Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

blažka  

član od: 19.7.2004

sporočila: 24

22. okt 2004 21:03

Okidoki nisem zamerila, ampak sem vesela, da zvem kaj novega. Verjetno so podatki iz knjig bolj točni. Važna je vztrajnost! Lp,A

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

23. okt 2004 12:34

Jst imam pa danes vodo. Kupila sm vodni filter Brita. A že kdo pozna to? Pri nas imamo zelo slabo vodo, zato je treba nekaj z njo ukrenit. Občutek vode po filtriranju je boljši, moti me le okus. Kislo, a to je najbrž zaradi aktivnega oglja. Čuti pa se, da je veliko "mehkejša" in nima več okusa po rji. Kakorkoli, danes se bom prehranjevala s to vodo in mislim, da mi bo uspelo iti skozi dan brez prekrškov. Včeraj sem zdržala popolni sadni dan. Je bilo težko, a se splača. preživite lepo sončno soboto! Sy

Strupek  

član od: 11.10.2004

sporočila: 12

23. okt 2004 13:41

ČAO SY! Držim pesti, da bi ti uspelo. Se mi zdi, da bo ta dan res najtežji izmed vseh. Jaz pa imam jutri sadni dan - nedelja, pa sadje! To bo pa tud težko. Bom mogla nekam it, drugače bom cel dan samo okrog hladilnika hodila in cedila sline. Ampak danes zvečer imam pa sladkarije! Se pa tega tolk bolj veselim. Meni do prvega vodne dne še kar veliko manjka. Imam pa počasi že težave z rojstnimi dnevi in raznimi večerjami ob koncu leta. Zaenkrat uspešno krmarim med ovirami, ampak težka bo. No, vsak problem bom reševala sprati, pa bo. Upam, da s čim manj pregrehami. Lepo se imejte in veliko korajže za naprej! Strupek

neznan uporabnik

24. okt 2004 15:24

zivjo vsem, danes poteka moj prvi sadni dan in je kriza! zjutraj dobim sveze pecen struld od mame, kriza st.1. - sem se uspesno ubranila in moj dragi se je zrtvoval zave :) da je pojedel se moj kos.. na obisku pri druzinski prijateljci - kriza st.2 - pripravila je prsut, pa brie, pa vlozene malancane mmmmmmmmm, pa se kostanjevo rulado.. kar zmeglilo se mi je - na sreco sem sabi prinesla kaki, da sem potem njega unicila. ampak se nisem predala skusnjavi. ene 23x sem pomislila: k vragu dieta,... pol pa takoj, kok bi bila jezna sama nase, ce bi se prekrsila, da lahko vse to jem, samo na kaksen drug dan. pa sem zdrzala. tudi zdajle bi tok nekaj konkretnega pojedla. sicer ne bom - ampak verjetno vsi poznate tisti: Ampak bi pa tok pasal :) zdaj cakam, da grem na tenis,ker po sportu pol nisem lacna - prej bo pa kaksna banana za energijo. Strupek, upam,da je tebi kaj lazje in da si kje v naravi - jaz sem zal primorana imeti glavo v knjigah. vsem pa lep preostanek noro lepega dneva.. izziv

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

24. okt 2004 20:08

Ojla punce! Strupek, tudi jaz imam danes sadni dan, pa ga je bilo kar lahko preživet. Vstala sem šele okrog 10h, no saj sem šla tud šele okrog 4h spat, je bilo pestrovceraj, ja. Moram priznat, da so sedaj skoz ene žurke, tako, da je moj prekršek to, da o koncu tedna veckrat spijem kar nekaj kozarcev vina. Kavo pa itak, da pijem z mlekom. Se sploh ne sekiram glede tega. Ta teden sem imela kar nekaj prekrškov, tako, da mi je na srečo teža obstala, vendar sem jezna nase. Ta teden je bil tak temačen, čudno vreme in bi skoz kar nekaj jedla; tako, da je bil tale vikend pravi balzam za dušo, oba dneva sem šla v hribe. Kako pogrešam tople dneve, se mi zdi, da mi dajo neskončno zalogo energije in me ful zmotivirajo. TAKO, DA VAM NE PRIPOROČAM, DA DELATE PREKRŠKE, KER SE JIM SKOZ LAŽJE VDAŠ. Zdaj moram biti pridna, da ne bom zaspala na lovorikah in da mi uspe do konca diete ( 6. december) zgubiti še 5 kg, pa bom prav zadovoljna. Lp pa lep začetek novega delovnega tedna!

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

24. okt 2004 20:27

Pozdrav vsem, Ben hvala za nasvet, vendar včasih človek sklepa kompromise in en takih je bil, da na žurki ne "težim". Odkrito povedano raje bi bila doma in na dieti in to me kar malo žalosti. Včeraj smo bili povabljeni k prijateljem na piknik in moja prva reakcija je bila, NE. Najraje bi ostala doma in se tako izognila vsem skušnjavam. Ker so to res dobri prijatelji sem povedala, da skušam shujšati in pričakala me je skleda sadja. Skušnjavam se še nekako uprem, ne maram pa tistega siljenja s hrano in pijačo in pa prigovarjanja, boš pa jutri manj jedla. Sploh sem opazila, da je moja družabnost na psu te dni. V četrtek imamo poslovno večerjo in imam to srečo, da je na vrsti ravno B dan. Tako si bom lahko naročila zrezek in solato, brez da bi vzbujala pretirano pozornost. Včeraj sem bila pridna in tudi danes, čeprav sem včeraj zvečer pekla kostanjevo potico in danes celo dopoldne kuhala. Ampak je pa fajn občutek ko človek premagaš sam sebe, ane?! Kus kus imam v načrtu enkrat v prihodnjih dneh. Mi lahko poveste kako ga pripravite. Z zelenjavo? Mogoče kako drugače? Ja, veselo v nov teden. Jutri bo ričet, juhu! Marina5

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

24. okt 2004 21:17

Živijo lepotičke (in Ben) ! Kako ste kaj preživele ta božanski konec tedna? Verjamem, da ste bile večino časa v naravi, ker bi bil skoraj greh, če bi se zadrževale v zaprtih prostorih-za to bo dovolj priložnosti v hladnejših dneh. Sloncica verjamem da ti bo do konca diete uspelo priti do cilja, ki si si ga zastavila. Vem, kako se počutiš po tistem, ko narediš prekršek. Jaz sem ravno danes (imela sem B dan) za večerjo naredila lignje, za kosilo sem imela ribo. Vendar mi je ostalo še nekaj skutinega peciva in sem pojedla košček. Ampak sama sebe tolažim, da sem tako ali tako, s tem ko sem jedla skuto ostala v današnjem B dnevu -saj vem slaba tolažba, če začneš razmišljati o sladkorju in vseh ostalih sestavinah. Rožica, kako si preživela vikend? Punce a se nismo med vikendom vse malo polenile in skoraj nobena ne piše več na ta forum-5 sporočil do sedaj v 2 dneh? Naj vam jutrišnji prvi dan v novem tednu mine čim hitreje. Lp, maychi

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

25. okt 2004 8:46

Jutro :) joj se mi zdi da grem po stopinjah Afrodite(vsaj upam, da sem zadela, da nisem zamešala), ona je tudi samo se jedla po kombinacijah 3MD, ni se pa držala zaporedja dnevov. No evo mene, lepo se držim da ne jem vsega skupaj, ampak ne v zaporedju. Drugače normalno kuham, samo da ne jem vsega. Pa sadni dan si tudi naredim. Zdaj sem pa zvedela, da se od fanta sestrična poroči 29.11., tako da je treba zgubit kilice, bom mela pa kar malo več vitaminskih dnevov. Je treba kaj obleč. No in punce, vedno mi je težko hodit po trgovinah z oblekami, sploh pa probavat hlače. Zadnjič smo šli pa u H&M v city park- groza od guzve seveda, in sem stopila se v trgovino, joj ko se ne spomnim imena, nasproti swarovskega je, in videla da imajo tudi velike številke, seveda saj so angležinje bolj ritaste :)). Pa ne samo velike številke, ampak tudi hudo lepe stvari, prav tako za nas ki nas je malo več:). Drugače grem rada k šivilje, ker naredi po meri in tisto kar bi jst želela :) EN lep dan, pogumno hujšanje Lars

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

25. okt 2004 10:38

Ročica, ja tele naše odvisnosti so en hud problem, počasi jih je treba porovnat. No jaz sem pred leti najprej nehjala jesti pa sem oklestila svoje telo iz 95 na 70 kg, potem sem pa nehala kaditi in sem ga nazaj počasi popravljala- pet let... in sedaj sem spet na 85... ŠIT. Se mi pa zdi lažje, ker sem se nekako naučila sama sebe kontrolirat, kot si govoriš ne smem vzeti cigaree, tudi če drugi kadijo, isto je s hrano. Ta vikend je bil hud, v petek prijateljičin sin rd, na mizi pa biftek in narezek, jaz pa na vodi... nekako je šlo, pustimo koliko sline sem pojedla. Ampak včeraj smo bili šli pa v restavracijo jest in si je moja hči omislila govejo juho, pa telečjo pečenko in krompirjeve cmoke, potem sem ji pa morala rezati, jaz pa na sadnem dnevu, sem si naročila solato, še dobro da me niso sline izdale ko en pes sem sedela zraven in požirala dol. Pečenka je pa razpadala in dišala----no sem zdržala. Ne smem preveč, da naute šle jest, še ne smemo, je treba še mal počakat, še uro in pol. Vidim strupek, da sva v istem sistemu... jaz imam danes zeljnato solato in lososa, pa ti?? Veselo vam sporočam, da sem zdržala prve štiri dni diete in da nisem nikoli grešila in da sem presrečna, ker imam dve kili manj in ker mi to še ni uspelo v zadnjem letu razen če nisem jedla NIČ. Lahko jem, ne trpim (razen na zabavah) in telovadim, vsak dan hodim najmanj eno uro plus orbitrek- to delam tako že celo leto- pa kile niso šle nikamor. Lep dan mici_33

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

25. okt 2004 10:58

Hojla! Maychi tudi jaz sem bila odsotna ta vikend. Pa saj ai že opazila, drugače bi spet kakšen dialog dol udarile, kar sva pač navadni sami. :) Sem šla mal v šoping FUL DOBER FILING, ko sem si v garderobo nesla majčke vse za številko prevelike, pol je pa vse blo ful komot in je kar dolgo trajalo, da me je dragi prepričal da mi je manjša št prav. Maš kar nek tak filing, da mora bit maio ohlapno, da se "skriješ". Imam še eno dobro novico. Statistika je danes zjutraj pokazala, da se splača vzet stvari v roke in se discplinirat, kar 1,5kg manj v tem tednu. JUHUHUUUUUUU...... ZATO PA PUNCE IN FANT VZEMITE STVAR V SVOJE ROKE IN SE NE PREPUSTITE "RAZVADAM"!!!!!! Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti