Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

16. okt 2004 16:48

Ojla punce! Se že dolgo nisem oglasila, vas pa redno berem. Strupek tudi jaz imam danes sadni dan, pa mi na srečo nič ne paše, ker sem malo prehlajena, pa nimam občutka za okus pa to. Drugače je pa tako; vem, kako je biti nor na sladko. Jaz sem se v srednji šoli zaradi tega zredila 10 kg v dobrem letu. Vsak dan sem mogla pojesti 100-gramsko čokolado, pa še kosilo; pa je bila že tista čokolada po kalorijah dovolj za celo kosilo. Zdaj pa moram priznati, da si zadnji dve leti privoščim čokolado le kdaj pa kdaj. Res pa je, da mi dostikrat "cukr dol pade", pa moram takoj kaj sladkega pojesti ( seveda le toliko, da je mera pola, kakšen piškot, sadno skutko, čokoladico). Včeraj sem si namesto sladke pregrehe privoščila raje sirovo štručko z nekaj rezinami šunke. Zanimivo je, da na tej dieti ne pogrešam toliko sladice ampak bolj kakšne dobre sendviče s sirom ali salamo itd. Okus se mi je kar malo spremenil med to dieto. Zato kar težko čakam beljakovinske dneve, ko imam na sporedu meso; čeprav sploh nisem tipični mesojedec, zelo rada imam zelenjavo, vendar brez meska pa tudi ne bi mogla biti. Punce, kaj se vam nabolj upira pri tej dieti? Meni je najtežje jesti takoj zjutraj sadje, si ga kar s seboj v službo vzemem, pa pojem malo kasneje. Drugače je danes moj 41. dan, kmalu bom na polovici. Dol mi je šlo okrog 6 kg, sem kar zadovoljna, saj vem, da prihaja obdobje, ko bo teža pričela mirovati in bodo šle kile malo počasneje dol.Kar ni slabo, saj veste kako je s temi jo-jo efekti; hitro dol, hitro gor. Lp pa pridne bodte! Anja

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

17. okt 2004 0:40

Pozdravljene, Slončica jaz sem pa zelo mesojeda. Moja najljubša hrana je meso in solata. Tudi zelenjavo imam zelo rada in jo ponavadi jem z mesom in solato. In pri 3MD najbolj pogrešam ravno meso. Pa sir! Se že odločim, da bom na B dan jedla sir, potem pa si premislim, ker bi morala predolgo čakati na meso. Sladice imam tudi rada, vendar se jim laže odpovem kot mesu in siru. Pa ne rečem, da nisem sladkosneda, vendar imam raje in s tem sem si tudi odvečne kile nabrala, čips, krekerje, arašide, pistacije, salame, sire in podobne mastne stvari. In pa seveda čokolado!!! Bolje, da neham, ker se mi pošteno sline cedijo in ne bi rada segla po čem "prepovedanem". Sicer sem si danes zvečer privoščila extra jabolko, ampak to ne bo tako hudo. Jutri je Š dan in skuhala si bom rižoto s porom in solato, ostali lakotniki pa bodo dobili še juho in goveje zrezke. Aja, danes sem si kupila še polnozrnato žemljo, da si jo bom privoščila pri kosilu mmmmmmmm, komaj čakam! Doma so me vprašali, če bom vsaj za Miklavža kaj sladkega spekla in obljubila sem, da jim bom napekla piškotov vseh vrst. Kar hudo mi je, vsi so tako zlati in polni razumevanja jaz pa kupim samo kakšne suhe piškote. Ta mesec sem samo enkrat pekla jabolčni štrudel, drugače pa pečem vsaj dvakrat tedensko. Mislim, da bi zdaj še marmorni kolač jedla, čeprav mi drugače še na misel ne pride :o)). Res je bolje, da grem spat. Mi sama hrana po glavi hodi. Lahko noč!!! Marina5

neznan uporabnik

17. okt 2004 18:49

En prov lep pozdrav vsem skupaj! Tinusa, Strupek, odločitev je padla. Vceraj sem se odločila in začela s 3MD tudi jaz. Zadnji cas. Imam 26 let in pri 175 cm kar 108 kg!!! Tako da je zadnji cas, da nekaj storim zase in za svoje zdravje. Sem si ze lepo naredila plan za vseh 90 dni. Določila sem si tudi končni cilj: 14.jan.2005 naj bi bila 18 kg lažja in imela 90 kg. Komaj cakam. Splanirala sem si tudi vse tri vodne dneve, naredila tabelo, kamor bom vpisovala izgubljene kilce, tehtala se bom vsak drugi B dan, se pravi vsakih 8 dni, tako da sem 100% z vama in ostalimi sotrpinkami. Danes sem imela prvi Š dan. Za kosilo sem si skuhala krompir z blitvo in naredila solato, trenutno pa se mi peče v pečici krompir v srajčkah za večerjo. Že diši!! Jutri pa komaj čakam na svoj prvi OH dan. Že razmišljam, kaj si bom privoščila za večerjo! No, toliko od mene za začetek, Vam bom sproti sporočala kako napredujem. LP, Mojca muci

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

17. okt 2004 21:09

Nedelja zvečer je in vsi sedijo pred TV in nekaj grizljajo. No, narezana jabolka in študentsko hrano so si privoščili in kozarec vode me ni zadovoljil, zato sem se raje umaknila in sedla za računalnik. Pozdravljena Muci in dobrodošla med nami. Želim ti, da bi ti uspelo in bi se že januarja sprehajala za 18 kil lažja, če ne celo več. Sama se nisem stehtala niti na začetku in tudi po 33 dneh ne, sem se pa po prvem vodnem dnevu zmerila v pasu in namerila 6 cm manj. Naj ti povem, da sem v začetku nejeverno prebirala ko so druge hujšajoče pisale o tem, da je dieta postala rutina. Nekako se je to zgodilo tudi meni in ni mi več tako težko kot v začetku. Tudi sama imam jutri OH dan in spet bom jedla špagete s paradižnikovo omako in verjetno bom za večerjo spekla medvedje tace (recept je v Rinini knjižici), ker sem opazila, da domačim manjkajo doma pečene sladice. Danes je bil lep dan in izkoristila sem ga za dolg sprehod. Nihče ni hotel z mano in sem se odpravila kar sama in hodila več kot dve uri tako, da se počutim res odlično. Kako kaj punce? Je za vami uspešen vikend? Seveda je :o)) Pridne bodite in uživajte. Vas pozdravljam Marina5

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

17. okt 2004 21:39

Kar te ne ubije, te naredi močnejšega.

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

17. okt 2004 21:51

Pozdravljena Sy!!! Upam, da to pomeni, da si premagala težave in si zopet z nami! Pozdravljena novinka muci!!! Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Strupek  

član od: 11.10.2004

sporočila: 12

18. okt 2004 8:14

Čao, punce! Lep pozdrav in veliko energije za začetek novega tedna. Ja, Sy, tudi jaz sem tako že enkrat rekla. Pa še res je tako. Bravo, če si spet na starih tirih. Če nisi zdrav vse drugo nima takega pomena kot bi ga lahko imelo. Ampak me korenine se ne damo, a ne punce?! Lep pozdrav tudi muci. Ko se enkat odločiš, potem gre. Ampak včeraj sem se pa težko premagala, da nisem kaj prepovedanega spravla v usta, pa ne zato, da bi bla lačna, ampak psiha. Ampak sem si rekla : ČE NE SMEŠ, NE SMEŠ!!! Se mi zdi, da bi se pol v prihodne vedno lažje prekršla. In mi je ratal. Sem pa zato sedaj tolk bol zadovoljna. Lepo se imejte in se še slišimo. Strupek

blažka  

član od: 19.7.2004

sporočila: 24

18. okt 2004 8:18

Veliko je bilo že napisanega verjetno tudi o tem kar mene muči. Da ne izgubljam časa z branjem vseh tekstov, da pridem do odgovora prosim nekoga, ki je bolj izkušen. 10 dni se prehranjujem po "ločevalni dieti" in sem kar uspešna. Zalomilo se mi je pa včeraj, ker sem bila na trgatvi in nisem jedla po predpisanih dnevih, ampak sem imela 2x zaprvstjo B dan, ker res ni bilo druge izbire - pekli so namreč prašiča in kozla. Prosim povejte mi, kakšen dan moram izbrati danes!? Ali sledi Š dan oz. zdi se mi, da bi najbolj ustrezal sadni dan. Hvala za odgovor!

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

18. okt 2004 8:23

Živjo Blažka, mislim, da je odločitev popolnoma tvoja.Seveda, če boš vzela sadni dan, pomeni da preskočiš škrobnega, ali pa še enkrat jutri beljakovinski dan. Drugače je pa tako, kot so meni povedale punce, pravuilno prehranjevanje in da paziš kako ješ. Marsikatera od nas se ne drži čisto vrstnih redov,pa kilice vsekakor grejo dol. Ne sekiraj se torej!! Jst sm pa poredna zadnje dni, sej to sem že napisala, zgleda da res pride do neke krize po 3 tednih, in je kar težko zdržat. Pa še ravno pri teh dneh mi je M zaostajal in si predstavljajte kako sem bila non stop neki lačna, pa predvsem vse mi je dišalo :( Sm se trudila, da nisem pretiravala, ampak vseeno je tehtnica danes zjutraj mi pomižiknila in vem da je treba s polno paro dalje, tako da bom zdaj že spet nazaj šla na prave tire. Bom pa malo prestavila vodni dan!!! Najprej malo motivacije, potem pa voda :) Ma sej glavno je, da zgubimo te kilice, pa tudi če grešim malo :) Lep dan, Lars

blažka  

član od: 19.7.2004

sporočila: 24

18. okt 2004 8:37

Hvala za hiter odgovor Lars. Sprašujem zato, ker ravno v prvih dneh, ko začneš z dieto (kolikor sem prebirala tekste vseh, ki jedo po Ločevalni dieti) naj ne bi dnevov zamenjeval. Ker pa res nisem imela druge izbire, kot 2x B dan, pa prosim, da mi nekdo pove kateri dan naj izberem danes. Hvala in lep dan!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti