Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

15. okt 2004 10:03

Jutro :), jst kar dostikrat jem hrenovke, saj ni tako škodljivo, pa še hitro so narejene :) za naše lačne želodčke. Včeraj mi je prijateljica dala knjigo z recepti od rine, pa sm ugotovila, da sem včasih kar malo preveč pojedla, zdaj pa ne vem, ali naj si te 4 tedne, čeprav sem zguv+bila kilice, vzamem le kot pripravo na dieto, saj sem malo grešila vmes par dni, pa ponovno začnem, ali naj kar nadaljujem. So pa res fajn receptki notri, danes bom naredila musako s krompirckom :). Vceraj sem pa jedla piscancka in rdečo peso, čeprav sem potem gruntala kam sploh paše pesa, se mi je pa tko zaluštala,mmmmmm. Moram se disciplinirat predvsem in si maagri hrano nosit v sluzbo,da bom jedla normalno, ker drugace jem pozno, vceraj sem mela en sestanek, pa k zdravniku sem šla zaradi vnetega učka in je bla takoj 6 ura ko sem prišla domov, sicer sem malo pojedla a vseeno pozno za prvi obrok :( Kaj ve mislite o tem ali naj kar od začetka začnem, lai naj kar nadaljujem. Izkušene povejte predlog!! Hvala, Lars

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

15. okt 2004 10:42

Dobro jutro! Lars, tudi jaz imam podoben primer kot ti. Jaz imam prvi topli obrok komaj okoli 4 ure popoldan.Tak da se sprašujem ali naj še pojem potem drugi obrok ali ne. Ko sem pa prvič imela to dieto, sem si hrano naročevala v službo, tako da sem imela prvi obrok okoli 12 ure in nato 2. obrok okoli 5 popoldne. Ker pa mi služba ne dopušča več, da bi imela malico, bo treba nekaj narediti in si res nositi hrano v službo. Ker v bistvu si moraš hrano razporediti čez cel dan, da ti želodček melje čez cel dan. Ker če ješ samo enkrat, se prvič naješ do onemoglega, drugič imaš pa presnovo in želodček totalno len. Barbolinka

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

15. okt 2004 11:53

Ja Barbolinka točno tako je ja, bom jaz kar nosila s seboj po novem v službo. Vweliko bolj pametno!!! Sej to vem, pa včasih jem okoli treh, pa potem še malo zvečer, ampak velikokrat pa pozneje. No ja čimbolj pridene moramo bit :) lp Lars

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

15. okt 2004 13:47

Danes je pa nekam tiho tle gor! Punce kje ste Komaj čakam, da pridem domov, ker me čaka meeeesek! Včeraj me je kr malce matralo, ker sem imela sadni dan. No pa saj sem preživela, ker sem vedela, da je danes težko pričakovani mesek! Lp Barbolinka

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

15. okt 2004 17:12

Živio! Barebolinka se strinjam s tabo, res je nekam tiho. Ampak kar navadi se takšni so navadno vikendi. Marina5 kako se kaj držiš? A si se dobro zamotila? Glede hrenovk, tudi jaz jih kdaj jem. Tudi jaz imam jutri B dan, tako da imava do mojega naslednjega vodnega dne iste dneve. Super! Upam kdaj pa kdaj na kakšen "fajn" predlog jedilnika s tvoje strani. Strupek danes si pa le privošči. Upam, da si vzdržala do danes? Lars, jaz mislim da sploh ni stvar v "dieti", ampak v zdravem načinu prehranjevanja, da ločuješ OH od B... S tem ko ješ le eno vrsto hrane pospešiš prebavo. Mislim, da ti ni treba začeti z dieto od začetka le vstrajaj še naprej pri zdravem načinu prehrane, tudi po 3md. Mislim, da je po 3MD predvsem pomembno, da ohranimo dobre navade glede prehranjevanja, ki si jih z to dieto pridobimo. Mislim, da je tudi po 3md priporočljivo gledati na kombinacijo hrane, kar pa po mojem mnenju ne pomeni več uživanje samo ene vrste hrane cel dan. Predvsem je pomembno, da ne mešamo OH in B, ter Š in B v enem obroku. Zelo dobra navada pa je tudi sadje za zajtrk, zato da telo oskrbimo z vitamini, da naše živčevje lahko normalno funkcionira. Mislim, da bi k zajtrku po 3MD lahko dodali kosmiče in kakšen jogurt. Ter zlato pravilo, ki ga jaz velikokrat kršim, nič hrane po 20 uri zvečer. To je moje mnenje za prehranjevanje po 3MD, vem da je bilo lažje napisat vse to, kar že vse vemo, zavedam pa se, da se bo zelo težko vsega tega držat. Vem, da trenutna tema ni bila kaj po 3md? Vendar ste v meni že pred časom vzbudile to vprašanje in razmišljanje vse, ki ste končale z dieto. Zato, bi rada v tem času, ko sem še na dieti in mi leta določa pravila prehranjevanja, ustvarila jasno sliko kako bo izgledalo prehranjevanje po 3md. Ker se bojim, da bom zopet zabredla na stara pota. Kaj pa JamieO, Čapa in ostale/i, ki ste končali dieto. Kako se prehranjujete? Kakšno je stanje? Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

15. okt 2004 20:24

Zdravo punce! Končno sem imela čas, da še jas preberem, kaj vse ste danes napisale in še sama kaj dodam... Lars popolnoma se strinjam z Rožico! Ni ti potrebno začeti diete od začetka, če pa boš na koncu 90 dni videla, da ti gredo kg še kar dol (oz. hitro) pa še vztrajaš nekaj dni! Je boljši občutek ko že imaš nekaj dni za sabo, kot pa da pomisliš da si zopet na začetku-te lahko hitreje mine. Tako da kar nadaljuj!! Marina5-kako si? A si zdržala cel dan? Ah kaj sploh sprašujem, seveda da si in sedaj smo vsi ponosni na tebe! Mene pa zanima a ima katera na jedilniku med(naj bi pomagal, sedaj ko so dnevi hladnejši...). V katero skupino spada oz. na keteri dan ga jeste, če ga sploh katera. Ali si z njim samo sladkate čaj...vsak predlog bo zelo dobrodošel. Lp, maychi

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

15. okt 2004 23:47

Čer dekleta in žene :o)) Res je, uspelo mi je :o)) in takoooo fajn se mi zdi! Malamisha in Lars, hrenovke teknejo ne?! Po pusti aviaciji se prav priležejo. Glede na današnji post pa bi bil jutri tudi prežvečen piščanec dobrodošel. Jutri ga bom spekla, tako kot ponavadi, na žaru in zraven bučke s koprom in še solato. Kruha pa ponavadi na B dan ne jem. Rožica, res sem se zamotila in priznam, da sploh ni bilo preveč težko. Prvič sem bila lačna okoli 4 popoldne, vendar sem imela doma veliko čistilno akcijo. Kljub temu, da sem sklenila, da grem od doma, mi to ni uspelo in zato sem se zaposlila in uporabila vse čistilne pripomčke. Odločila sem se, da grem zgodaj spat in tako prespim lakoto, ampak tudi to ni zneslo in pred televizorjem se je, poleg ostalih zvokov, slišalo tudi kruljenje po mojem trebuhu. Maychi, hvala za zaupanje in moralno podporo. Povem pa vam, da je to verjetno moj zadnji vodni dan, ker me že par ur pošteno pošteno zebe. Sploh se ne morem ogreti. Ali pa bom na naslednji vodni dan parkirala kar v sauni :o)). Nekje sem prebrala, da je na tešče dobro popiti kozarec mlačne vode z žličko medu (ali pa žličko kisa). Menda pomaga tudi pri zapeki. Če pa se ti medu zljubi, bi ga jaz uvrstila na OH dan, mogoče namesto sladice ali pa res kot začetek novega dneva tudi na ostale dneve. Glede dobrih in zdravih prehranjevalnih navad se povsem strinjam s tabo Rožica. Menim, da je ravno to namen 3MD. Omenila sem vam že kolegico, ki je shujšala 27 kil in ta se po treh mesecih še vedno drži. Ločuje živila in zmerno hodi in je dodatno zgubila še par kil. Druga, ki pa se tega ne drži, je od meseca maja dobila nazaj 8 kg in je že 9. dan spet na 3 MD. Sama si močno želim, da bi zmogla še naprej ločevati živila in biti disciplinirana. Bomo videli. Še enkrat hvala za moralno podporo in vesela sem, da hujšam v tako prijetni družbi. Lahko noč in bodimo močne v tem deževnem vikendu. Marina5

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

16. okt 2004 10:48

ČESTITAM MARINA5 ! Danes ti pa želim veliko užitkov v zmagoslavnem občutku! Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Strupek  

član od: 11.10.2004

sporočila: 12

16. okt 2004 11:49

Čao punce! Ko sem se v preteklosti lotila kašne shujševalne, sem se vedno odpovedala sladkarijam. Vendar, ko sem jih začela nazaj jest, se je to seveda poznalo tudi na kilah in vsakič je bilo potem težje spravit maso dol. Drugače imam zelo rada sladkarije, kašno sadno tortico, kašn dober kolač, tako da sem se odločila, da se sladkarijam, v katerih tako uživam, nikoli več ne odpovem čisto, pa četudi zarad tega ne bom imela toliko kil, kot bi jih v nasprotnem primeru imela. Kaj pa nam na tem svetu sploh še ostane, če se odpovemo užitokm, v katerih res uživamo???!!! In ko sem si včeraj zvečer privoščila malo sladkega - do včeraj sem se vzdržala (bravo jaz :) ) - sem se res dobro počutila, ampak po eni strani sem pa imela kar čuden občutek, da se ne grešim, ker drugače v dietah nisem zasledila, da bi lahko pojedel pa tudi nekaj za svojo dušo. Tiste ženske, katere niso tako nore na sladko se pomoje še zavedajo ne, kašno prednost imajo. No, danes imam pa prvi sadni dan. Do sedaj je bilo brez problemov. No, res je šele dopoldan, ampak vseeno (mal si pa moram bit v oporo). Bi pa najraje danes cel dan ostala doma, da me ne bo premagala kakšna skušnjava. Popoldan bom sicer mogla it h tašči, kjer se pojavi problem. Zelo dobro kuha in peče in vedno MORAM mal probat, na njeno željo (no, saj se je tudi upreti težko ). Nikomur namreč še nisem povedala, da sem se odločila za dieto, ker sem ponavadi po dietah dobila kile nazaj, pol se mi pa vsi smejijo. Ampak danes bi se pa res rada vzdržala in obstala pri sadju. Resnično upam, da se mi bo ratal zmazat. Sej jutri je pa že meso na vrsti ! No punce, tolko za sedaj, uživajte v dežju in vztrajajte pri svoji odločitvi. Pozdrav. Strupek

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

16. okt 2004 12:16

Živio Strupek! Mislim, da je tašča lahko tista "prva" v širšem krogu družine, ki naj izve za tvojo odločitev. Če te spoštuje bo spoštovala tudi tvoje odločitve. Povej pa ji, da boš na Oh dan z veseljem poizkusila njene dobrote, zato naj takrat pričakuje obisk, če ne prej pa naslednji vikend, če se ne motim imaš v soboto OH. Pa nič se ne mazat ven povej rasnico . Navsezadnje je pred tabo novo obdobje, v katerem boš še velikokrat odklonila taščine ali katerekoli druge dobrote. Mislim, da tašča ne bo užaljena, če ji boš laskala glede njene kuhe... in ti bo z veseljem pripravila kaj za OH dan. Le pravi način poišči in ji to povej, ti jo najbolje poznaš, kaj ji ugaja in kaj ne. Podpora s strani tvojega partnerja pa bo po moje več kot dovolj za "njegovo mamico", saj pri nas je tako. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti