce! Danes je bil spet en prečudovit dan, ki sem ga preživela na zraku in je blo ful fajn; sem šla na bližnji hrib z mojim kužijem; kljub temu, da sem imela 2. vodni dan. Zdržala sem ga z lahkoto, saj sem domov prišla šele okoli 18h, potem sem se pa k likanju spravila, pa dve žehti oprala; zdaj pa mal vas berem. Veri, to si pa fajn napisala, čeprav ti diete niso ravno domače. Se vidi, da imaš zdrav odnos do svojega telesa, da reagiraš, ko je to potrebno. Važno je, da se vzdržuje neko ravnovesje, da teža niha okrog 2 kg. Tudi jaz težo zmorem obdržati, le kilograme mi je težje izgubiti. Čeprav morem reči, da ta dieta res deluje, če se je v osnovi držiš, z majhnimi odkloni. Juhica, za te tablete sem že slišala, vendar nisem pristaš kemije. Vem, da pomagajo. Poleti, ko sem bila na počitnicah na Pagu, smo obiskali neke znance. Znanka in njen mož sta oba uporabljala te tablete in res menda zmanjšajo apetit, tam jih dobiš celo brez recepta ( na Hrvaškem). Oba sta lepo shujšala, ukvarjata se tudi s športom. Samo, da ne boš pretiravala; res je mogoče, da ne čutiš apetita, vendar, glede na opisano ne poješ čez dan prav veliko ( okrog 500kcal); zdrava dieta naj bi vsebovala okrog najmanj 1200 kcal dnevno. Glede oblačil, se pa strinjam z Veri. Jaz dam nase raje nekaj bolj oprijetega, ker se mi zdi, da je silhueta lepša, kot, da bi imela na sebi razvlečena oblačila. Ko kupujem oblačila, kupim bolj oprijeta, ker sem trenutno v procesu hujšanja in vem, da mi bodo kmalu ohlapna. Res pa je, da ni fajn kupovati "na kredit", če nimaš namena izgubiti kilogramov. Sama na sebi rada poudarim tisto kar se mi zdi estetsko; moj zgornji del je kar vitek ( št. 40), tako, da rada oblečem kako lepo oprijeto majico; spodnji del pa imam bolj poln; imam večjo rito in bolj močna stegna ( št 42-44), zato prisegam na ravno ali zvonec krojene hlače v temnih barvah. Tiste, ki imate lepše noge in vas je zgoraj malo več, pa lahko pokažete noge ( kako bi jih jaz rada kdaj), za zgornje dele pa vzemite bolj temnejše barve, pa bo. Se mi zdi, da če se dobro počutiš v oblačilih, to tudi kažeš s samozavestjo. Meni se pozna, da se počutim bolj privlačno in tudi deluje. Od kar sem na dieti, se je zame zanimalo kar nekaj fantov, prej pa nobenega nikjer. Sexy si lahko tudi z nekaj odvečnimi kilogrami, važno je, kako jih znaš nositi. Zato punce ( in fant)veliko pozitivne naravnanosti, veliko aktivnosti, da je dan čimbolj zapolnjen, pa ne bo časa mislit na hrano. Pridni bodte!

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

25. okt 2004 23:33

Čer punce in moški predstavnik, Prav prijetno je prebirat vaše pisanje. Me veseli, da ste pridne. Sama sem kar parkrat grešila, danes pa sem si privoščila nove hlače. Številko manjše. Res je lep občutek. Še vedno pa je moj cilj obleči najbolj ozke kavbojke, ki pa jih raje ne pomerjam, ker potem nisem najboljše volje. Ampak prepričana sem, da jih bom okoli novega leta oblekla. Mici_33 kar tako naprej. Za vzgled si mi. Tudi ti si pridna strupek in vsaka ti čast. Barbolinka, nikar se ne sekiraj, če si se pregrešila. Nekatere imajo močnejšo voljo, druge pač za spoznanje šibkejšo. Menim, da če se naslednji dan spraviš v 3MD tirnice, ni tako hudo. Le da hrana ne potegne dan za dnem, potem je pa res kriza. Slončica, čestitam ti za prestani 2.vodni dan!!! Koliko si že zgubila? JamieO, hvala za nasvet. Mene strašno skrbi, da se ne bi po zaključku 3MD preveč zredila in upam, da bom uspela obdržati navade, ki jih predpisuje trenutna dieta. Veri, srečnica :o), pozdravljena med nami, ki se trudimo zgubiti odvečne kile. Res je, tudi sama sem to ugotovila, gibanje je rešitev in pa pravočasna reakcija, če človek pridobi kilo ali pa dve. Vso teorijo obvladam, vendar mi to kaj malo pomaga. Ljudje smo pač različni in sama sem tvoje popolno nasprotje. Če se le da se umirim in pri meni ni sledu o kakšni hiperaktivnosti. Ta presneta lenoba! Pa poleti še nekako gre, tukaj je kolo in rolerji in tudi hodim zelo rada. Popolnoma drugače pa je ko se večeri daljšajo in si privoščim miren večer in seveda potem paše kaj prigriznit. Vem, vem, to je katastrofa in kljub vsemu zelo uživam v takšnih grdih razvadah. Sicer pa hvala za spodbudne besede in želim ti, da bi ostala še naprej vitka in zadovoljna. Juhica, Reductil jemlješ? Hja, sama tablet nikdar ne bi jemala, razen, če bi bilo to potrebno iz zdravstvenih razlogov. Želim ti, da bi ti uspelu shujšati in težo obdržati tudi ko boš prenehala s tabletami. Veliko sreče in privoščim ti vsako kilo manj :o)!! Danes sem skuhala ričet in sploh si nisem mislila, da je lahko tako dober brez suhega mesa in juhe v katerem se je meso kuhalo. Odličen je bil in verjetno sem ga pojedla preveč :o). Jutri pa si bom spekla omlete z gobami, za večerjo pa še ne vem. Verjetno pa ne bom nič sladkega, razen čokolade, ker sem v petek tolikoooooo jedla. Ostanite še naprej tako pridne. LP Marina5

Strupek  

član od: 11.10.2004

sporočila: 12

26. okt 2004 8:32

Ojla. Ja mici_33, res se ne vagam, ker se bojim, da mi bo to vzelo voljo. Zaenkrat pa še nisem opazila kašnih sprememb. Začela sem z 70 kg, moj cilj pa je čimbolj obdržati kile, ki jih bom pridobila s to dieto. Zato sedaj resno poizkušam, da se bom čimmanjkrat pregrešila, če sem si že to zadala. Jaz bom pa jutr imela OH dan, pa mam makaronov že dost zaenkrat. Marina5 , kako pa ti narediš te omlete? Gobice imam ful rada. Danes bom za kosilo jedla zelejnavno juho, drugi pa bodo še navadne omlete, jaz jih ne bom. Pri meni je pa glede kil tako. Jaz se sama ne počutim najbolje, ko mi skoraj vsak, ki me vidi, reče, da sem se zredila. Pa kaj, vsak svoje nosimo, a ne?! No, pa sem se vseeno odločila, da mal delam na tem. Tako rada bi kaj oblekla, kar imam v omari, pa nekako ne gre več name. Sicer pa nikoli nisem bila suha, le malo manj okrogla. Z izgubljenimi kilami bi predvsem rada pridobila nazaj malo svoje samozavesti, saj hujšam zaradi sebe in ne zaradi drugih. Ja, najprej moramo kile izgubiti, da se bomo potem ubadale s tem, kako pridobljeno težo ohraniti. Lepo se imejte. Čao Strupek

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

26. okt 2004 9:48

Ja Strupek res je fino, ko koga srečaš, pa te premeri od glave do pete in nazaj,pol pa pade komentar, a si se ti malo zredila... BUUUUUU, ko da ne vidiš to po tistih ta lepih hlačah, k jih več na rit ne spraviš al pa dihat ne morš u njih. No ja me smo se podale v boj.. gremo dalje!!! Ugotovila sem, da mi gre skozi dan veliko lažje, če pijem vodo z limono, ne vem zakaj- če katera zna razložiti? Tablete, no ja, ne vem, mogoče zadnja faza. Če prav vem pridejo te tablete pri BMI nad 32. In zaželjeno je da najprej sam shujšaš par kg in potem greš na tablete. Sama pijem čaj za hujšanje enkrat na dan, pa če je res kriza vzamem Metabolan, je že katera poskusila? Ja pa še nekaj je: na Orbitreku imam vedno Polar, kar pomeni, da spremljam utrip in da delam deset minut do 120 pulza, deset minut do 130, dvajset minut do 140 in nato spet deset minut do 130 in se ohlajem deset minut pod 100 pulza. Moram vam povedati, da sem se včeraj morala veliko bolj truditi, ker mi pulz ne nareste več ob vsaki obremenitvi- veliko več dela je potrebnega za isti pulz. No če katero zanima naj kar vpraša. Toliko za danes, jem pa pečeno zelje s pečenim krompirjem. LP mici_33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti