Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

7. okt 2004 21:44

Zdravo! Punce, upam da me niste preveč pogrešale, sem bla te dni odrezana od sveta, ker nisem imela računalnika pri roki. Vidim, da je v teh nekaj dneh kar nekaj novih članic-pozdrav vsem tudi od mene in kar tako naprej! Vidim, da ste bile kar pridne, bilo je malo prekrškov pa še veliko ste napisale. Pa opazila sem, da imamo KONČNO moškega člana na forumu. Punce, jaz razmišlajm tako:ni važno koliko greš dol (čeprav je več kot greš v minus, boljše je), ampak pri meni je bolj pomembno to, da se držim diete, da lahko sama sebi in seveda drugim pokažem, da sem vztrajna, trmasta ali kar hočete. In če daš enkrat celotne 3 mesece skozi ti sigurno nekaj navad ostane in se tega držiš še naprej. Najbolj pomembno pri vsem pa je sploh začetek, da se odločiš za dieto-že to je zmaga za nas! Upam, da bo sedaj računalnik delal tako kot je treba, da vas bom lahko ponovno brala vsak dan ter seveda kaj napisala. Pa lepo se imejta vse(i), maychi

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

7. okt 2004 22:10

Ojla, jaz pa poznam ljudi, ki so res shujšali 7 kg v enem tednu s tisto juhco. Baje je na začetku kar fajn, ampak ko jo nekaj dni zaporedoma ješ, se ti obrne želodec že, ko jo zavohaš. Fora naj bi bila v veliki količini zelene, ki ima diuretični učinek. Baje pa tud nekaj časa deluje na zmanjšanje apetita. Punce, ki hujšamo skupaj, a sem prav izračunala, da imamo v ponedeljek vodni dan? Zdi se mi, da ga bom prestavila na naslednji petek, ker ne vem, če bom zdržala cel dan na faksu ob sami vodi. Že danes se mi je mešalo, da sem šla že malo žez 10 na sirov burek. Mimogrede: skoraj NIČ skute, preveč testa. Če bi vedela, da je takšen, ga ne bi vzela za beljakovinski dan. Bodite še naprej pridne! Kaj je vaš cilj? Sy

Marina5  

član od: 6.10.2004

sporočila: 170

7. okt 2004 23:34

Pozdravljene, Hvala vsem za vzpodbudne besede. JamieO, res je da trpim, vendar bi temu lahko rekla tudi sladko trpljenje. V užitek mi je ko se zjutraj zbudim vsa "lahka" in občutek, da sem prejšnji dan premagala vse skušnjave je čudovit. Res pa me kakšen dan popade malodušje, ker se moram odreči stvarem, ki bi jih z veseljem pojedla ... karkoli mesnatega. Lars, prav imaš. Sodelavcem bi morala zaupati, da se trudim shujšati. Saj sodelavke v glavnem vedo, moške to tako ne zanima, šefu pa tega nisem povedala in tudi gostom s katerimi gremo ponavadi na pojedine tega nekako ne morem pravit, saj si nismo tako blizu. Sicer pa ni tako hudu glede na to, da imam trenutno tako močno voljo in se vedno vrnem "na red". Za mano je uspešen dan! Za zajtrk standard: sadje, za kosilo pa sem naredila polnjene paprike s krompirjem in res so bile dobre. Pa tudi kos kruha sem si privoščila. Za večerjo pa je bila pogreta paprika še boljša, ali pa sem bila bolj lačna. Proti večeru pa sem šla spet na hitro hojo in upam, da vikend ne bo preveč deževen, ker mi najbolj odgovarja, če se umaknem vsem skušnjavam in grem malo migat. Jutri imam OH dan in za kosilo bom imela polento z gobami, popoldne pa bom spekla jabolčni štrudl. Zame en kos, ane :o). Rada bi ga tudi zamrznila par koščkov za druge OH dni, ker je to moja najljubša sladica, vendar se bojim, da se ga bodo lotili ostali družinski člani. Aja, čudežna juha. Seveda sem jo tudi sama skuhala in po štirih dneh te diete sem morala kupovat nove čevlje. V trgovini sem se pripognila in ne boste verjele, juha mi je šla dobesedno "čez". Bljak, vse sem imela v ustih in takoj ko sem se vrnila domov, sem ostanek iz piskra vlila stran. Izredno rada pa jo ima moja soseda, ki spomladi z juho izgublja čez zimo nabrane kilograme. Tale nov način prehranjevanja je meni bližji in jutri se bom spet zbudila "prijetno lahka". Uživajte in ostanite močne Marina Marina5

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

8. okt 2004 9:32

Dobro jutro! Sy, tudi jaz imam podobne izkušnje s to juho, kile so šle kat hitro dol, po kakšnih treh dneh mi je bilo pa slabo, že ko sem jo kuhala oz. pogrevala. Začela sem delati tako, da sem jo kuhala sproti, za en dan, ter vsak dan spremenila nekaj-ali sem dodala pelate, vsak dan druge začimbe...ampak me je hitro minilo to, ker je obupno (vsaj meni). Če kateri to ni problem, kar poizkusite. Ja vodni dan v ponedeljek, me je že kar malo strah. Tudi jaz ne vem kako bom zdržala cel dan na vodi, če pa že sedaj okoli 10 čutim takšno lakoto, da se vedno zapodim v sadje. Tako, da bo težko... Marina5, jaz bi polento kuhala na Š dan (glede na to da koruza spada med škrob) je pa res, da v rinini knjižici pod OH dan. Mislim pa da vseeno spada pod Š, ter da je to ena napaka. No odločitev je tvoja. Si mi pa dala dobro idejo, jo bom naredila danes-ampak imam Š dan. Rožica, a si še z nami. Te malo pogrešam. Povedati mi moraš kako kaj tvoja rekreacija, ter kako najin dogovor, glede zmanjšanja večerej. Pri meni drži en dan potem zopet pozabim. Delam na tem, ampak bi bilo potrebno še bolj! Lep dan in čim bolj ga preživite na soncu( ker baje napovedujejo dež) maychi

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

8. okt 2004 10:30

Hej, eno vprasanje, a t ortilje so na OH dan???? Sem vceraj jedla rižoto z redičem, in sem našla en ful dobr, poceni riž, tajski v merkatorju, kar tko v eni vrečki :). In se lepo vsak posebi skuha, res super. Sam sem pa mogoče malo pretiravala, ker je bilo tko dobro. lep dan, lara A je kej panike če jaz spustim en sadni dan, sej ne bom preveč jedla, samo mamo en 30 rojstni dan, pa lih na sadju ne morem bit, ker sem ze zadnjic ga posvirala na sadni dan, pa zelodcku ni bilo ravno najbolje, se je orng pritozu . Bom pa danes pazila da bom jedla cimlazjo hranco in jutri, kaj potem predlagate za danes,čimlažjega???? Lars

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

8. okt 2004 10:46

Ali katero izmed tistih, ki ste dokoncale 3MD in znova poskusate, pa se kar ne morete drzati diete morda zanima ena druga dieta s katero se hujsa pol kile na pol kile? JamieO

afrodita  

član od: 5.8.2004

sporočila: 20

8. okt 2004 10:53

JamieO mene zanimajo vse diete, ker imam trenutno en sam mix diet - ampak se ne sekiram, ker deluje v 17 dneh 6 kg - dobr a ne. Tako, da kar na dan z besedo. afrodita

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

8. okt 2004 11:01

JamieO ti le povej :) Lars

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

8. okt 2004 11:02

Afrodita bravo!!!!!!!!!!!!!! Jaz mam tudi 19 dan, ampak cisto ne vem kolko je slo dol, nekje 5 kil pa bi ze lahko bilo, tko se pocutim, je pa to tudi vecina voda :) lp, Lars

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

8. okt 2004 11:20

Ok, upam pa, da ne bo pritegnila tiste, ki so pred nedavnim zacele 3MD, ker res deluje. Omenjam jo zato, ker sem sama nameravala se oktober nameniti temu, da skocim v st. 38, pa se kar nekako ne morem vec natancno drzati pravil 3MD. Ta dieta ni na principu stetja kalorij niti na kolicinskem omejevanju. Je se dokler nisi sit, prenajsesti pa se ne sme. Obstajata 2 obliki, ena hitrejsa in ena pocasnejsa. Ker verjetno vecinoma zanima hitrejsa, bom opisala najprej to. Aja, dieta temelji na kompatibilnih zivilih, ki pospesujejo kurjenje kalorij. Bistvo diete je, da ima cikle po 11 dni, vmes so 3 dnevi premora, ko jes kar zelis in potem sledi nov cikel. Na dan pojes 4 obroke med njimi mora biti 2,5 ure pavze. 3-dnevni premor pa je zato, da se telo ne navadi na drugacne/manjse kolicine hrane in da se zaradi tega ne upocasni hujsanje. V enem ciklu se lahko shujsa do 4 kile. jedilniki za 11 dni naj ne bi bili enaki, lahko jih poljubno kombinirate pod nevih na podlagi jedilnika, ki ga bom napisala. Na dan je potrebno popiti 10 kozarcev vode. Dovoljene pijace v neomejenih kolicinah: dietni sokovi, caj, kava (zadnja 2 nesladkana) zacimbe so dovoljene osnovne: sol, poper, paradiznikova mezga, gorcica, nizkokaloricni solatni dressingi. na dan lahko spijete kozarec vina, pivo pa je prepovedano. Obroke ni treba jesti po dolocenem zaporednem vrstnem redu. ne pozabite pa na cas med obroki! No, ce vas bo dieta pritegnila, vam bom v naslednjem mailu povedala kaj kombinirati npr. v solati... DAN 1 1. obrok: bananin milkshake 2. obrok: sadna solata 3. obrok: ovseni kosmici 4. obrok: omleta s testeninami DAN 2 1. obrok: strocji fizol 2. obrok: testenine s paradiznikovo omako 3. obrok: pusta sunka z mesano solato 4. obrok: omleta iz beljaka DAN 3 1. obrok: ovseni kosmici 2. obrok: puran z zelenjavo 3. obrok: orehi 4. obrok:piscanec DAN 4 1. obrok: piscanec in testenine 2. obrok: puran in mesana solata 3. obrok: zelo pusta sunka 4. obrok: omleta iz beljaka DAN 5 1. obrok: puranje meso 2. obrok: piscanec 3. obrok: morska riba 4. obrok: sendvic DAN 6 tekocine: voda, caj, kava, ce se ne pocutite dobro, pijte nesladkani sok (100% sok) DAN 7 1. obrok: puranje meso 2. obrok: piscanec 3. obrok: omleta iz beljaka 4. obrok: sendvic DAN 8 1. obrok: piscanec in testenine 2. obrok: omleta in strocji fizol 3. obrok: zelo pusta sunka 4. obrok: puranje meso DAN 9 1. obrok: bananin milkshake 2. obrok: piscanec in strocji fizol 3. obrok: orehi 4. obrok:omleta iz beljaka DAN 10 1. obrok: ovseni kosmici 2. obrok: mesana zelenjava 3. obrok: piscanec in mesana solata 4. obrok: omleta iz beljaka DAN 11 1. obrok: sadna solata 2. obrok: ovseni kosmici 3. obrok: mesana zelenjava 4. obrok: puranje meso in strocji fizol 12. - 14.DAN: kar hocete JamieO Sporočilo je spremenil(a) JamieO dne 08. okt 2004 11:22:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti