Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

28. sep 2004 8:25

Mary, recimo ričet ali pa krompirček v pečici pečen, pa zelenjavica zravn, mmmmm .Lahko tudi zelenjavna rižota,kus kus,..... Skratka jedi je več kot dovolj. Moram priznat, da meni najmanj domišljije dela pri beljakovinah, pa ne vem zakaj no. Čeprav se danes kar veselim, ker bom jedla eno ful dobro domačo klobaso, upam da ne bom snedla celo, pa bo potem moj dragi jezen. Ampak je pa fino, in nocem nehat tko jest!!!!! Hocem se pred božičem super počutit, da bom lahko lepo papcala,potem pa že spet se pazila . Če je kakšna idejca še za beljakovinski, pa kar povejte. Lep dan, lara

Brokola  

član od: 22.9.2004

sporočila: 13

28. sep 2004 9:12

Jutro.. Tudi jst imam danes škrobni dan...mogoče kakšna ideja; jedla bom rižoto (z rjavim rižem) z zelenjavo: korenček, grah, fižoletke,šampinjoni, ki jim bom dodala origano in še baziliko, da bo vse boljšega okusa. Zraven pa še skleda sveže zelene solate. Baje, da vse kar je zeleno, je kalorično gledano skoraj brez kalorij, oz. jih je precej manj kot v ostalih barvah......ne vem no, tako sem slišala Afrodita - sobno kolo ali orbitrek?? Orbitrek, definitivno...tudi JamieO ti je lepo razložila zakaj raje eliptično kolo...je pa mnogokrat s temi sobnimi napravami takole, da služijo le kot obešalo za perilo, ki ga je treba še zlikat in samo prostor jemlje...kaj jaz vem, toliko ljudi zapravi zanj nekaj denarja, potem pa delajo na njem 1 mesec, ali pa še to ne...in na napravi se v stanovanju potem le še prah nabira... LaRS -tudi jaz imam rit pa joške...ampak največ me je pa na bokih...nažalost Maychi - mnjjjaaaaaammm, kostanj...nora sem nanj...kdaj se pa začne pobirat?? Kmalu ne??

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

28. sep 2004 9:42

Živijo! Zanima me, če se katera posti ob luninih menah, danes je namreč polna luna? Jaz sem se vedno postila ob luninih menah, za danes pa se še nisem odločila. Po mojem mnenju nima post nobenega slabega vpliva na dieto, saj so v dieto vključeni tudi 3 posti. Če ima katera kakšne izkušnje z 3MD in postenjem naj piše, lunina mena se prične ob 15:10. Lp, Rožica

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

28. sep 2004 9:59

Mary! Jaz obožujem solato pripravljeno iz koruze, graha in rdečega fižola. Dodam paradižnik, papriko, oz. zelenjavo po okusu. In to je to. Za mene ni boljšega na Š dan-no vsaj do sedaj je bilo, sedaj pa pride na vrsto kostanj. Rožica, jas ne vem niti, kako bom obvezen vodni dan zdržala, ne pa da bi še enega imela, kar tako zraven.. Lp, maychi

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. sep 2004 10:14

Juhu! Jst sem prejšnjo rundo imela vodne dneve ravno ob luninih menah, enkrat sem celo zanalašč podaljšala nekaj dni, da je prišla voda na luno. Ne vem, če je bilo kaj drugače, lačen si itak za znoret, "shujšaš" pa kako kilco, dve, ker si itak totalno spraznjen. Svetujem pa ogromne količine vode, tudi kak liter donata, zaradi magnezija, in seveda čajev. Jst imam danes mesek na programu, bo domači šink za južno, za večerjo pa najbrž kak obilnejša mešana solata, mogoče notr pade še kak meso. Lep pozdravček, S.

kimi26  

član od: 23.9.2004

sporočila: 10

28. sep 2004 10:14

Hitri pizdravček vsem Hvala za informacijo - tudi sama imam kostanj zelo rada in komaj čakam, da se ga bom lahko pošteno najedla. Sicer pa sem prvi kostanj že okušala v Italiji prejšnji teden. Prave velike marone... njam, kar lačna postanem. Glede debate o kavi. Načeloma bi se morala piti prava črna kava z netrenom. Mleko je dovoljeno samo na beljakovinski dan. Vendar je dobra bela kava moja pregreha. In to celo vsakodnevna. Vseeno hujšam tako kot sem si zadala. Predvidevam, da je verjetno dieta nekoliko manj učinkovita, vendar pri meni deluje in sem zadovoljna. Vodni dan je bil tudi zame ubijalski. Zvečer sem dragemu pripravila večerjo in rekel je, da sem mu kot sestradan volk bulila v krožnik. Meni se ni zdelo Predvsem te vodni dan zelo izčrpa, ampak se ga da preživet. Pijte tudi čaj, da nekaj toplega pride v te podhranjene želodčke! pridne bodite in dobro jejte! kimi26

afrodita  

član od: 5.8.2004

sporočila: 20

28. sep 2004 11:57

Hvala za odgovore in nasevete. Odločila sem se pa tako: 1. kavo bom pila sladkano, ker sedaj spijem eno na dan in mislim, da me žlička cukra ne bo ubila, z mlekom pa jo bom pila na B dan. To je moj zavestni prekršek. Vendar mislim, glede na to kako sem jedla pred dieto in kako jem sedaj ne bi smel preveč vplivati na izgubo kg. 2. orbitrek sem imela in sem ga po enoletnem nabiranju prahu prodala kolegici, katera ga ima v isti namen. Moj je bil tak kot v Top shopu in nisem bila zadovoljna z njim. Moj stric ima drugačnega se mi zdi z malo daljšo elipso in je bolj uredu. Ko sem včasih v manj časovno obremenjenimi dnevi hodila v fitness sem bila najraje na kolesu in to po eno uro, zato sem hotela kolo. Ampak zdaj ne vem? Bom še malo počakala, sej je še lepo vreme zunaj. Danes je moj drugi sadni dan in kar gre. Ne razmišljam toliko o hrani ampak o tem, da moram zamenjati službo. afrodita

lars  

član od: 7.4.2004

sporočila: 55

28. sep 2004 12:26

Hej, glede kave, jst jo kar vsak dan pijem z mlekcem. P mislim, da tu ni nobene škode, res je da se ne bi smelo, ampak drugače ne gre. Kostanjčki,mmmmmmm, komi čakam :) Ej brokola, kmalu ne bo več na bokcih maščobic :) Ma jst se fino počutim res super, in sem prepričana da bom zdržala do konca, ker prej sm že 2x poskusila pa ni šlo. Se me pa neki prehlad lotev, kar so itak vsi bolani okoli mene. Mogoče pa sploh ne bom mogla jest, pa bodo šle še bolj kilce dol :))))))))))))))))) Vsakič ko pridem na forum pogledat, pa vsaka malo pove receptke, tako lačna ratam, da bi šla kar domov, ker komi čakam meseka in solatke in zelenjavce :) lp,lara

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

28. sep 2004 13:09

Čau punce! Meni so se kar usta sama razlezla v nasmeh, ko je Lars napisala, da ob prebiranju receptov od kolegic s forma postane lačna. JAZ TUDI. Drgač je danes moj tretji dan - OH dan. Vse veste kaj to pomeni, ne? ;-) Danes je na vrsti nekaj pregrešno dobrega. Čokolado bom danes izpustila, same ne maram jest, dobra mi je samo na kakšnem pecivu. Sicer pa bom za sladico zvečer popečene slive, prelite s sladko smetano z dodatkom cimeta (zrele slive izkoščičite, položite v manjši pekač, posladkate, lahko dodate tudi zdrobljene albert kekse - ki vpijejo sok, ki nastaja pri pečenju in ublažijo kislino toplih sliv -to potem prelijete s sladko smetano in daste v pekač zapečt). Tale sladica je zelo hitro narejena in dobra, prav gotovo pa bistveno manj kalorična od kakšne tortice. Poizkusite. Če imate slive rade/-i, vam bo verjetno všeč. Moje sadje v dopoldanskem času je sedaj v glavnem grozdje (hitri sladkor pomaga, če ničesar ne poješ do 16.000 ure). Včasih kakšno banano (vendar jih ne maram preveč, ker mi gosto sadje v glavnem ni všeč) ali grenivkin sok. In še moj nasvet tistim, ki ste lačne/-i zvečer. Jaz zvečer spijem skodelico toplega čaja iz kamilic in janeža, čisto malo oslajenega z medom. Meni pomaga. Pa še prebavo in želodček pomiri. Opazila sem pa že tudi (pred časom 3MD), da se zjutraj prav lahkega počutiš tudi, če zvečer spiješ krožnik bistre juhe. No ampak to bo verjetno za nas, ki hujšamo s 3MD že prekršek? A še katero danes tako zebe kot mene? Sem čisto premražena, čeprav delam v pisarni. lp, Matisa

Brokola  

član od: 22.9.2004

sporočila: 13

28. sep 2004 13:50

Matisa...mene tudi zebe, pa ne vem zakaj Drgač pa je moj 2. dan, ker sem se po prekršku odločla spet začet...zdej imam več volje in energije...če pa zanemarim moj nedeljski prekršek pa bi lahko bil že recimo 1teden za mano...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti