Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Čapa  

član od: 29.6.2004

sporočila: 61

29. sep 2004 13:12

JamieO - pozdravljena in pohvaljena! Dober uspeh za tako dober in poln dobrot dopust. Mislim, da je OK ,da podaljšaš še za en mesec. Pri meni pa bo počasi že en mesec naokoli po dieti, a je kar kul. Še nisem presegla dovoljene meje , konf. št je 42. Bom pa po novem letu še enkrat dala skoz to kuro - bom videla a za 3 mesece ali manj. V glavnem nimam kakih sadnih dnevov, ločujem kolikor toliko in gre. Glede kostanjev - nikar ne pretiravajte, so dokaj kalorična bomba. Je pa definitivno škrob! Jaz jih tudi naravnost obožujem, predvsem pečene - a kaj ko jih takrat lahko na tone pojem! Previdnost ne bo odveč!! Marone pa že imajo na tržnicah - za prvi lušt.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

29. sep 2004 13:13

juhu! Robida, glede zeliščne pogače: vsakega 1 žličko. lahko si pa sama zmisliš, kaj dš notri in koliko. Jaz sem dala vsega več pa še ostale začimbe in mi je bilo super. imam zelišča in zažimbe zeloooo rada. Pogačo lahko narediš tudi brez začimb. Jaz sem se pa ravno najedla, je bilo tako dobro. So mi v menzi ves riž prodal, pa sem si vzela kar brokolijevo juho, kruh in veeeeliko solatao, kjer sem vse živo zmešala (seveda samo kar lahko na š dan). Aja, pa glede tistega bureka na OH dan: če lahko kruh na B dan ješ, lahko tudi na OH dan burek za kosilo. saj v torticah in sladoledu so tudi mlečne stvari, zakaj potem bureka ne bi smel. lahko tudi jabolčnega. In večina nas ne je kosila in isto tudi za večerjo-ker pridem domov šele čez 17.00 praktično jem samo večerjo. Na OH lahko povsem mirne vesti poješ burek ali zavitek ali... za kosilo in solato za večerjo. no, moje mnenje, itak ima vsaka svoje mnenje. lep dan, kajne? izkoristite ga, če lahko, za kak doooolg sprehod po naravi. Lep pozdravček, S.

afrodita  

član od: 5.8.2004

sporočila: 20

29. sep 2004 13:50

Danes je moj 9. dan in počutim se kar v redu zgubila sem okoli 3, 5 kg- kar o.k., saj tudi jem manj kot je "predpisano". Za kosilo pojem 1/3 tistega kar sem včasih (ločena živila, brez maščob, smetane ipd.), večerjam pa sploh ne. Tudi z lakoto nimam prevelikih problemov saj se mi zdi, da sploh nisem nikoli lačna. Mogoče se mi je zgodil tisti klik v glavi o katerem vsi pravijo. Tako da pri meni zadeva deluje - vsaj zaenkrat. Enako želim ostalim. afrodita

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

29. sep 2004 14:00

Joj, skoraj sem zabiksala, sem mislila da imam OH dan, je pa škrobni. Kar malo sem tuhtala, da vedno po slaščici pride sadni dan,potem se pa spomnim, ker sem ga imela ravno v ponedejlek, da je danes škrob :) Bom pa rižeka jedla, sicer zopet prepozno, ker bom prišla domov šele okrog pol šešstih, bom pa manj :) Lačna pa še nič nisem, sam napihnjena, in potem ti daje občutek to kot da še nič nisi shujšal, sam čez to moram jit, pa bo, ne smem obupat. Lep,prekrasen dan

Brokola  

član od: 22.9.2004

sporočila: 13

29. sep 2004 14:00

Vam kopiram kar sem zasledila nekje na spletu: PIJTE ZELENI ČAJ VSAK DAN Morda se sliši neverjetno, ampak je res – zeleni čaj pomaga pri kurjenju maščob v telesu. Kar dve ločeni študiji sta dokazali, da se je pospešil metabolizem pri tistih osebah, ki so po obroku pile zeleni čaj (bogat s kateinom, vrsta antioksidanta). Porast v metabolizmu je bila sicer majhna, vendar lahko oseba, ki zaužije povprečno 1.800 kalorij na dan, s pomočjo zelenega čaja pokuri dodatnih 650 kalorij na teden, kar pomeni 4 izgubljene kilograme na leto! NAJEJTE SE VLAKNIN Namesto osredotočenja na maščobne grame, obrnite pozornost k vlakninam. Raziskave so pokazale, da visoko vlakninski obroki pravzaprav blokirajo presnovo določene količine maščob in proteinov – do 150 kalorij na dan. Ker se preveč pozornosti posveča nizko-ogljikohidratni hrani, so ljudje pozabili, kako razlikovati med pravimi ogljikovimi hidrati – sadje, zelenjava in polnozrnata živila – in med manj zdravimi. Manj prebavljenih kalorij, s pomočjo visoko vlakninske hrane, lahko prispeva mesečno k izgubi do pol kilograma odvečne teže! Povečajte vsebnost vlaknin pri obrokih na 35 gramov na dan – kar ne bo tako preprosto. JEJTE 5X NA DAN Hiter tempo življenja nas vodi v to, da preskakujemo obroke in se velikokrat hranimo v restavracijah. Na žalost pa je to pogubno za večino žensk in tudi precej moških. Raziskave so pokazale, da se ženski metabolizem upočasni, ko pojedo en velik obrok, za razliko od zaužitja istega števila kalorij v več obrokih in prigrizkih. Upočasnjen metabolizem pa pomeni večjo nalaganje odvečne teže po telesu. Potrudite se, da boste razporedili dnevno količino zaužite hrane na pet manjših obrokov, ali na tri večje in dva prigrizka. Tudi dnevno količino zaužitih vlaknin razporedite enakomerno na tri obroke.

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

29. sep 2004 14:12

Brokola, kar se tiče zelenega čaja, ga z možem pijeva po kosilu (okoli petih) že skoraj dve leti redno, pa on ni shujšal, jaz pa šele po 3MD. Definitivno pa dobro vpliva na počutje in predvsem na želodec. Nekako menda "ščiti" želodčne stene. Za vlaknine bi pa lahko držalo, saj omogočajo boljšo peristaltiko, kvalitetnejšo in hitrejšo prebavo, zato bi naj preprečevae tudi nastanek krčnih žil. Med drugim pa tudi hitro dajejo občutek sitosti. Nekateri priporočajo mešati otrobe v jedi med postopkom priprave. Pet obrokov tudi ni nič novega, če pa to pretopim v 3MD- sta prva dva sadje, pa četrti tudi. Skratka, dobro izhodišče! Sicer pa, takšno je moje razmišljanje, mogoče druge mislite drugače ?! Lp

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

29. sep 2004 22:36

lars, mene zelooo odvaja grozdje....ravno danes sem ugotavljala, če sem se prehladila al kaj, ker sem skoz na wc, pa sem se spomnila, da sem jedla grozdje, ki naredi pri meni ravno tak učinek kot lubenica - čiščenje na kvadrat! odvaja tudi kakršen koli čaj zjutraj na tešče, vsaj mene. Probaj, to ni nič škodljivega! srečno Maja

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

29. sep 2004 22:53

Hojla Pozdravljene vse nove in stare hujšarice. Kar se tiče občutka mraza me spremlja od začetka diete, če je to eden od znakov spremembe metabolizma potem se je definitivno spremenil. Celo poletje me je zeblo, na dopustu sem hodila v jopi in hlačah... (aja, 3MD sem začela maja meseca), v noge me zebe, da me že skrbi kako bo na smučanju. Zeleni čaj je ful dobra zadeva, ampak zaradi čaja nisem shujšala. Sem ga pila dvakrat do trikrat na dan že pred 3MD pa ni bilo nič opazit da sem shujšala. No zdaj sem že en mesec in pol po končani dieti, dopoldan jem samo sadje (1x 2 sadeža), živila ločujem, vendar se ne držim več zaporedja dnevov, sladkarij pojem preveč - rojstni dnevi, ah kaj čmo. Sadne dneve sem si določila pa se jih bolj slabo držim, približno enkrat na teden. No in teža mi niha kilo gor-dol, se vsak dan tehtam, res grozno tole zjutraj počet, si cel dan slabe volje lahko, ampak veš koliko se moraš nazaj držat. No lepo bodte in lahko noč. JOKL

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

30. sep 2004 9:24

JUUHHHU!!! Kje pa ste danes vse, ste vse zasute z delom?! :) Jaz pijem metin čaj, ki odvaja in pomirja, pa še neprijeten zadah omili. Sem pa že razmišljala, da bi začela piti zeleni čaj. Nevem kaj naj danes jem, malo sem se že naveličala solate, verjetno si bom pripravila lahko krem riževo juho, se mi zdi, da me ful nasiti. Lep sončen dan, Rožica

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

30. sep 2004 9:39

Rožica, a bi mi zaupala recept za krem riževo juhico? A je to mogoče v Rinini knjižici? Glede zeliščne pogače pa... jaz sem jo tudi sama delala na ta način. Pa se vam speče? Se dvigne (testo, mislim)? Meni se ni in je bilo vse bolj tako... pockasto. Danes me muči prebava. Ne maram bljakovinskih dni, ker me vedno zaštopajo. Sojina polpeta v sendviču je pa FANTASTIČEN predlog za škrobni dan! Tudi meni bo prišel prav! HVALA! Sy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti