Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

21. okt 2004 8:53

Jutro, hvala za kus kus, sej se mi je zdelo da je OH. Ga mam ful doma, sem ga zadnjič nabavila, najcenejši je v Leclercu, če katero zanima in ful je dobr, meni osebno mnogo boljši kot pa naši proizvodi. Leclerc ga ma pod svojo znamko eco. Včeraj sem mela Oh dan in sem seveda pozabila na kus kus, oziroma sem fantu prebirala kaj bi lahko jedla in se je zagrel za palačinke z gobami iz rinine knjigice. Men so ble prov ful dobre res. Pa čez sem si tko kot eno salso naredila paradižnikovo omako s pestom, domačim seveda,mmmm. Še stara mama od fanta, stara 88 je ful pohvalila :) Sladica je bila pa dolgo pričakovana pita iz jabolk, ki sem jo naredila že 2 dni prej in sem se komi zadrževala, da je ne bi maznila. Je pa ful dobra. Ina danes pa sadje, sadje, sadje. Ta dan mi je res smotan, pa ne zaradi tega ker ne mores nic jest, ampak ker me potem ful šravfa. Vedno bolj opazujem, da prihajajo neke bolezni, če temu lahko rečem tako, s to dieto, me je kar strah malo ratal, kajti ne dolgo nazaj sem prebrala na med over net en srhljiv post o moškemu ki je hujšal po tej dieti. Da ni to nevarno????? A se je katera že posvetovala pri zdravnici????? Lep dan, Lars

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

21. okt 2004 9:49

Dobro jutro! Lars, ko sem prvič bila na dieti, sem obiskala svojo zdravnico, da mi malo pregleda kri in ostale stvari, pa je bilo vse o.k. Rekla je, da dieta ni nevarna, ker je v bistvu na bazi pravilnega prehranjevanja. Barbolinka

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

21. okt 2004 13:19

Hvala Barbolinka, si me malo pomirila. Ja sej smo res pridne ko se tako zdravo prehranjujemo, samo da bo tudi po dieti tako ostalo Lars

mici_33  

član od: 21.10.2004

sporočila: 119

21. okt 2004 17:48

NOVA SEM------ POMAGAJTE-----PREBIJAM SE ČEZ PRVI DAN---- LEZEM BI SE REKLO. No glede hrane kar gre, vse ostalo pa težje... moja kava z mlekom.... HUDO. Oklestiti bi se morala za ene 15 kg, če bi se za kakšnega več bi blo pa še lepše. Kar se športa tiče se kar veliko gibljem, a trenutno se zaradi poškodbe ne smem... ŠIT. Čakam ponedeljkov pregled pri ortopedu- trenutno strogo mirovanje. Zanima me kako je z jogurtom, sem velika ljubiteljica jogurta pa ga nisem nikjer našla. Si mogoče lahko privoščim kakšno vitalineo 0% za zajtrk pa en sadež zraven? Ali pa vsaj kdaj za večerjo? Jaz sem spraševala zdravnico, pa mi je rekla da je imela že ene tri paciente ki so ogromno shujšali- nad dvajset kg s to dieto, pa ni bilo nič narobe. Po moje, da ni panike- razen če so že prisotne kakšne težave, pol pa ne vem... bolje preveriti. Lepo je brati te strani, ko se mi zdi, da se človek že bolje počuti, če ve da se jih več bori s kologrami in predvsem apetitom. Sama sem pred pol leta opustila kajenje in se popravila za svojih 7 kg. Odvisnost nečesa zamenjaš za odvisnost drugega. LP VSEM, pa lep pozdrav mici mici_33

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

21. okt 2004 21:58

Pozdravljene, Dobrodošla Mici_33 in nič ne obupuj. Meni je bilo ful težko prvi teden, naslednji se mi je še vlekel, zdaj pa mislim, da je vse skupaj že čista rutina. Pa tudi stalne želje po nečem "prepovedanem" so že nekaj povesem vsakdanjega. Kava z mlekom ... mislila sem, da nikdar ne bom zmogla piti črne, zdaj pa sem se že tako navadila, da je verjetno nikoli več ne bom pila z mlekom. Črno in grenko zdaj pijem in ni mi več hudo. Jogurt bi prišel v poštev le na B dan, vsaj po pravilih naj bi bilo tako. Je pa tudi res, da smo si vse tole dieto nekako priredile po svojih željah in potrebah. Tako je veliko lažje zdržati 3 mesece in mislim, da je najbolj važno, da je vpeljan red in zmerna disciplina. Meni se pa zdi, da tale dieta sploh ni resnična dieta, le drugačen način prehranjevanja in po moje ne more biti nezdravo. Jemo blejakovine, škrob, OH, veliko sadja in tudi maščobe so na jedilniku. Ponavadi so nezdrave enostranske diete, ki predpisujejo le eno vrsto živil ali pa tiste z zelo malo kalorijami. Pri vseh teh se po določenem času pojavi pomanjkanje nečesa - tistega kar pač dieta prepoveduje. Tudi po lastnem počutju bi si upala trditi, da naš način prehranjevanja ni škodljiv. Niti en dan nisem bila "švoh", srce mi kljub obremenitvam nikdar ni razbijalo (pri eni dieti sem bila tako švoh, da nisem zmogla nič, ob vsakem naporu pa mi je srce razbijalo kot za stavo). 3MD pa je prijetna zato, ker "obljublja" uspehe na dolgi rok in tako ne prepoveduje skoraj ničesar, narekuje pa zmernost in disciplino. Sama grešim in prebiram, da tudi ostale skrenejo z začrtane poti, vendar le za kratek čas in že smo nazaj na poti do našega cilja - shujšati. Le še to bi morale pogruntati, kako na tej poti ostati in ne prehitro nazaj pridobiti težko izgubljenih kil. Mene to najbolj skrbi. Po naravi sem bolj lene sorte in v času hujšanja se prisilim, da tudi migam. Tako se izognem želji po hrani pa še kalorije kurim. In mislim, da bi si edino z rednim gibanjem zagotovila tudi dolgoročen uspeh. Kar vidim se kako se bom januarja zvečer počila pred TV in potem še iskala kaj bi dala v usta. GROZA :o). Kako pa je z vami punce? Jutri imam veliko slavje in odločila sem se, da grem v to brez slabe vesti. Privoščila si bom pač kar mi bo teknilo, v soboto pa bo sadni dan! Pridne bodite in želim vam prijeten konec tedna Marina5

Ben  

član od: 4.9.2004

sporočila: 6

21. okt 2004 23:06

Mici! Veliko je ze to, da si se odlocila za dieto. Svetujem ti, da vzames zadevo resno in ne bo ti zal. Predvsem je vazno, da najprej spremenis odnos do prehranjevanja. MARINA5 ima povsem prav. Pomagala ti bo iskusnja pri opustitvi od kajenja. Sam sem bil kadilec in sem najprej spremenil misljenje o kajenju in drugi dan nisem vec prizgal cigarete. Tu je podobna zadeva. Ne smes se smiliti sam sebi kako bos revez trpel ko se bodo drugi trpali z obilico hrane. Na koncu bos zmgala ti. Jaz sem ze v tretjem mesecu diete. Lahko ti recem tako kakor sem se lahkotno pocutil po nekajenju, tako se pocutim sedaj. Ce mi verjames sem imel v planu zmanjsanje teze za 20 kg (visok sem 180 cm) in mi manjka se borih 5 kg da uresnicim cilj. Volja ni bila omajana niti enkrat. Lacen sem bil samo dvakrat pozno zvecer, pa ni bilo tako hudo, da bi gresil. Navadil sem se piti veliko tekocine, ker prej nisem bil nikoli kaj dosti zejen. Pri tej dijeti (najraje bi tudi jaz preimenoval zadevo v PRVILNO PREHRANO) JE POMEMBNO piti veliko tekocin: razne caje, negazirano vodo-neomejene kolicine (brez cukra seveda) kaksno kavico ali dve (pritisk se mi je mocno znizal) POZOR most, ki je sedaj na razpolago je v resnici obrok (3dcl) lahko ga popijes namesto zjtrka. Drugace pa se je pametno drzati navodil in dobro razmisliti ce je mozna zamenjava kaksnih obrokov zaradi pestrosti prehrane. Zaenkrat me ne skrbi kaj bo potem, ko bo konec upostevanja navodil, ker se bom rade volje drzal se naprej nekih navad od sedaj (bom takoj priznal, da je tri mesece kar dolga doba), ker so mi ze hudo spremenile zelje in razmisljanje o prehrani. Okolico sicer skrbi, ce sem zbolel, da me je tako pobralo. Morda res izgledam malo posusen:) a sem se s kilogrami vrnil (kar se pocutja tice) za 15 let nazaj. Trudim se da bi se vec gibal, ker je treba pridobiti msicno maso. Zanimivo je da na zcetku nekako zgubljas prej misicno maso kakor spehec (ta je trdovraten ko hudic) potem ko pa zcne ta kopneti se pa ne ustavi tako hitro. Z MARINO5 se edino ne strinjam, da misli gresiti. Skoda. Morda se bo premislila na kraju dogajanja. Lep shujsevalni pozdrav vsem BEN

okidoki  

član od: 19.2.2004

sporočila: 31

22. okt 2004 7:57

Brez zamere kus kus lahko ješ namesto riža a ne na oh dan. Sem stara hujšarica in sem z 85 kg prišla na 64 kg ker ji še danes toliko tehtam. Dieto sem končala aprila in od 1.9. sem spet na dieti. (med pavzo od aprila do septembra nisem nič dobila nazaj) še enkrat brez zamere.

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

22. okt 2004 8:23

Jutro, Okidoki le kaj bi ti pa zamerili???Samo hvala ti lahko rečem.Predvsem pa čestitam!!!Pridbna si zares. Ben čestitke tudi tebi, odlično!! Takole ko preberem take poste, si rečem da jaz nisem toliko pridna, ampak potem se pomirim in si rečem, da je že dovolj to, da veliko bolj zdravo jem kot sem včasih. Včeraj sem šla na pico, in mi je zadišala s špinačo,mm v trti so res dobre, pa sem že takoj po naročilu ugotovila, da najbrž ne bi smela, ker špinača bolj sodi med beljakovine, ampak sekirala se ne bom. Danes sem stopila n a tehtnico in sem popolnoma zadovoljna. Sama pri sebi sem si samo rekla, da bi no božiča nkeje rada izgubila še nekje 10 kilc, in jih bom, s kakšno pregreho seevda, ampak saj ni važno. Po prazničnem decembru pa bom zopet držala tole stvarcop, oziroma predvsem se bom in sem se že, navadila jesti take kombinacije čez večino dni :) Jaz se tudi pirčku nisem odpovedala, niti ne kavi z mlekcom, ker pač imam to rada. In v družbi rada pivce spijem, priznam :) Lep dan Lars

blažka  

član od: 19.7.2004

sporočila: 24

22. okt 2004 9:05

Odgovor Okidoki : Iz interneta sem si potegnila živila z ogljikovimi hidrati (recepti za 3MD), kjer piše : žita : ......................koruza, kuskus, kvinoa, oves, pira, pšenica, riž, rž, sladka koruza, ščir, zdrob, zelena pira. Zato sem tudi napisala, da spada kuskus med OH. Zdaj pa res ne vem kdo ima prav ! Sicer pa na internetu najdeš vsemogoče!!?? Lp,A

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

22. okt 2004 9:44

Zdravo! Blažka in Okidoki, tudi jaz bi dala kus kus v Oh ravno zaradi tega, ker je iz pšenice. Blažka, mislim da je tukaj napaka, koruza naj bi spadala v Š. Kaj če bi uvedli novo skupino hrane:težko določljiva skupina... Okolidoki, kako ti je uspelo, da po končani dieti, nisi dobila nobene kile nazaj? A nam zaupaš skrivnost, kot vidiš je večino strah ravno tega. Drugače pa, čestitke! Kapo dol! Ben tudi ti si s takšnim pristopom in razmišljanjem zaslužiš samo pohvalo. Popolnoma se strinjam, da je bolje brez prkrškov. Pa ne zaradi tega, da bi šle kile bolj hitro do(no ja, tudi to), ampak zato, ker ko enkrat začneš grešiti lahko hitro zaideš na stara pota(to pa si nihče od nas ne želi, a ne?) Tako sam pri prejšnji dieti naredila tudi sama in sedaj se striktno držim(no bil je 1 prekršek, ampak ta je bil zadnji). Lp, maychi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti